İlk Ders Zili Çaldı

Ana Sayfa » Gündem » İlk Ders Zili Çaldı
Paylaş
Tarih : 17 Eylül 2018 - 14:35

İlk Ders Zili Çaldı
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı dün başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmen için ilk ders zili çaldı. Bucak’ta 12 bin öğrenci ve 850 öğretmenin ders başı yaptığı eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 18 Ocak’ta sona erecek. Öğrenciler yıl sonu karnelerini ise 14 Haziran’da alacak.
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı başladı. Ülke genelinde olduğu gibi Bucak’ta binlerce öğrenci ve yüzlerce öğretmen için ilk ders zili çaldı. Bucak’ta 12 bin öğrenci ve 850 öğretmenin ders başı yaptığı eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 18 Ocak’ta sona erecek. Öğrenciler yıl sonu karnelerini ise 14 Haziran’da alacak.
Bucak’ta 3 anaokulu, 22 ilkokul, 23 ortaokul, 12 lise, 3 kurum olmak üzere toplam 63 eğitim-öğretim kurumda ve 3 Özel okul ile toplam 21 özel kurumda yeni ders yılı başladı. Bu okullarda resmi olarak 554 şube, özel olarak ise 20 şube bulunuyor. Ana sınıflarında toplam, 1000, ilkokullarda 3737, ortaokullarda 4086, liselerde 3454, mesemde 112 toplam üzere 12.388 öğrenci eğitim öğretim görecek. 
Bu öğrencilere de 850 Öğretmen ve 110 Yönetici öğrencilerin eğitim-öğretiminde görev alacak. Personellerle birlikte okullarda toplam 1042 kişi görev alıyor.
2018-2019 Eğitim-Öğretim yılının başlaması dolayısıyla Bucak’ta tören düzenlendi. ilk olarak Cumhuriyet meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunuldu. Çelenk sunma programının ardından Bucak 75. Yıl İlkokulu’ndan düzenlenen 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı açılış töreni yapıldı. Törene Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Sezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan ve şube müdürleri, Ak Parti İlçe Başkanı Adem Şengül, daire amirleri, kurum ve kuruluş müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan program, 75. Yıl İlkokulu Müdürü Remzi Demirdağ’ın günün anlam ve önemine ilişkin konuşması ile devam etti. Konuşmasında yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını dileyen Müdür Demirdağ, “2018-2019 eğitim-öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama programına hoş geldiniz. Bugün 3 aydır suskun olan okul zillerimiz yeniden çalmaya başladı. Bugün okul koridorlarımıza bahar geldi, kuşların cıvıltısı gibi çocuk sesleri çınlıyor. Bugün hasret bitti vuslata erdi, öğretmenlerimiz, idarecilerimiz ve öğrencilerimiz… Bu duygularla, yeni eğitim öğretim yılının ülkemize, öğrencilerimize, velilerimize, tüm eğitim çalışanlarımıza ve eğitime bizimle birlikte omuz veren diğer paydaşlarımıza hayırlar getirmesini diliyorum.
Sayın Kaymakamım değerli protokol değerli misafirler program vesilesi ile sizleri okulumuzda ağırlamış olmaktan dolayı onur duyuyoruz. İdarecilerimiz, öğretmenlerimiz adına tekrar hoş geldiniz diyor katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyor saygılar sunuyorum.”dedi.
Kaymakam Belediye Başkanı Yalçın Sezgin de; “Çocuklarımız ve gençlerimizin, ülkemizin yarınları ve geleceği olduğu gerçeğinden hareketle eğitim ve öğretim olgusu, Ulu Önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için çıkmamız gereken merdivenin en önemli basamağıdır. Teknolojinin baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, her geçen gün bir öncekinden daha fazla bilgi ve beceri gerektiren yaşam şartlarında, çocuklarımıza nitelikli bir eğitim ve öğretim imkanı sunarak, onları geleceğe hazırlamak, bunu yaparken aynı zamanda ülkemizin geleceğini de inşa etmek hayati görevlerimiz arasındadır.
Eğitim ve öğretimin; bireyin tüm yaşamı boyunca gereksinim duyduğu bilgi, beceri, tutum ve davranışların kazandırıldığı, zeka ve yeteneklerinin ortaya çıkarılarak geliştirildiği önemli bir süreçtir.
Bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi üretebilen ve insanlığın yararına kullanabilen, dinamik, mutlu ve başarılı bir nesil yetiştirmek, eğitim ve öğretime verilen önemle doğru orantılıdır. Çağdaş bir geleceğe açılan kapının yegane anahtarının eğitim ve öğretim olduğu gerçeğinden hareketle, tüm çaba ve gayretlerimiz bu yöndedir.”
Bu önemli süreçte ilköğretimden yükseköğretime kadar bütün öğrencilerin sosyal, zihinsel ve duygusal yönden öğrenim hayatlarını sağlıklı şekilde sürdürmelerinin sağlanmasında idareciler, öğretmenler ve velilere de önemli görevler düşmektedir. Yeni eğitim ve öğretim yılında, üstlenilen görev ve sorumlulukların en iyi şekilde yerine getirileceğine olan inancım tamdır .
Öğrencilerin, aldıkları eğitimle kendilerini en iyi şekilde yetiştirip geliştirerek yakın gelecekte ülkeye yapacağı katkıları görmek en büyük mutluluk ve gurur kaynağımız olacaktır.
İnandığımız, güvendiğimiz, ülkemizin geleceği olan tüm öğrencilerimizin, başarıya ulaşmada en önemli unsurun düzenli ve sistemli çalışma olduğunu unutmayacaklarına, öğrenci, öğretmen ve velilerimizin üzerlerine düşen sorumlulukları layıkıyla yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.
Okulların güvenliğinin sağlanması amacıyla düzenlediğimiz toplantılarda aldığımız önlemleri kararlılıkla uygulayacağız .
İlçemizdeki başarı çıtasını çok daha yükseklere taşımak, eğitim ve öğretimde arzu ettiğimiz hedefe ulaşabilmek için yaptığımız titiz çalışmaları da kararlılıkla sürdüreceğimizi ifade ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle, 2018-2019 Eğitim ve Öğretim Yılının yöneticilerimize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize, velilerimize, Bucak’ımıza ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.
Öğrenciler tarafından şiirler okundu anasınıfı öğrencisi Elif İklima Ege İstiklâl Marşının 10 kıtası ile birlikte ezbere okudu. Daha sonra okulun sekizinci sınıf öğrencileri tarafından birinci sınıf öğrencilerine bayrak takdimi yapıldı.
Program, okul öğrencilerinin hazırlamış olduğu orotoryo gösterisi ve halk oyunu gösterileri ile devam etti. Program sonunda katılımcılara aşure ikramı yapılak 2018-2019 eğitim öğretim yılı ve ilköğretim haftası kutlama programı sona erdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI