ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI

Ana Sayfa » Gündem » ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI
Paylaş
Tarih : 03 Ağustos 2018 - 7:20

ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama 2019 Hazırlık Çalışmalarına Bucak Orman İşletme Müdürlüğünde Yapılan Arazi Tatbikatı ile Başlandı. Çamlık Şefliği Kepez mevkiinde dikili satışlarda verim yüzdesi tespiti ve standardizasyon tatbikatı yapıldı.
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 2019 yılı bütçe tespit çalışmalarına hazırlık nedeniyle İşletme ve Pazarlama çalışmalarında dikili ağaç deneme tespiti ve standarda uygun üretim birlikteliği sağlamak amacıyla Bucak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Çamlık Şefliği Kepez mevkiinde dikili satışlarda verim yüzdesi tespiti ve standardizasyon tatbikatı yapıldı. 
Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman Başkanlığında yapılan tatbikata, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Necip Büyükyıldırım, Şube Mühendisi Şaban Ulaş, Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Ali Cem Aydın, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinden İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Mühendisler ve Orman Muhafaza Memurları katıldı.
Tatbikat öncesi açıklamada bulunan Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, İşletme ve Pazarlama faaliyetlerimizin teşkilatımız açısından çok önemli olduğunu, elde edilen gelirlerin yatırıma dönüşmesinde ve üretim gelirlerinin arttırılmasında sınıflık emval üretim miktarının arttırılmasının önemi ve ormanların işletilmesinde değer kaybına uğramadan ekonomiye kazandırılması aşamasında Orman İşletme Müdürlüklerine çok büyük görev düştüğünü, ormanların korunması ve idare süresi içinde müdahale ederek çürüyerek değer kaybına meydan vermeden seri bir şekilde piyasaya arz etmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu vurguladı.
Konuşmanın ardından İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Necip Büyükyıldırım tarafından, Dikili satış deneme ağacı tespitinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile üretim aşamasında orman emvali üretim ve standardizasyon konularında dikkat edilmesi gereken kriterlerle ilgili bilgi verilerek uygulamalı tatbikat yapıldı.
Isparta ve Antalya yöresinde yapılan araştırmalar kapsamında Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Ali Cem Aydın tarafından da, ağaç kesmeden verim yüzdesi tespit çalışmaları ile ilgili bilgi verildi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI