“BUCAK GİRİŞİMCİ BİR İLÇE”

Ana Sayfa » Gündem » “BUCAK GİRİŞİMCİ BİR İLÇE”
Paylaş
Tarih : 15 Eylül 2018 - 9:42

“BUCAK GİRİŞİMCİ BİR İLÇE”
Bucak Arçelik Bayiisini ziyaret eden Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, Bucak’ın çok girişimci bir yer olduğunu ifade ederek, ziyaret amaçlarının bayilerindeki dostlarına merhaba, nasılsın diyerek onların sıkıntılarını dinlemek ve satış ile pazarlama politikalarını hep beraber şekillendirmek olduğunu ifade etti.
Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumu değerlendirme, satış stratejileri geliştirerek satışları arttırma ve gelecek yıl için satış ve pazarlama politikalarını belirlemek varsa sorunları gidermek için bayii ziyaretleri yapıyor. Bucak Arçelik Bayii ziyaretinde Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, Bucak Arçelik Bayiisini de ziyaret etti. Genel Müdür Dinçer’e ziyaretinde Ankara Şube Müdürü Kayhan Cevher, İzmir Beko Satış Yöneticisi Hakan Harman, İzmir Arçelik Satış Yöneticisi Yunus Bulut, Küçük Ev aletleri Ürün yöneticisi Gülşah Kaçar, Beko Batı Akdeniz Bölge Yöneticisi Ahmet İçyer, Arçelik Batı Akdeniz Bölge Yöneticisi Murat Açıkgül eşlik etti. Ziyarette heyet, Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Arçelik Bucak Bayii Satış Temsilcisi Faruk Topay ve personeli tarafından karşılandı.  
Heyet Bucak Arçelik bayiini gezdikten sonra bilgi alışverişinde bulundu. Ziyarette Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu Bucak ticareti hakkında heyeti bilgilendirdi. Başkan Meçikoğlu, “Öncelikle Bucak’ımıza gelerek bizleri onurlandırdınız. Ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Bucak’ın insanları geçmişten beri girişimcidir. 90’lı yıllarda mermer sektörü başladı. Sanayimiz gelişerek yerli mermer fabrikalarını anahtar teslim yapar olduk. Mermer sektörü ile beraber karasör sanayimiz gelişti, çimento fabrikasına sahip olduk.
Bucaklı çok girişimcidir. Parasını bankaya değil, yatırıma yatırır. Çok şükür işsizliğin olmadığı bir ilçeye sahibiz. 2 bin Suriyeli var ilçemizde onlar da çalışıyorlar. Türkiye’nin salep borsası ticaretinin kalbi Bucak’tadır. Türkiye’nin bütün malı Sabri amcamızdan geçer.
Toplam nüfusumuz 50 bin. Gelişerek büyümeye devam ediyoruz. Üniversite olarak 8 bin öğrencimiz var. Ticaret ve Sanayi Odası olarak Teknoloji Fakültesi yapma taahhüdümüz var ama ekonomiden dolayı biraz bekletmeye aldık. Bu arada üyelerimiz için kredi desteklerimiz var. Şuan düşük faizle nefes kredilerimiz var. Odamızın çok parası olmasa da bölgede güçlü bir odayız. Odamız 1966 yılında kuruldu. Bugüne kadar odamızda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Ölenlere Allah’tan rahmet, sağ olanlara da hayırlı ömürler diliyorum.”dedi.
Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer de, “Arçelik olarak Türkiye’de 3 bine yakın Bayiiliklerimiz var. Değerli bayilerimizi görmek, servislerimize dokunmak, onlarla dertleşmek ve önümüzdeki dönemin planlamasını yapmak için ziyaretlerimizi geçekleştiriyoruz. Bugün de Arçelik Bucak Bayimizdeyiz. Türkiye, ekonomik olarak bazı belirsizlikleri yaşadığı bu dönemde bile şirket olarak markamızla motivasyonumuzu kaybetmeden yoğun bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzdeki dönem için planlamalarımız var. Bunları bayi arkadaşlarımız ile paylaşacağız. Daha iyi hizmet ve daha iyi üretim, daha fazla satış yapma ve daha ihracat yapma peşindeyiz.”ifadelerine yer verdi.
“Ziyaret amacımız, dostlarımıza merhaba, nasılsın demek. Onların sıkıntılarını dinlemek ve satış ile pazarlama politikalarını hep beraber şekillendirmek.”diyen Genel Müdür Dinçer, “Bucak Şubemiz uzun yıllardır muazzam bir performans gösteriyor. Bayiimizle gurur duyuyoruz. Burada bir başarı hikayesi var. Hedefimiz bu başarı hikayesini devam ettirmek için var gücümüzle aile olarak mücadeleye devam etmek. Elimizden gelen bütün desteği her dönem gösterdiğimiz gibi destek olmaya devam edeceğiz.”şeklinde konuştu.
“Burada gösterilen içten karşılama için de bütün Bucaklı kardeşlerime teşekkür ediyorum.”diyerek Bucak için değerlendirme de bulunan Dinçer, “Bucak’ın gezme fırsatım olmadı ama enteressan bir yer olduğunu düşünüyorum. Sizlerle tanışma fırsatım oldu. Benim için bu ziyaret değerli ve unutulmaz anılarla döneceğim. Girişken bir yer Bucak. Hırslı, çalışkan arkadaşlarımız var. Türkiye böyle olursa çok daha güçlü olur. Ziyaretlerimizin diğer kısımlarında da Bucak gibi ilçeler ile karşılaşmayı canı gönülden umuyorum. Bundan sonraki yolculuğumuz Burdur, Isparta, Konya, Eğirdir diye devam edecek.”dedi.
Arçelik Bayii ziyaretinin ardından heyet, BEKO Bucak Bayiini de ziyaret etti. Heyeti BEKO Bucak Bayii İşleme sahibi Salih Uylu karşıladı. Uylu, Genel Müdür Dinçer’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, işletme çalışmaları hakkında bilgi verdi. Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer, Bucak’taki ziyaretlerinin ardından Burdur’a hareket etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ?

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ? Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan, “Ustalardan çıraklara, siyasilerden

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılması

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE Bucak’ta ve köylerinde etkili olan yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Burdur İl Özel İdaresi,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI