Vali Hasan Şıldak, Bucak’ı Ziyaret Etti

Ana Sayfa » Gündem » Vali Hasan Şıldak, Bucak’ı Ziyaret Etti
Paylaş
Tarih : 24 Temmuz 2018 - 14:59

Vali Hasan Şıldak, Bucak’ı Ziyaret Etti
Bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak, üzere Bucak’a gelen Vali Hasan Şıldak, Kaymakam Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin ile birlikte, Kaymakamlık, Belediye, Cumhuriyet Başsavcılığı ziyaretinin ardından Bucak Emin Gülmez Ortaokulunu ve 500 kişilik KYK Yurdu inşaatlarını yerinde inceledi. 
Vali Hasan Şıldak, bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak, toplantılar yapmak üzere Bucak İlçesine ziyarette bulundu.
İlçe ziyaretlerine Gölhisar ve Altınyayla ile başlayan Vali Hasan Şıldak, Bucak ve Çeltikçi İlçelerine ziyarette bulunarak, ilçeleri daha yakından tanıma adına yaptığı ziyaretlerini sürdürdü.
Bucak ziyareti kapsamında ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret eden bulunan Vali Hasan Şıldak’ı, Kaymakam, Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin karşıladı. Kaymakamlık ziyaretinin ardından programı kapsamında Bucak Belediyesi’ne ziyarette bulunan Vali Şıldak, ziyaretlerini Bucak Cumhuriyet Başsavcısı Günşafak Karartı’yı makamında ziyaret ederek tamamladı.
Vali Hasan Şıldak ziyaretlerinin ardından Bucak İlçe Halk Kütüphanesi Kültür Merkezi Toplantı Salonunda İlçe Değerlendirme Toplantısına başkanlık etti. Vali Hasan Şıldak, Bucak Programını Bucak Emin Gülmez Ortaokulu ve 500 kişilik KYK Yurdu inşaatlarını yerinde inceleyerek tamamladı. Devam eden yatırımları yerinde inceleyen Vali Şıldak, inşaatların son durumuyla ilgili yetkililerden bilgi aldı.
Kamu kurumlarının il ve ilçe yöneticileri, il genel meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarının katılımıyla yapılan Bucak İlçe Değerlendirme Toplantısının başında, Bucak İlçesini ayrıntılı olarak anlatan brifing videosu gösterildi. Videonun ardından Kaymakam Sezgin, İlçe hakkında genel bir değerlendirmede bulundu.
Toplantının devamında bir konuşma yapan Vali Hasan Şıldak,”Amacımız başta yatırım çalışmaları olmak üzere ilçemizde ve köylerimizde yürütülen yatırımları bire bir takip etmek, bu çalışmaların her bölümünü en hızlı ve sağlıklı şekilde ilerlemesini sağlamaktır.”dedi.
Vali Şıldak’ın konuşmasının ardından yatırımcı kurumların il müdürlerine sırayla söz vererek ilçede devam eden ve planlanan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Toplantının devamında İl Genel Meclis Üyeleri ve Muhtarlara söz alarak talep ve isteklerini dile getirdiler. Vali Hasan Şıldak, Muhtarların talep ve istekleri ile ilgili; taşın altına elimizi koyarak planlanacak öncelik durumuna göre ilgili kurumların koordinasyon ve diyaloğu içerisinde, Köylerimizin taleplerinin giderileceğini, taleplerle ilgili Kaymakamlık aracılığı ile kendilerine dönüş yapılacağını ifade etti.
Vali Hasan Şıldak İlçe Değerlendirme Toplantısının başında yaptığı konuşmada, Bucak Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Sezgin’e kapsamlı brifingi dolayısıyla teşekkür etti. İlçe ziyaretlerine Gölhisar ve Altınyayla’nın ardından, bugünde Bucak ve Çeltikçi ile devam ettiğini belirten Vali Şıldak, yaptığımız ziyaretlerle hem ilçelerimizde yürütülen çalışmaları yerinde inceleme, hem de ilçe yöneticilerimizle, İl Genel Meclisi üyelerimizle, köy ve mahalle muhtarlarımızla bir araya gelerek kendilerini tanıma fırsatı bulduğunu ifade etti. İlimiz ölçeğinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmalarını temin etmek, hem de ilçede yürütülen çalışmaları yerinde görerek kendileriyle istişare etmek, düşüncelerini ve görüşlerini almak üzere bir araya geldiklerini söyleyen Valimiz, toplantının Bucak İlçesine hayırlı olmasını diledi.
Konuşmasına “Bucak ilçesi, ilimizin hem nüfus itibariyle, hem köy sayısı itibariyle, hem de bünyesinde barındırdığı ekonomik, kültürel ve her türlü potansiyeli açısından ilimizin en kapsamlı, en potansiyele sahip ilçesi olduğunu belirterek” devam eden Vali Hasan Şıldak;
BÜTÜN KESİMLERİN ÇALIŞMA HUZURU İÇİNDE VE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK ÇALIŞMASI HER ŞEYİN BAŞINDA GELİYOR.
“Bu itibarla, burada yürütülen çalışmalar, tabi ki bizim çok yakından izlememiz gereken bilgi sahibi olmamız gereken, takip etmemiz gereken çalışmalar. Bu toplantıların amacı da en başta yatırım çalışmaları olmak üzere ilçelerimizde ve köylerimizde yürütülen her türlü bütçeden özel ve katma bütçeli kuruluşlardan finanse edilen yatırımları bire bir takip etmek, bu çalışmaların her bölümünü en sağlıklı koşullarda hızlı şekilde ilerlemesini sağlamak ve çalışmaları izlemek bizim öncelikli görevimiz. Bu çalışmaları yaparken içinde bulunduğumuz çalışma şartlarının da çok önem taşıdığını düşünüyorum. Şöyle ki, illerimizde il müdürlüklerimiz var. Yine bölge müdürlüklerimiz var. Onların illerde şube müdürlükleri, şeflikleri var. İlçelerimizde de kaymakamlarımızın yönetiminde bir ilçe yönetimi var. İl Genel Meclisi üyelerimiz ve köy muhtarlarımız var. Bütün saydığım kesimlerin çalışma huzuru içinde ve iş birliği yaparak çalışması her şeyin başında geliyor. En başta arzu ettiğimiz bu uyumlu çalışma ortamını temin etmek. İşte bu toplantıların bu amaca hizmet edeceğini ve bu anlamda katkı sağlayacağını düşünüyorum.
Bucak İlçemizde gerçekleştirdiğimiz ziyaret genel hatlarıyla bir çalışma ziyareti kapsamındadır. Bundan sonrada sık sık bu tür ve daha kapsamlı ziyaretlerimizi yaparak, ilçemize zaman ayırmaya çalışacağız. Toplantımızın devamında şöyle bir yol izlemek istiyorum. Kaymakamımız genel bir sunum gerçekleştirdi. Buna ilave olarak yapılan özellikle yürütülen çalışmalarla ilgili il müdürlerimize sırayla söz vererek kurumlarının burada gerçekleştirmekte olduğu çalışmaları ortaya koymalarını ve açıklamalarını istirham edeceğim. Sonrasında İl Genel Meclisi üyelerimiz söz alacaklar, özel idare programı dahilinde ilçemizde gerçekleştirilen çalışmalar varsa talep ve görüşlerini ifade etmelerini isteyeceğim.
Daha sonra ise köy ve mahalle muhtarlarımız, kendi yaşadıkları yerlerde bize aktarmak istedikleri düşünceleri, talepleri, sorunları ve sıkıntıları varsa bunları bilmek istiyoruz” diyerek toplantının başında yaptığı konuşmasını tamamladı.
Soru cevap şeklinde karşılıklı değerlendirmelerin ardından muhtarların taleplerini dinleyen Vali Hasan Şıldak, toplantının son bölümünde yaptığı konuşmada;
HER ŞEYDEN ÖNEMLİSİ VATANDAŞ ODAKLI YÖNETİM ANLAYIŞI KONUSUNDA ÜSTÜN GAYRET GÖSTERECEĞİZ.
“Devam eden çalışmalar, önümüzdeki dönem planlanacak yatırımlar ve taleplerle ilgili herkesin taşın altına elini koymak suretiyle iyi bir işbirliği, uyum ve hoşgörülü bir ortam içerisinde, çalışmalarımızı hızlı ve verimli bir şekilde yürütme gayreti içerisinde olacağız. Çözümsüz olan konular, bizim dışımızda ve aşamadığımız olaylardan kaynaklanan, teknik sebeplerden kaynaklanan zorluklardır. Bunları da aşmak konusunda gayret göstereceğiz. Her şeyden önce açık, şeffaf olacağız ve sizlere Kaymakamlığımız kanalıyla bilgilendirme yapacağız. Her şeyden önemlisi vatandaş odaklı yönetim anlayışı konusunda üstün gayret göstereceğiz. Ben bütün görevlilerimizden, bütün müdürlerimizden istediğim geldiğim günden bu yana ifade ettiğim şudur, vatandaşımız bizim varlık sebebimiz olduğu gibi, onlara hizmet etme noktasında, taleplerini karşılama noktasında gece gündüz demeden çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN ÖNDERLİĞİNDE GETİRİLEN YENİ SİSTEMİN, HIZLI VE VERİMLİ ÇALIŞMA ORTAMININ YANI SIRA, HİZMETLER NOKTASINDA İVME KAZANDIRACAĞINI İNANIYORUM
Altını çizmekte fayda görüyorum ki; her ihtiyaç ve taleple ilgili mutlak suretle iyi tespit analizi ve değerlendirmenin yapılması, hangisinin gerekli olduğu, hangisinin zorunlu olduğu ve hangisinin öncelikli olduğunun tespit edilerek, kıt kaynaklardan yaptığımız bu hizmetlerin verimli bir şekilde yürümesi açısından önem arz ettiğini düşünüyorum. Ülkemizde, içinde bulunduğumuz ay içerisinde yönetim sistemi değişikliği gerçekleşti. Öncelikle ben yeni hükümet sisteminin ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde getirilen yeni sistemin, bizlere hızlı ve verimli çalışma ortamının yanı sıra, bu hizmetlerin karşılanmasında bir ivme kazandıracağını, cesaret kazandıracağını umut ediyorum. Ayrıca yeni sistemle birlikte hepinizin katkılarını bekliyoruz.
BENİM YÖNETİM ANLAYIŞIMDA KURUMLARIMIZ ARASINDAKİ İŞ BİRLİĞİ VE KOORDİNASYON ÇOK ÖNEMLİDİR.
Tüm bunların yanı sıra gelen ödeneklerimizin takibi, zamanında ve yerinde kullanılması, yatırımların bire bir izlenilmesi yine bizim öncelikli hedeflerimiz arasındadır. Her şeyden önemlisi sizlerin arasında olmaya ve bütün kamu görevlilerimiz ile birlikte vatandaşımıza dokunarak hizmet etmeye özen göstereceğiz. Bunun içinde benim yönetim anlayışımda, kurumlarımız arasındaki iş birliği ve koordinasyon çok önemlidir. Lütfen bunu ihmal etmeyelim. Burada yapılan görüşmeler, yapılan teklifler havada kalmasın. Birbirimiz ile istişareyi ve diyaloğu sürdürelim. Kurumlarımızın bu manada bütün gayretlerini göstereceklerine inanıyorum.
Ben bu ve düşüncelerle toplantımıza iştirak eden, görüşlerini ifade eden, açıklamada bulunan sayın kaymakamımıza, sayın il müdürlerimize, il genel meclisi üyelerimize ve söz alarak görüşlerini taleplerini dile getiren tüm muhtarlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hepinize her daim bütün devletimizin kapıları açıktır.” diyerek konuşmasını ve toplantıyı sonlandırdı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ Dsİ tarafından Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL`I makamında

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI Bucak Devlet Hastanesinde büyük bir eksiklik olan Kardiyoloji Bölümüne atama yapıldı. Vatandaşların tepkisine

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI