MİNİKLERİN TRAFİK EĞİTİMİ

Ana Sayfa » Gündem » MİNİKLERİN TRAFİK EĞİTİMİ
Paylaş
Tarih : 17 Ekim 2018 - 6:41

MİNİKLERİN TRAFİK EĞİTİMİ
Bucak Belediyesi Trafik Eğitim Parkında Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi. Uygulamalı olarak trafik eğitimi alan minikler, hem yaya hem de araç trafiğini kalıcı olarak öğrendiler. 
Bucak Belediyesi Trafik Eğitim Parkında eğitimler devam ediyor. Okullar ile belediye işbirliği yapılarak belirlenen günlerde ve saatler anaokulu ve ilkokul öğrencilerine trafik eğitimleri uygulamalı olarak Bucak Belediyesi Trafik Eğitim Parkında veriliyor. Dün de saat 15.00’te Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencileri Trafik Eğitim Parkında misafir edildi. Öğretmenleri Sevil Bakcan gözetiminde trafik eğitim parkına gelen minikler, heyecanlı bir şekilde parkı inceledi. Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ve Bucak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede parka gelerek minikleri eğitim sırasında yalnız bırakmadı. Minik öğrencilerle yakından ilgilenen Kaymakam Sezgin, verilecek olan eğitimi dikkatli bir şekilde dinleyerek öğrenmelerini ve büyüklerine da anlatmalarını istedi.
Eğitim, Trafik Zabıta Müdürlüğü Trafik Eğitim Sorumlusu Davut Acat’ın Trafik Eğitim Parkında bulunan okulda minik öğrencilere trafik kurallarını anlatması ile başladı. Trafik Eğitim Sorumlusu Acat, minik öğrenciler için gerekli bilgileri verdi.
Eğitim dersinin ardından çocuklar Bucak İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, Trafik Eğitim Sorumlusu Davut Acat ile yaya olarak eğitim parkında trafik kurallarını öğrenerek ve uygulayarak öğrendiler. Üst geçitten dikkatlice geçtiler, trafik ışıklarına uyarak yaya geçidinden geçtiler. Eğitimin sonunda ise, minik öğrenciler akülü arabalara binerek araçla uyulması gereken trafik kurallarını öğrendiler, uyguladılar, yolun sağında gittiler, kasislerde yavaşladılar, yayalara yol verdiler ve hafızalarına öğrendiklerini yerleştirdiler. Onlar artık trafik kurallarını uygulamalı olarak da öğrendiler.
Anasınıfı Öğretmeni Sevil Bakcan, verilen eğitimden dolayı çok memnun kaldıklarını ifade ederek, “Çok mutluyuz. Böyle bir kulvarda uygulamalı eğitim alma şansı buldular. Hem de Kaymakam beyimizi görme, konuşma fırsatı buldular. Ne mutlu benim öğrencilerime, çok şanslılar.” Şeklinde konuştu.
Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Bucak Belediyesi Trafik Eğitim Parkını geçtiğimiz günlerde açmıştık. Önceki günlerde anaokulu öğrencilerimizi ağırlamıştık. Minik öğrencilerimize trafik eğitimini burada uygulamalı olarak anlatmıştık. Bugün de Atatürk İlkokulu Anasınıfı öğrencilerini misafir ettik. Öğrencilerimize ilk olarak buradaki okulumuzda kısaca onların anlayacağı şekilde teorik ders verdik. Daha sonra yaya olarak uygulamalı trafik eğitimi verdik. Akabinde akülü çocuk araçları ile yine uygulamalı olarak trafik eğitimi verildi.
Trafik eğitim parkımızda yok yok. Tünel, üst geçit, okul, kafeterya, benzin istasyonu, trafik levhaları, trafik ışıkları, yaya geçitleri, gözetleme kulesi, tribün var. Eğitimler sırasında akaryakıt istasyonundan akaryakıt aldıktan sonra yola çıkış, tüneldeki seyir, üst geçidin kullanımı, yaya geçitlerinin kullanımı gibi pek çok konu çocuklarımıza eğitim olarak verilmekte. Trafik, uygulamalı eğitim ile daha kalıcı olur diye düşünüyorum. Trafik eğitimini her ne kadar okullarda öğretmenlerimiz çocuklarımıza anlatsa da burada uygulamalı verilen eğitim, çocuklar yaşayarak öğrendikleri için daha kalıcı olacağını düşünüyorum. Buraya gelen öğrencilere trafik eğitimini kalıcı olarak verebildik. Bu eğitimler devam edecek. Anaokulu ve ilkokul öğrencilerimizi okulların yapacakları program çerçevesinde buraya getireceğiz. Onlara trafik kurallarını uygulamalı olarak bizzat öğrenmelerini sağlayacağız. İç işleri bakanlığımızın uygulamaya koyduğu kırmızı düdük projesini anlatacağız. Yetişkinlere çocukların kırmızı düdük çalmaması için biz büyükler trafik kurallarına uyacağız ve çocuklarımıza örnek olacağız.
Hepimiz trafikte bir aktörüz. Çocuklarımızda sokakta yaya olarak trafikte bir aktör. Daha güvenli bir trafik hayatını sağlama noktasında biz görevliler görevimizi yapacağız. Birey olarak da hepimiz kurallara uyacağız. Kazasız belasız bir yaşam ortaya koyacağız inşallah.
Geçmiş yıllarda temeli atılan ve bizim zamanımızda açılışı gerçekleştirilen Bucak Belediyesi Trafik Eğitim Parkının tekrar hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI