PERPA’NIN GÖZDESİ “ANKON”

Ana Sayfa » Gündem » PERPA’NIN GÖZDESİ “ANKON”
Paylaş
Tarih : 31 Ağustos 2018 - 14:21

PERPA’NIN GÖZDESİ “ANKON”
Bucak Perşembe Pazarı’nda (PERPA) bu haftanın yoğun ilgi odağı ‘Ankon’ adıyla salçalık domates oldu. salçalık domates yanında salçalık kırmızı Bursa Biberi oldu. 
Bucak’ta Perşembe günü Kapalı Pazar Yerinde kurulan sebze pazarında bu hafta yoğun ilgi salçalık domates ve salçalık bibere idi.
Salçalık domates olarak adlandırılan ankon domates kilosu 1.5- 2 TL’den satışa sunulurken, salçalık biber 2-2.5 TL’den satıştaydı.
İki haftadır tezgahlarda yerini alan salçalık domateslere bu hafta alıcılardan yoğun ilgi vardır. Haziran ayında yağan yağmurlar nedeniyle kelebek hastalığına maruz kalan domatesler, bu yıl geçen yıla göre daha az. Kelebek hastalığından dolayı domateslerin yaprakları kuruyarak kökleri kaldı. Bu hastalık sadece üretim yapıp satışa sunulan domateslerde değil vatandaşın kendi evinin önünde yetiştirdiği domateslerde de aynısı oldu. Satışta bu yıl mağduriyet yaşadıklarını söyleyen domates üreticileri ve satıcıları, geçen yıl Eylül sonuna kadar salçalık domatesin satışta olduğunu ancak bu yıl 2 haftaya bile kalmayabileceğini, vatandaşların domates alımında acele etmesi gerektiğini ifade ettiler.
Salçalık domates alan vatandaşlar da, “Kış için hazırlık yapıyoruz. salçalık ve sosluk domates biber alıyoruz. Malum kışın ki domatesler sera domatesi olduğu için hem pahalı oluyor hem de hormonlu oluyor. Yazın tarla domatesi alarak kışın yiyeceğimiz salça ve soslarımızı yapıyoruz. Bu yıl tarla domatesi hastalıktan dolayı biraz geç oldu. Domatesler gelin-ce de domates tezgahlarında yığılma oldu. Vatandaşın talebi fazla. Yetişen alıyor.”dediler.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE”

VEKİLLERDEN MÜJDE!!!! “BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE” AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin

TBMM BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM BURDUR’A GELİYOR

TBMM BAŞKANI BİNALİ YILDIRIM BURDUR’A GELİYOR Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, 18 Kasım 2018 Pazar Günü Burdur’a

İHALE İLANI

İHALE İLANI BUCAK MİLLİ EMLAK ŞEFLİĞİ, 2886 SAYILI DİK UN 45 İNCİ MADDESİNE GÖRE AÇIK TEKLİF USULÜ İLE SATIŞA ÇIKARILACAK TAŞINMAZLAR  AÇIKLAMALAR: 1-

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI