VEKİLLERDEN MÜJDELER!

Ana Sayfa » Gündem » VEKİLLERDEN MÜJDELER!
Paylaş
Tarih : 26 Temmuz 2018 - 8:48

VEKİLLERDEN MÜJDELER!
GÖLHİSAR SOSYAL HİZMET MERKEZİ 51 BİN 20 VATANDAŞA HİZMET SUNACAK.
SALDA KAYAK MERKEZİ VE SAGALASSOS ANTİK KENTİ YOLLARI İÇİN 5 MİLYON TL ÖDENEK.
AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, tadilat işlemlerinin tamamlanması ile Gölhisar ilçesinde hizmet verecek Sosyal Hizmet Merkezinin 4 ilçede 51 bin 20 vatandaşa hizmet sunacağını açıkladı.  
GÖLHİSAR SOSYAL HİZMET MERKEZİ 51 BİN 20 VATANDAŞA HİZMET SUNACAK
Gölhisar ilçesi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan 407 metrekarelik bir işyerinde hizmet verecek olan Gölhisar Sosyal Hizmet Merkezi hakkında bilgiler paylaşan AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösterecek olan Sosyal Hizmet Merkezleri, sadece İil merkezlerimizde değil ilçelerimizde de açılarak ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın hizmete erişiminin kolay-laşmasını, Bakanlığımızın hizmetlerinin ise vatandaşlarımı-za hızlı ve daha etkin verilmesini amaçlamaktadır.
Burdur Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğümüz bünyesinde Burdur Merkez Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve Bucak Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü 2014 yılında açılarak vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam etmektedir. Şimdi de Gölhisar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün açılışı için yoğun mesai harcanmış olup açılış onayı 5 Temmuz 2018 tarihinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Betül Sayan Kaya tarafından imzalanmıştır. Açılış Onayı verilen Gölhisar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü Gölhisar ilçemizle birlikte 4 İlçede toplam 51 bin 20 kişiye hizmet verecektir. Gölhisar ilçemizde Merkez Camii Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan 407 metrekarelik bir işyeri kiralanmış olup Bakanlığımız tarafından İşyerinin tadilatı için 26.500 TL. ödenek, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğümüze gönderilmiş ve tadilat işlemleri başlatılmıştır. Ayrıca Gölhisar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüzün tefrişi için 95.000 TL ödenek gönderilerek Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile İl Müdürlüğümüz tarafından tefriş alım işlemleri başlatılmıştır” ifadelerini kullandılar.
YAŞLI VE ENGELLİLERE BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK
Gölhisar Sosyal Hizmet ilçelerimizde yaşlı ve engelli vatandaşlar başta olmak üzere bakıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi vatandaşların Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığının hizmetlerinden yararlanmasını kolaylaştıracağını vurgulayan AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur,” Tadilat ve tefriş işlemlerimizin sonuçlanmasından sonra açılacak olan Gölhisar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğümüz Gölhisar ilçemizle birlikte ilçelerimizdeki hemşerilerimizin tüm işlemlerini kolaylaştıracaktır. Sosyal Hizmet Merkezimiz, Engelli vatandaşlarımızın resmi ve özel bakım merkezlerine yerleştirilmesi, Bakımı kendi ailesi tarafından yapılan engellilerimize evde bakım ücreti ödenmesi işlemleri, Bakıma muhtaç yaşlılarımızın huzurevlerine yerleştirilmesi işlemleri, Korunmaya muhtaç durumda bulunan çocuklarımızın iş ve işlemleri, Maddi yoksunluk içerisinde bulunan ailelerimize sosyo ekonomik destek verilmesi işlemleri, Aile danışmanlığı, bireysel danışmanlık, psikolojik danışmalık ve öfke kontrol eğitimi verilmesi, 6284 sayılı ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesine dair kanun ile ilgili iş ve işlemler ve Şehit Yakınlarımız ve Gazilerimize yönelik iş ve işlemlerinde hizmet verecektir” açıklamasında bulundular.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur Kültür ve Turizm Bakanlığından İlimize gelen ödeneklerle ilgili açıklamada bulundular.
SALDA KAYAK MERKEZİ VE SAGALASSOS ANTİK KENTİ YOLLARI İÇİN 5 MİLYON TL ÖDENEK
Kültür ve Turizm Bakanlığından ödenek ayrıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur yaptığı açıklamada “ Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından İlimizin tek Kayak Merkezi olan Salda Kayak Merkezi yolunun bakım onarımı ve asfalt kaplaması için 4 Milyon TL, Ağlasun İlçemizde bulunan Sagalassos Antik Kenti yolunun bakım onarım ve asfalt kaplaması için 1 Milyon TL olmak üzere 5 Milyon TL ödenek Burdur İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılmıştır.”dediler.
KAZI ÇALIŞMALARI İÇİN ÖDENEK AKTARILDI
Kazı çalışmaları içinde de ödenek ayrıldığını belirten Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur “ Kazı çalışmalarının devam etmekte olduğu Kibyra Antik Kenti için 100.000.00 TL, Hacılar Höyük Kazı çalışmaları içinde 80.000.00 TL, olmak üzere toplamda 180.000.00 TL ödenek Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından yine Burdur İl Özel İdaresi hesaplarına aktarılmak üzere gönderilmiştir. Bu ödeneklerin çıkmasında desteklerinden dolayı önceki Kültür ve Turizm Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a ve eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a Burdurlu hemşerilerimiz adına teşekkür ederiz.”açıklamasında bulundular.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Melekler Engelliler Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenliyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI