BUCAK’TA TOPLU AÇILIŞLAR YAPILDI

Ana Sayfa » Gündem » BUCAK’TA TOPLU AÇILIŞLAR YAPILDI
Paylaş
Tarih : 25 Eylül 2018 - 7:06

BUCAK’TA TOPLU AÇILIŞLAR YAPILDI
Bucak’ta yapımı tamamlanan Mehmet Akif Mahallesi Atatürk Parkı, Kapalı Pazar Alanı Yürüyen Merdiveni, Kent Meydan Parkı ve 135 araçlık Otoparkının açılışı yapıldı. Ayrıca Belediye tarafından düzenlenen Sünnet organizasyonunda sünnet olan 30 çocuğa çeşitli hediyeler dağıtıldı ve aşure ikramında bulunuldu.
Bucak Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan hizmetlerin toplu açılış töreni yapıldı.Program kapsamında Mehmet Akif Mahallesi Atatürk Parkı, Kapalı Pazar Alanı Yürüyen Merdiveni, Kent Meydan Parkı ve 135 araçlık Otoparkının açılışı yapıldı. Ayrıca Belediye tarafından düzenlenen Sünnet organizasyonunda sünnet olan 30 çocuğa çeşitli hediyeler dağıtıldı ve aşure ikramında bulunuldu. 
Bucak programı aşure dağıtımı ile son buldu. Açılış programına, Vali Hasan Şıldak, Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Toplu açılış programı Mehmet Akif Mahallesinde bulunan yapımı tamamlanan Atatürk Parkı’nın açılışı ile başladı.
Atatürk Parkı’nın açılışında konuşan Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Mehmet Akif Mahallesinde bulunan Atatürk Parkı’nın açılışı için toplanmış bulunuyoruz. Hepinize hoşgeldiniz diyorum. Atatürk Parkı uzun yıllar önce yapılmış bir park ancak zamanla bakım yapılmamış. Biz sadece ağaçları koruyarak baştan aşağı yenileme yaptık. Bugün Mehmet Akif Mahallesi sakinlerinin Bucak halkının hizmetine açıyoruz. Özellikle Bucak’ta son yıllarda Bucak Gençlik Spor Kulübü öğrencilerinin tenisteki başarıları bizleri mutlu etti. Tenis sporunun daha da gelişmesi için Atatürk Parkımıza tenis kordu yaptık. Çocuklarımız, gençlerimiz rahatlıkla gelip antrenman yapabilirler. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”dedi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur da, “Atatürk Parkımız çok güzel bir park oldu. Parkımızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Diğer mahallelerimizdeki parklarımızın da ihtiyaç duyulması takdirde yenilemesini ve parkı olmayan mahallelere de park yaparız.”dedi.
Vali Hasan Şıldak ise, açılışta yaptığı konuşmada; “Öncelikle Bucak Belediyemizin hizmete açacağı tesisleri görmüş ve gezmiş olacağız. Başta Belediye Başkan Vekilimiz ve Kaymakamımıza ve bütün ekibine bu hizmetleri dolayısıyla teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum. Yeşil alanlar bilhassa şehirlerin, kentlerin olmazsa olamazları ve en değerli alanlarıdır. Bu manada öncesinde de mevcut olan Atatürk Parkı’nın hizmete tam olarak sunulması, gençlerimizin çocuklarımızın, ailelerimizin istifade edeceği bir alana dönüştürülmesi takdire şayandır. Parkımızın hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.
Konuşmaların ardından Atatürk Parkının açılışı gerçekleştirildi.
Açılışın ardından Vali Şıldak ve protokol üyeleri, park alanını gezerek Kaymakam Yalçın Sezgin’den bilgi aldı. Daha sonra park içerisinde yer alan tenis kortunda 10 yaş çiftler Türkiye Şampiyonu Fatma Naz Uyanık ve Alanya Yaz Kupası Şampiyonu Engin Kayra Şimşek’in tenis gösterisini izleyen Vali Hasan Şıldak, tenis sporuyla uğraşan çocuklarla hatıra fotoğrafı çekildikten sonra parktan ayrıldı.
Program, Kapalı Pazar alanında yapılan yürüyen merdivenin açılışı ile devam etti. Açılış öncesi konuşan Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Kapalı Pazar yerimize iniş ve çıkış yürüyen merdiven yaptık. Alt kata pazar alış verişi için gelen vatandaşımızın üst kata da ulaşımını daha kolay sağlamak için yürüyen merdiven yaptık. İlçemize, halkımıza hayırlı oldun.”dedi.
Vali Hasan Şıldak da; “Bilhassa yaşlı ve engelli vatandaşlarımız için ilçe pazarında ikinci kata ulaşımı sağlayacak yürüyen merdiven modern bir hizmet sunacak. Çağdaş bir yaklaşım. Kullanacak vatandaşlarımıza hayırlı olmasın diliyorum, Belediyemizi bu hizmeti için tebrik ediyorum.”diye konuştu.
Açılış sonrası yürüyen merdiven ile ikinci kata çıkan Vali Hasan Şıldak ve protokol üyeleri, incelemeleri sonrası Kapalı Pazar yerinden ayrıldı.
Son olarak Bucak’ta yapımı tamamlanan Meydan Park ve 135 araç kapasiteli otoparkın açılışı yapıldı.
Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Burası yıllardır Bucak’ın Pazar alanıydı. Yıllar yılı pazar esnafımız burada ticaret yaptı. Pazar yeri Kapalı Pazar yerine taşınınca burası atıl bir alan olarak kaldı. Burada yapılan çalışmalarımız sonrasında 135 araç kapasiteli otopark ve Meydan Parkı yapımını gerçekleştirdik. Camiden çıkan cemaatin, yakın kurumlarda işi olan vatandaşların, çocukların kısaca herkesin kullanabileceği bir park oluşturduk. Yeşilin hakim olduğu bir kent meydanı konsepti bugün halkımızın hizmetine sunulacak. Atatürk parkında ve Meydan park yapımında Belediye personelimize, Park Bahçeler Müdürlüğümüz ve ekibine, Belediye meclis üyelerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun.”dedi.
Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur da, “Bu parkın açılışından dolayı Belediyemizi kutluyorum. Geniş Parkımız, halkımıza hizmet edecek. Çok yeşil ve hoş bir park oldu. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah daha güzel bir şekilde devam eder.”dedi.
Vali Hasan Şıldak da “Emeği geçen bütün arkadaşlarımıza, Belediye personelimizi ve Belediye Başkan Vekili Kaymakamımız Yalçın Sezgin’i kutluyorum. Vatandaşlarımızın bire bir kullanacağı yeşil alanlar ve meydan ile Bucak İlçesi daha da güzelleşiyor, zenginleşiyor. Hayırlı olmasının temenni ediyor, emeği geçenlere tebrik ediyorum.”dedi.
Açılışın ardından Bucak Belediyesi tarafından sünnetleri gerçekleştiren 30 sünnet çocuğuna hediyeleri verildi.
Park alanını gezerek incelemelerde bulunan Vali Hasan Şıldak, vatandaşlarla bir süre sohbet etti.
Vali Hasan Şıldak ve protokol üyeleri, açılışların ardından Bucak Belediyesi’nin aşure dağıtım programına katıldılar. Vali Hasan Şıldak ve beraberindekiler, vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Haber/Foto:Fatma AKTAŞ

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI