Vekiller ve Vali’den Yatırım Turu

Ana Sayfa » Gündem » Vekiller ve Vali’den Yatırım Turu
Paylaş
Tarih : 12 Eylül 2018 - 7:31

Vekiller ve Vali’den Yatırım Turu
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret ederek, yatırımları değerlendirdi. 
Bakan Kurum ve Kasapoğlu ile yatırımlar görüşüldü
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti.
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI ZİYARETİ
Milletvekilleri Özçelik ve Uğur ile Vali Şıldak, Ankara temasları kapsamında ilk olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığını ziyaret etti. Ziyarette, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Salda Gölü, Burdur Gölü, Bozkurt Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları, Manastır Mahallesi kentsel dönüşüm çalışmaları ve ilçelerdeki kentsel dönüşüm çalışmaları görüşüldü.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte yapılan ziyaret sonrası “Bakanımızla yaptığımız görüşmede Salda Gölünde yapılacak çalışmalar, Burdur Gölünde yapılacak çalışmalar değerlendirildi. TOKİ’nin deprem evlerindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını tekrar gözden geçirdik, Manastır Mahallesinde kentsel dönüşüm çalışmalarının gelinen noktasını değerlendirdik. İlçelerimizdeki TOKİ çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunduk” ifadeleri kullanıldı.
GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI ZİYARETİ
Milletvekilleri Özçelik ve Uğur ile Vali Şıldak, ziyaret programında son olarak Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Burdur Spor Salonu, Yüzme Havuzu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müddürlüğü yeni hizmet binası ve Spor Fabrikası, Çendik Gençlik Kampı Merkezi projeleri görüşüldü. Ziyarette ayrıca, BAL Liginde mücadele eden Oğuzhan Spor için Bakan Kasapoğlu’ndan destek istendi. Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte yapılan ziyaret sonrası açıklamada bulunan Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, “Burdur’daki spor salonunun ikmal inşaatının daha erken bitirilmesi, yüzme havuzunun hizmete alınması, 2019 yılında Burdur Şeker Fabrikası sahasındaki alana il müdürlüğü ve Sporcu Fabrikası, göl kenarındaki Çendik Gençlik Kamp Merkezi binasının güçlendirilmesi, BAL ligindeki Oğuzhan Spor takımımıza destek çıkılması ve il ve ilçelerimizde yapılacak Kredi Yurtlar Kurumu yatırımlarının başlanması ve yenilerinin gelecek yıllarda başlanması ile ilgili değerlendirmelerde bulunduk” sözlerine yer verildi.
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Valisi Hasan Şıldak, Karayolları, Tabiat Varlıkları Koruma, Su Yönetimi ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüklerini ziyaret ederek, yatırımlarla ilgili gelişmeleri değerlendirdi.
Genel Müdürlüklerde yapılan görüşmeler sonrası yatırımlarla ilgili son gelişmeleri aktaran Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile yapılan görüşmeler için şu açıklamada bulundu:
“Karayolları Genel Müdürümüz Abdülkadir Uraloğlu’nu ziyaretimizde Burdur-Karamanlı-Tefenni-Çavdır yolumuzda çalışmaların tekrar başlanması için yapılması gereken konular değerlendirildi. Ayrıca Yeşilova yolundaki sıcak asfalt çalışmaları devam etmekteydi, az bir yer kaldı, bunun hızlandırılması, 2018 Yılı Yatırım Ek Yatırım Programına alınan Gölhisar-Çameli Yolu ve Burdur-Ağlasun Çatak Yoluna önümüzdeki yılda başlanması ile ilgili görüşüldü. Burdur-Isparta Dostluk Yolunun İhale Yapılması sonrasındaki çalışmalar hakkında değerlendirilmelerde bulunduk” dedi.
TABİAT VARLIKLARI KORUMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile birlikte Karayolları Genel Müdürlüğünün ardından Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürlüğünü ziyaret etti. Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Mehmet Ali Kahraman ziyaretinde Burdur Valisi Hasan Şıldak ile birlikte, Salda Gölü ile ilgili uzun süren bir değerlendirmede bulundukların kaydeden AK Parti Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “Toplantıları Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları ile gerçekleştirdik, en uzun görüşme yaptığımız burada Salda Gölü etrafında önümüzdeki aylarda ve kış sonrası gelecek sezona Salda’yı turizme büyük sorunlarla girmesini engellemek veya sorunların birçoğunu çözerek girmek üzerine görüşmelerde bulunduk. Bu genel müdürlüğün salda gölü ile ilgili yapacakları diğer bakanlıklar ve genel müdürlüklerinin yapacaklarına yol çizecek konumda olmalıdır. Gelecek yıl Salda’da yeni hizmet alanları ve sunumları nasıl ve nelerin yapılacağı planlanacak ve projelendirilecektir” ifadelerini kullandı.
SU YÖNETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE BURDUR GÖLÜ KONUŞULDU
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Vali Hasan Şıldak ile birlikte, Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen’i makamında ziyaret etti.
Milletvekili Özçelik ve Uğur, Vali Şıldak ile birlikte gerçekleşen Su Yönetimi Genel Müdürü Bilal Dikmen ziyareti sonrası “Su Yönetimi Genel Müdürlüğü ziyaretimizde, Burdur Gölümüz ile ilgili geniş ve detaylı yapılacaklar üzerinde duruldu. Burdur Göl Yönetimi ve Burdur Gölü Master Planında belirlenen unsurların devreye nasıl gireceği üzerinde değerlendirilmelerde bulunduk. Burdur Gölünü besleyen kaynaklar, gölün buharlaşma oranlarındaki yükseklik nasıl giderilebilir. İl dışındaki kaynaklardan su getirilerek gölün beslenmesi ve göl çevresindeki vahşi sulamalar ve binlerce sondajların, kapalı sistem sulamaya geçilerek yer altı suyun zenginleştirilmesi sağlanması, Gölümüz için yapılan çalıştayın 2’nci yılının değerlendirilmesinin yapılmasını sağladık” sözlerine yer verdi.
DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRÜ ZİYARETİ
AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik, Yasin Uğur ve Burdur Valisi Hasan Şıldak, Ankara temasları kapsamında son olarak Devlet Su İşleri Genel Müdürü Mevlüt Aydın’ı da ziyaret ettiklerini belirten Milletvekilleri Özçelik ve Uğur, “DSİ Genel Müdürlüğü ziyaretimizde Burdur Gölünü besleyecek yeni kaynaklar üzerinde etüd çalışmalarının yapılması ile gerekli talimatlar verilmiştir. Ayrıca Karataş Sulaması, Burdur’umuzda inşaatları devam eden gölet ve barajların bitirilmesi üzerinde değerlendirmelerde bulunduk” açıklamasında bulundu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ Dsİ tarafından Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL`I makamında

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI Bucak Devlet Hastanesinde büyük bir eksiklik olan Kardiyoloji Bölümüne atama yapıldı. Vatandaşların tepkisine

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI