ASFALT İÇİN PARKELER SÖKÜLDÜ

Ana Sayfa » Gündem » ASFALT İÇİN PARKELER SÖKÜLDÜ
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2018 - 7:46

ASFALT İÇİN PARKELER SÖKÜLDÜ
Bucak Belediyesi tarafından ilçe merkezinde yürütülecek olan asfaltlama çalışmaları başlıyor. İhaleyi alan müteahhit firmaya yer teslimi yapıldı. Asfaltlama çalışmaları için alt yapı yapım çalışmaları devam ediyor.  
Bucak Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin “Bucak ilçe merkezimizde yürüteceğimiz asfalt çalışmalarımıza bu hafta itibarıyla başlıyoruz. İlçemizde yapmayı planladığımız asfaltlama çalışmalarımız için 17 Ağustos 2018 tarihinde 50.000 ton Binder asfalt, 30.000 ton plent-miks temel yapılması, 500 ton plent altı asfalt aşınma, 3000 metre 200’lük, 6000 metre 300’lük, 3000 metre 400’lük korge boru ve 200 adet kanalizasyon baca kapaklarının asfalt seviyesine çıkartılması ve montaj işini kapsayan ihaleyi Erk İnşaat Taahhüt Hazır Beton Turizm San. ve Tic. A.Ş. firması kazanmıştı.
İhale sürecinin tamamlanmasından sonra 28 Eylül 2018 tarihinde yer teslimi gerçekleştirdik. Firma asfalt yapımı için son hazırlıklarını yapıyor. Asfaltlama çalışmalarımızda bu haftadan itibaren satıh kaplama asfalt yapımı ile başlayacağız.
Satıh Kaplama asfalt çalışmalarımız tamamlanınca aralık vermeden sıcak beton asfalt yapım çalışmalarımıza başlayacağız. Belediye Fen İşleri Müdürlüğümüz teknik ekiplerimizce hazırlanan asfaltlama planlaması dahilinde Su ve Kanalizasyon Müdürlüğümüzce alt yapı çalışmaları olarak tabir ettiğimiz içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu, doğalgaz, elektrik ve iletişim alt yapısının tamamlandığı cadde ve sokaklarımızdan başlayarak asfaltlama çalışması yapacağız.
Asfaltlama çalışmasından önce cadde ve sokaklarımızda alt yapı çalışmasının tamamlanmış olmasına büyük önem veriyoruz. Alt yapı çalışmaları tamamlanmamış olan cadde ve sokaklarımızda asfalt çalışması yapıldığı zaman alt yapı çalışması için tekrar kazı yapılmak zorunda kalınıyor. Bu durumda tekrar masraf yapılması anlamına geliyor, o nedenle alt yapı çalışmaları tamamlamak için yoğun çaba sarf ediyoruz.
İlçemizin cadde ve sokaklarını güzelleştirmek, halkımıza daha modern, tozdan çamurdan arındırılmış, alt yapı sorunları çözülmüş, halkımızın daha rahat ulaşımlarını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.” dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“Vatandaşımıza kaliteli hizmet, kaliteli ulaşım bizim en önemli görevlerimizden birisi”

“Vatandaşımıza kaliteli hizmet, kaliteli ulaşım bizim en önemli görevlerimizden birisi” Barbaros Mahallesinde devam eden sıcak asfalt çalışmalarını

GÖLHİSAR İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN ÇAMELİ YOLU İHALE TARİHİ BELLİ OLDU

GÖLHİSAR İÇİN BÜYÜK ÖNEM ARZ EDEN ÇAMELİ YOLU İHALE TARİHİ BELLİ OLDU 29 OCAK 2019’DA İHALE GERÇEKLEŞECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri

Kaymakam Sezgin’den Öğrencilere Karne Hediyesi

Kaymakam Sezgin’den Öğrencilere Karne Hediyesi Bucak’ta kültür hareketi ile devam ediyor. Bucak Belediyesi tarafından geçen yıl başlatılan

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI