“ENGELLİLERİMİZE BİR GÜN VEYA BİR HAFTA DEĞİL 365 GÜN AYNI HASSASİYETİ GÖSTERELİM”

Ana Sayfa » Gündem » “ENGELLİLERİMİZE BİR GÜN VEYA BİR HAFTA DEĞİL 365 GÜN AYNI HASSASİYETİ GÖSTERELİM”
Paylaş
Tarih : 04 Aralık 2018 - 7:13

“ENGELLİLERİMİZE BİR GÜN VEYA BİR HAFTA DEĞİL 365 GÜN AYNI HASSASİYETİ GÖSTERELİM”
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte engelli vatandaşlar ve aileleri ile bir araya gelen Bucak Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, “Sadece 3 Aralık Dünya Engelliler günü ve haftasında değil, yılın 365 gününde engelli vatandaşlarımıza hepimizin aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor.”dedi. 
3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Bucak’ta engelliler ve aileleri için yemek programı düzenlendi. Bucak Kaymakamlığı ve engelliler dernekleri tarafından organize edilen yemeğe, Bucak Kaymakamı Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin ve eşi Sıla Zengin başta olmak üzere kamu kurumlarının daire müdürleri, engelli vatandaşlar ve aileleri katıldı.
Yemek sonrası bir konuşma yapan Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, “Sadece 3 Aralık Dünya Engelliler günü ve haftasında değil, yılın 365 gününde engelli vatandaşlarımıza hepimizin aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor.”dedi.
“Bugün engelli kardeşlerimizin yanında olmak adına birlik beraberlik içerisinde bir aradayız.”diyen Sezgin konuşmasında; “3 Aralık Dünya Engelliler gününü tebrik ediyorum. Bu vesile ile böyle güzel bir günde güzel bir organizasyonda kurumsal işbirliğini yapan kaymakamlığımız, derneklerimiz, belediyemiz çalışanlarının da bu özel günde bizleri bir araya getirdikleri için onları de yürekten kutluyorum. Bizler bir aileyiz. Engelli engelsiz, engelleri aşacak olan toplumu güzelliklerde buluşturacak olan bir aileyiz.”dedi.
Kaymakam Sezgin, “Toplumumuzda en önemli meselenin insanların huzur ve mutluluğu için çalışmak çabalamak ve herkesi iyi yaşam koşullarına ulaştırmak görevimizin olduğunun farkındayız. Bu anlamda özellikle engelli kardeşlerimizin önündeki engelleri aşmak için daha çok çalışmamız gerektiğini biliyoruz. Son yıllarda engellilere yönelik yapılan çalışmalar önemli aşama kaydetmiştir. Engelli kardeşlerimizin gerek engelliler kanununda yapılan değişiklikle gerekse onlara dönük olarak yapılan eğitim faaliyetleri, rehabilitasyon faaliyetleri ve iş bulma olanakları ile yine özellikle engellilerimizin kamu hizmetlerine ve sosyal hizmet alanlarına ulaşmaya dönük olarak yapılan çalışmalarla da önemli aşamaya gelindi. Peki bunlar yeterli mi tabi ki de değil. Bunların daha da iyi hale getirilmesi hem kamu kurum ve kuruluşlarının hem de toplumun bütün fertlerinin duyarlılığı ile birlikte daha iyi hale getirilmesi gerekiyor. Engelli vatandaşlarımızın önünde engelleri kaldırma noktasında herkesin dikkatli ve duyarlı hareket etmesi gerekiyor. Bu noktada sadece 3 Aralık Dünya Engelliler gününde veya Engelliler Haftasında değil yılın her gününde aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor.
Bu noktada bu günler özel, önemli mesajların verileceği ve bir muhasebenin yapılacağı günler. Bu vesile ile bugün engelli kardeşlerimizin yanında olmak adına birlik beraberlik içerisinde bir aradayız. Sabah kurumlarımızı ziyaret ettik. Sonrasında Belediyemizde bir çalıştay tertip ettik. Buradan çıkacak sonuçla ilgili olarak da kendi ilçemizde neler yapılabilirin arayışı içerisinde olacağız. İnşallah güzel çalışmalar yapılacak. Yakın zamanda engelli kardeşlerimize yönelik bir engelsiz park oluşturma noktasında harekete geçiyoruz. İnşallah bu çalışmayı başlatacağız. Tamamlandığında özellik çocuklarımızın ve gençlerimizin boş zamanlarında güzel faaliyetlerde bulunabilecekleri bir mekan da oluşturacağız. Bu konuda işbirliğine ihtiyacımız var. Birlik ve beraberlikten kuvvet doğar. İlçemizde birden fazla engelliler derneği var. Onların da birlik beraberlik içerisinde olmalarını çok arzu ediyorum. Dolayısıyla ortak hedef ve amaçlara ulaşma noktasında bir araya geldiğimizde güzel çalışmaların olacağına inanıyorum.”dedi ve sözlerini Doğan Cüceloğlu’nun “Bizler bacaklarımız değiliz, bizler yaşam yolculuğunda çıkan canlarız ve canda da engel yoktur.” mısraları ile tamamladı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI