“Burdur’un İlçesi Olmaktan Çıkalım”

Ana Sayfa » Gündem » “Burdur’un İlçesi Olmaktan Çıkalım”
Paylaş
Tarih : 09 Kasım 2018 - 13:48

“Burdur’un İlçesi Olmaktan Çıkalım”
Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, muhtarlar ile yaptığı toplantıda, “Biz üzerimize düşeni yaptık, hizmet için var olduk. Zor şartlarda kendi imkanlarımızla yatırımlarımızı yaptık. Çoğu yatırımlar karşı iktidar mensupları tarafından sürekli şikayet edildi ve engellendi. Bu mantıkla İlçemiz kan kaybetmeye devam eder. Biz mücadeleyi bırakmayacağız. ”dedi.  
Ağlasun Belediye Başkanı Aydın Kaplan, Mahalle muhtarları ile toplantı yaptı. Toplantıya 6 mahalle muhtarı katıldı. İlçeye yapılacak yatırımlar konusunun işlendiği toplantıda, Belediye Başkanı Aydın Kaplan, “ yaklaşık 10 yıllık Başkanlığı döneminde Ağlasun İlçemize yapılabilecek yatırımlar konusunda Belediye olarak her türlü projeyi, Meclisimizden oy çokluğu ile geçirdik. Yerel yönetim olarak üzerimize düşen her kararın altına pozitif imzalarımızı attık. Fakat merkezi iktidar yönetimi Ağlasun belediye Meclisinin bütün kararlarını engelledi. Yatırım yapmamızın önüne geçti. Biz Merkezi yönetimlerden bu güne kadar yararlanamadık. Projelerimize onay vermediler. 10 yıldır Ağlasun İlçemize yaptığımız yatırımlar Belediyemizin öz kaynakları ile yapılan yatırımlardır. 2. İçme suyu fabrikası içinde merkezi yönetimler ve bağlı bulunduğu parti mensupları tarafından engel teşkil edilmektedir. Biz Ağlasun halkının menfaatini düşünürüz. İlçemizin gelir seviyesi düşüktür. Herkes borçludur. Her geçen gün sorunlar artmaktadır. Çare bulamayanlar, Ağlasun Belediyesinin çare üretmesine de hazım edememektedir.” Dedi.
Mahalle Muhtarları da; “Hal böyle iken merkezi iktidar sorunlarımıza çare üretmeyip, derman olamayacaksa bizim Burdur ilinde bir ilçe olmamızın da önemi yoktur. Yıllardır Burdur, Ağlasun İlçesine üvey evlat gözüyle bakıyor. Yatırım yapılmayan, yapılacak olan yatırımlara engel olan bir Burdur ilçesi olacağımıza, Isparta ve ya Antalya’nın ilçesi olmak daha iyidir. Ağlasun her geçen gün geriye gidiyor. Burdur ve Ankara bir şey yapmıyor. Burdur’un şark yeri Ağlasun İlçesidir. Burdur ilinden ayrılalım.” dediler.
Belediye Başkanı Aydın Kaplan da; “Belediye olarak Öğrenci yurdu yapılması için, Sakarca Mahallesine yemekhane yapılması, yıkılan Yunus Emre İlköğretim okulunun yeniden yapılması, Sagalassos’ un alt tarafına büyük bir sulama göletinin yapılması, kapalı sistem sulama yapılması için, 2.içme suyu fabrikasının yapılması, büyük bir et kesim ve entegrasyon merkezinin yapılması için Meclisimizden kararları çıkardık, merkezi iktidar mensupları tarafından sürekli engellendik. Biz üzerimize düşeni yaptık, hizmet için var olduk. Zor şartlarda kendi imkanlarımızla yatırımlarımızı yaptık. Çoğu yatırımlar karşı iktidar mensupları tarafından sürekli şikayet edildi ve engellendi. Bu mantıkla İlçemiz kan kaybetmeye devam eder. Biz mücadeleyi bırakmayacağız. ”dedi.
Fransa’da yaşayan Ağlasun’lu iş adamı Hüseyin Öğüt, “Ağlasun’a yatırım yapılmayacak ve yatırımların önüne geçilecek. Yok böyle bir zihniyet. Biz Burdur’un İlçesi olmaktan çıkalım. Isdparta’ya ve ya Antalya’ya bağlanalım. Bu işi halkı-mızla referanduma götürelim. Burdur bize bir şey vermiyor.Ben bile Ağlasun’a yatırım için çaba sarf ediyorum. Geri kalmış bir ilçe konumundan bir an önce çıkmalıyız. Burdur’un ilçesi olmaktan bir an önce çıkalım.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

AK PARTİ’DEN BUCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 14 BAŞVURU

AK PARTİ’DEN BUCAK BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN 14 BAŞVURU Bucak Belediye Başkan Aday Adayları:1-Halil Erkan Şahin, 2-Nihal Mutlucan,3-Mustafa

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BURDUR’A GELDİ

MİLLİ EĞİTİM BAKANI BURDUR’A GELDİ Bir dizi toplantı, temel atma ve toplu açılış için Burdur’a gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,

“BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE”

VEKİLLERDEN MÜJDE!!!! “BURDUR ELEKTRİK ENERJİSİNİ RAHATLATACAK 21 MİLYONLUK PROJE” AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI