ENFLASYONLA MÜCADELE HAREKETİNİ Biz Destekliyoruz, Esnafımızın da Desteğini Bekliyoruz

Ana Sayfa » Gündem » ENFLASYONLA MÜCADELE HAREKETİNİ Biz Destekliyoruz, Esnafımızın da Desteğini Bekliyoruz
Paylaş
Tarih : 18 Ekim 2018 - 7:29

ENFLASYONLA MÜCADELE HAREKETİNİ Biz Destekliyoruz, Esnafımızın da Desteğini Bekliyoruz

81 il ve 160 ilçe temsilciliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Hareketine Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı da destek verdi. Başkan Meçikoğlu, Oda üyelerinin de bu kampanyaya katılarak destek vermelerini istedi.  
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından 81 il ve 160 ilçe temsilciliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele hareketine Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’ndan da destek geldi. Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Oda hizmet binası Meclis Toplantı Salonunda basın açıklaması yaptı. Açıklamasında, mücadele hareketine tam destek verdiklerini ifade eden Başkan Meçikoğlu, artan enflasyonun hem alım gücü düşen vatandaşları hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmaları olumsuz etkilediğini belirterek, “BUCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI olarak tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, BUCAK olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.”dedi.
Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, Enflasyonla Mücadele hareketi ile ilgili yapmış olduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Fiyat istikrarı makro ekonominin durumunu yansıtan en önemli göstergelerden biridir.
Türkiye 2002’den sonra mali ve siyasi istikrarla birlikte fiyat istikrarı konusunda da çarpıcı bir iyileşme elde etmiş, enflasyonun tek haneli seviyelere düşmesi sağlanmıştır.
Son dönemde döviz kurlarında yaşanan olağandışı hareketlerin de etkisiyle enflasyon oranı yeniden çift haneler çıkmıştır.
Artan enflasyon hem alım gücü düşen vatandaşlarımızı, hem de artan girdi maliyetleri ve faizler nedeniyle firmalarımızı olumsuz etkilemektedir.
Tüm bu sıkıntıları aşmak için, Hazine ve Maliye Bakanlığımız tarafından hazırlanan ve Bakanımız Sayın Berat Albayrak’ın liderliğinde başlatılan Enflasyonla Mücadele Programını son derece önemli buluyor ve destekliyoruz.
Zira enflasyonla mücadeleyi ne tek başına kamu, ne de tek başına özel sektör yapabilir. Sorumluluk ve görev hepimizindir.
Enflasyonla mücadele aynı zamanda işsizlikle, yüksek faizle ve artan girdi maliyetleriyle mücadeledir.
Türk özel sektörü, devletimizle birlikte topyekûn bir duruş sergileyerek, elini taşın altına koymaktadır.
Bu çerçevede TOBB ve Odalar-Borsalar, her milli konuda olduğu gibi bu konuda da ülke çapında ortak bir dayanışma içindedir.
81 il ve 160 ilçede Odalarımız ve Borsalarımız Enflasyonla Mücadeleyi sahiplenmekte ve firmalarımızın en geniş şekilde katılımı için çalışma başlatmaktadır. Bu noktada özellikle vurgulamak isteriz ki,bu mücadeleye toplumun tük kesimleri ne kadar güçlü destek olursa, etkisi de o kadar büyük olur.
Reel sektörden finans sektörüne, kamudan vatandaşlarımıza kadar, tüm Türkiye olarak aynı hedefe kenetlenmeliyiz.
Hepimiz tek yürek ve tek ses olursak, enflasyonla mücadelede de netice alacağımıza eminiz.
Hem firmalarımızın hem de milletimizin, enflasyonla topyekün mücadeleyeen geniş şekilde katılacaklarına inancımız tamdır.
Biz de, BUCAK TİCARET VE SANAYİ ODASI olarak siz değerli basın mensuplarımız kanalıyla, tüm Oda üyelerimizin desteğini ve bu kampanyaya katılımlarını rica ediyor ve bekliyoruz. İnanıyorum ki, BUCAK olarak gereken fedakârlığı gösterip, ülkemiz ve milletimiz için başlatılan bu iktisadi mücadele de en ön cephede yer alacağız.
Kamu ve özel sektör arasındaki bu güçlü koordinasyon ve istişareyle, içinden geçtiğimiz bu zorlu süreci de geride bırakacağız.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ?

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ? Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan, “Ustalardan çıraklara, siyasilerden

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılması

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE Bucak’ta ve köylerinde etkili olan yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Burdur İl Özel İdaresi,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI