ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI

Ana Sayfa » Gündem » ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI
Paylaş
Tarih : 03 Ağustos 2018 - 7:20

ÇAMLIK ORMANLARINDA VERİM TESPİTİ YAPILDI
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü İşletme ve Pazarlama 2019 Hazırlık Çalışmalarına Bucak Orman İşletme Müdürlüğünde Yapılan Arazi Tatbikatı ile Başlandı. Çamlık Şefliği Kepez mevkiinde dikili satışlarda verim yüzdesi tespiti ve standardizasyon tatbikatı yapıldı.
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü tarafından, 2019 yılı bütçe tespit çalışmalarına hazırlık nedeniyle İşletme ve Pazarlama çalışmalarında dikili ağaç deneme tespiti ve standarda uygun üretim birlikteliği sağlamak amacıyla Bucak Orman İşletme Müdürlüğüne bağlı Çamlık Şefliği Kepez mevkiinde dikili satışlarda verim yüzdesi tespiti ve standardizasyon tatbikatı yapıldı. 
Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman Başkanlığında yapılan tatbikata, İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Necip Büyükyıldırım, Şube Mühendisi Şaban Ulaş, Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Ali Cem Aydın, Bucak Orman İşletme Müdürü Ramazan Kolsuz, Isparta Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinden İşletme Müdür Yardımcıları, Orman İşletme Şefleri, Mühendisler ve Orman Muhafaza Memurları katıldı.
Tatbikat öncesi açıklamada bulunan Isparta Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, İşletme ve Pazarlama faaliyetlerimizin teşkilatımız açısından çok önemli olduğunu, elde edilen gelirlerin yatırıma dönüşmesinde ve üretim gelirlerinin arttırılmasında sınıflık emval üretim miktarının arttırılmasının önemi ve ormanların işletilmesinde değer kaybına uğramadan ekonomiye kazandırılması aşamasında Orman İşletme Müdürlüklerine çok büyük görev düştüğünü, ormanların korunması ve idare süresi içinde müdahale ederek çürüyerek değer kaybına meydan vermeden seri bir şekilde piyasaya arz etmenin en önemli görevlerinden biri olduğunu vurguladı.
Konuşmanın ardından İşletme ve Pazarlama Şube Müdürü Necip Büyükyıldırım tarafından, Dikili satış deneme ağacı tespitinde dikkat edilmesi gereken hususlar ile üretim aşamasında orman emvali üretim ve standardizasyon konularında dikkat edilmesi gereken kriterlerle ilgili bilgi verilerek uygulamalı tatbikat yapıldı.
Isparta ve Antalya yöresinde yapılan araştırmalar kapsamında Batı Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsü Müdürlüğünden Dr. Ali Cem Aydın tarafından da, ağaç kesmeden verim yüzdesi tespit çalışmaları ile ilgili bilgi verildi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

Vali Şıldak, Bucak’ta Rehabilitasyon Merkezi ve Umut Evlerine Ziyarette Bulundu

Vali Şıldak, Bucak’ta Rehabilitasyon Merkezi ve Umut Evlerine Ziyarette Bulundu Bucak’ta İsmail-Şerife Sarı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ile

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI