Minikler İçin “Masal” Yazalım

Ana Sayfa » Gündem » Minikler İçin “Masal” Yazalım
Paylaş
Tarih : 07 Kasım 2018 - 14:21

Minikler İçin “Masal” Yazalım
Burdur’da çocukların hayal gücüne katkıda bulunmak ve onların masallar ile okuma alışkanlıklarının artmasına katkı sunmak için Yerel Masal Yazma Yarışması düzenleniyor. Yarışmada eserlerin kabulü 5-30 Kasım tarihleri arasında yapılacak. Sonuçlar ise 25 Aralık tarihinde açıklanacak. Dereceye giren eser sahiplerine ödül verilecek. 
Yarışma ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yayımlanan yarışma başvuru ve şartları ile ilgili açıklama yayımlandı. Açıklama şöyle:
1)KONUSU: Yerel Masal Yazma Yarışması
2)ESERLERİN KABUL TARİHİ:05/30 Kasım 2018
3)SONUÇLARIN AÇIKLANMASI:25 Aralık 2018
4)BÜLTEN ÖZETİ:
Çocuklarımızın hayal gücüne katkıda bulunmak ve onların masallar ile okuma alışkanlıklarının artmasına katkı sunmak için bu yarışma düzenlenmiştir.
YARIŞMAYA KATILIM ŞARTLARI:
•Çocuk edebiyatı alanında eser verebilen herkes bu şartnamede belirtilen şartlara uymak kaydıyla seçici kurul dışında amatör veya profesyonel tüm yazarlar bu yarışmaya katılabilir.
•Yarışmaya Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları katılabilir.
•Yarışmacılar, yarışmaya bir adet eserle katılabilir. Yarışmaya katılacak eserler taklit, kopya olmamalıdır.
•Yarışmaya katılacak eserler çocuk edebiyatı konusuna uygun olmalıdır.
•Yarışmaya gönderilecek olan eser daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış olmalıdır.
•Eserler, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü (Değirmenler Mahallesi Mehmet Akif Ersoy Caddesi No:119/15100-Burdur) adresine gönderilecektir.
•.Eser, yarışma adresine posta ile gönderilir veya elden teslim edilebilir. Posta ile gönderilen eserlerin kaybolmasından, zedelenmesinden veya gecikmesinden Burdur İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü sorumlu değildir.
•Eserle birlikte; eser ve konusu ile ilgili en az bir paragraflık açıklama metni gönderilecektir.
•Katılımcılar; kimlik bilgilerini, posta adreslerini, telefon ve faks bilgilerini, varsa e-posta adreslerini, tahsil durumunu ve mesleğini de belirten fotoğraflı(tercihen) özgeçmişini aynı zarfa koyarak, yarışma adresine göndermelidir, ayrıca katılımcılar yarışmaya katıldığı masalı word belgesi halinde CD. ye de kaydederek aynı zarfın içerisine koyacaktır.
•Masallar Times New Roman karakterinde 12 punto, 1,5 satır aralığında yazılacaktır.
DERECEYE GİRENLERE VERİLECEK ÖDÜLLER
• “OKUL ÖNCESİNE YÖNELİK YENİ VE ÖZGÜN YEREL MASAL YAZMA YARIŞMASI”na katılan eserler ödüllendirilecektir. Dereceye giren eserler, eser sahiplerine iade edilmeyecektir. Bakanlığımızın tasarrufunda olacaktır.
1. Birinci : 750.-TL
2. İkinci : 500.- TL
3. Üçüncü : 250.- TL
4. Mansiyon : (basılı materyal)
Yarışma Şartnamesi, Başvuru Formu ve Yarışma Afişi İl Müdürlüğümüzün www.burdurkulturturizm.gov.tr adresinde yayınlanacak olup buradan temin edilebilecektir.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AK PARTİ’DEN BUCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 14 BAŞVURU

AK PARTİ’DEN BUCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 14 BAŞVURU Bucak Belediye Başkan Aday Adayları:1-Halil Erkan Şahin, 2-Nihal Mutlucan,3-Mustafa

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BURDUR’A GELDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BURDUR’A GELDİ Bir dizi toplantı, temel atma ve toplu açılış için Burdur’a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,

“BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE”

VEKİLLERDEN MÜJDE!!!! “BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE” AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI