VİJDANLAR RAHAT DEĞİL

Ana Sayfa » Gündem » VİJDANLAR RAHAT DEĞİL
Paylaş
Tarih : 10 Ağustos 2018 - 7:24

VİJDANLAR RAHAT DEĞİL
Bucak Karapınar köyünde 26.07.2018 tarihinde gerçekleşen ölümlü trafik kazasında hayatını kaybeden Tamer Yaşar’ın yakınları vijdanlarının rahat olmadığını ifade ettiler Tamer Yaşar’ın akrabaları “Genç yaşta hız tutkunu bir şahsın sebebiyet verdiği ölümlü kazada Tamer Yaşarı 22 yaşında kaybettik. Tamer, Uşak Üniversitesinde Bankacılık ve Finans bölümü okuyordu. Yaz aylarında üniversite harçlığını kazanmak için babasına lastik tamir dükkânında yardım etmekte ve tarlalarda çalışmakta idi.” Dediler.  
Tamer Yaşar’ın akrabaları; “Kaza günü iş elbisesiyle çalışmaya giderken emniyet şeridinin sağ tarafından elektrikli motosiklet ile köye dönerken baba parası yiyen, altında BMW marka araçla mesken alanında yapılması gereken hız sınırı belli iken 200 km civarında hızla emniyet şeridindeki motosiklete arkadan çarparak resmen katliam yapan kişi ilk mahkemesinde tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştır. Bu bizi üzdü ve derinden yaraladı. İnsan hayatı hem de genç üniversite öğrencisi olan bir kişinin hayatı bu kadar ucuz mu?
Kaza yerinde aracı gören köylüler bile aracın kaza yerinden 194 metre civarında uzakta durabildiği, aracın belli bir mesafede uçtuğu, uçtuktan sonra iki tane ağacı devirdiği ve bir telefon direğini parçaladığı konusunda aracın hız sınırını aştığı yönünde tahminde bulunmuştur.
Tamer Yaşar’ın akrabaları; “Emniyet raporlarında dahi kaza yapan BMW marka aracın suçlu olduğu beyan edilirken araç sürücüsü caninin 100 km hızla gittiği, frene bastığı konusundaki basit beyanı dikkate alınmıştır.”
SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA HIZ TUTKUNU OLDUĞU GÖRÜLÜYOR.
Tamer Yaşar’ın kederli ailesi kazanın aşırı hız nedeniyle olduğuna vurgu yaparak; “Evladımızı genç yaşta dünyadan ayıran Bu şahıs sosyal medya hesaplarında hız tutkunu olduğu görülüyor. Şahıs hız sınırını aşarak şov yaparak videolar paylaşan bir canidir. Vefat eden Tamer’in yakınları olarak adaletin sağlanması için gerekli hukuk mücadelesini yapacağımızı belirtiriz. Ancak bizim hukuk mücadelemizin yanında yetkililerden de yardım bekliyoruz. İlçe halkına sahip çıkan bir yetkilinin olmaması Tamer Yaşar’ın da sahipsiz olduğu anlamına gelmez. 22 yaşında hayat dolu, tüm çevre köylünün tanıyıp sevdiği Tamer için verilen hukuk mücadelesinde her türlü desteğe hazır olduklarını beyan etmiş olup aynı yerleşim yerindeki yolu kullanan köylüler, memleketini seven yetkililerin tedbir alarak hız tutkunu insanlara engel olarak başka Tamerlerin kurban edilmesini istemediklerini “ beyan ettiler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek

ÇKS Başvuruları Bucak Ziraat Odası’ndan Yapılabilecek Çiftçi Kayıt Sistemi başvurularının yakın bir zaman sonra Bucak Ziraat Odası’ndan

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği”

“Hedefimiz adaletli, şeffaf, çözüm üreten gönül belediyeciliği” Ak Parti İl Başkanılğı’nca düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında,

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği

Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan Oğuzhanspor’a Moral Desteği Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu, “Kulübümüze her

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI