19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı

Ana Sayfa » Gündem » 19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
Paylaş
Tarih : 20 Ekim 2018 - 6:29

19 Ekim Muhtarlar Günü Kutlandı
19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Bucak’ta Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına muhtarlar tarafından çelenk sunuldu. Kaymakamlık tarafından düzenlenen yemekte de mahalle ve köy muhtarları Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin ile biraraya geldi.
19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla Bucak’ta tören düzenlendi. Muhtarların katıldığı tören Cumhuriyet Meydanında düzenlendi. Törende Keçili köyü Muhtarı İbrahim Gürbüz, Konak Mahallesi Mustafa Erbil ve Uğurlu köyü İbrahim Mutlucan Atatürk Anıtına çelenk sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından tören sona erdi.  
Çelenk sunma törenin ardından muhtarlar, Kaymakamlık tarafından Bucak Oğuzhan Kent Ormanında yemek programı düzenlendi. Programa, Kaymakam Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Vahdet Nart, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Erdener Bede, Belediye Başkan Yardımcısı Ferruh kanık, İl Genel Meclisi Üyesi Ali Ülgen, Köylere Hizmet Götürme Birliği Müdürü Celal Kerpişçi ile Bucak ilçesi mahalle ve köy muhtarları katıldı.
Yemek sonrası günün önemi ile ilgili Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin bir konuşma yaptı. Kaymakam Sezgin konuşmasında, “Bugün 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla hep birlikte buradayız. Muhtarlarımızın mahallelerinde, köylerinde yaptıkları çalışmalar ilçemiz için çok önemli bir görev. Muhtarlarımızın bu önemli günlerinde sizlerle bir araya gelmek istedik. Muhtarlık en önemli demokrasi örneğidir. Vatandaşımın oyları ile gelen, vatandaşımıza hizmet eden önemli bir yargı kuruluşudur. Muhtarlarımız vatandaşlarımızla devletiniz arasında önemli bir görev ifa etmektedir, köprü vazifesi görmektedir. Muhtar, vatandaşın idarelerden olan taleplerini, eleştirilerini aktarandır. En ücra köşedeki vatandaşın sesidir. Kısaca muhtar, vatandaşın bizlere yansımasıdır.
Muhtarlar, mahallelerinde, köylerinde vatandaşın hüzünlü, mutlu anlarında yanında olandır. Dolayısıyla birlik beraberliği sağlamada önemli faktörlerdir. Muhtarlarımız arasında 4 dönemdir muhtarlık yapanlarımız, 2-3 dönem de yapanlar var. Bütün muhtarlarımıza çalışmalarında başarılar diliyorum. Önümüzdeki seçimde de başarılar diliyorum. Muhtarlar gününü de tebrik ediyorum.”ifadelerine yer verdi.
Daha sonra Mahalle Muhtarları adına Bucak’ta tek bayan muhtar olan Oğuzhan Mahallesi Muhtarı Yaşar Çeltikçi, Köy Muhtarları adına ise Uğurlu Köyü Muhtarı İbrahim Mutlucan Kaymakam Yalçın Sezgin’e plaket verdi.
Muhtarların bu anlamlı hediyelerinden dolayı çok duygulandığını söyleyen Kaymakam Sezgin, “Beni çok duygulandırdınız. Yaklaşık 14 aydır birlikteyiz. Ben Bucak Kaymakamı Belediye Başkan vekili olarak hem mahallerimizde hem de köylerimizde, gerçekten güzel işler yaptık. İş yaptıkça, vatandaşımızın memnuniyetini gördükçe daha büyük heyecan görüyoruz. Sizlerden bu plaketleri alınca daha çok çalışmam gerektiğini anladım. Bucak için, Bucaklıya çalışıyoruz. İmkanlarımız ölçü-sünde çalışmaları-mızda büyük mesafe kat ettik. Çalışmalarımızda en büyük destek olan muhtarlarımız tabi vekillerimizi de unut-mamalıyız şükranları-mızı sunuyoruz. Biz yapılan hizmetin temelleriyiz. Yapılan her işin her planlamanın mutlaka insan için olduğunu düşünüyoruz ve insanlarımızın en iyi şekilde yararlanabi-leceği hizmetleri önce-ikli olarak planlıyoruz.
Ben hediyeleriniz için teşekkür ediyorum. Böyle güzel günlerde tekrar buluşmak üzere…”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI