Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı

Ana Sayfa » Eğitim » Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı
Paylaş
Tarih : 24 Aralık 2018 - 11:22

Bucak Mesleki Eğitim Merkezi AB Projesine İmza Attı
Bucak Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, hazırlamış olduğu “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM STAJI” konulu Avrupa Birliği Projesini basına, öğrencilere ve öğrenci velilerine tanıttı. 2016 yılında hazırlıklarına başlanan projenin müracaatı 2017 yılı Şubat ayında yapıldı. değerlendirme sonucunda 2018 yılında uygulama için 37.695.00 Euro bütçe ile her türlü destek verildi. Kurum olarak 2018 yılı içerisinde proje sonlandırılacak.  
Proje kapsamında Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanında çalışan, alanında başarılı 20 öğrenci Avrupa’ya gidecek ve 15 gün staj yapma imkânı bulacaklar. Ayrıca 10 öğrenci de 1 refakatçi öğretmen eşliğinde Macaristan’a, 10 öğrenci de yine 1 öğretmen refakatinde Portekiz’e gidecek.
Toplantıda 1 yıl sürecek ve 20 öğrencinin katılacağı projenin detayları hakkında bilgi veren Okul Müdürü Ahmet İŞLER, kurum olarak hazırladığımız 37695.00 Euro bütçeli, 2018-1-TR01-KA102-053841 proje numaralı “ASANSÖR BAKIM VE ONARIM STAJI” projemizin hazırlığına 2016 yılında başladık, bu projemizin müracaatını 2017 yılı Şubat ayında yaptık ve projemiz Ulusal Ajans tarafından yapılan inceleme neticesinde desteklenmeye değer bir proje olarak bulunmuş ve 2018 yılında uygulamamız için her türlü desteğini vermiştir. Kurum olarak biz de 2018 yılı içerisinde projeyi sonlandıracağız.”dedi.
Okul Müdürü Ahmet İŞLER sözlerine, “Konusu itibariyle bu projemize, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Makine Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanında çalışan, alanında başarılı 20 öğrencimizi Avrupa’ya götüreceğiz ve 15 gün staj yapma imkânı sunacağız. Bu bağlamda 10 öğrencimizi 1 refakatçi öğretmen eşliğinde Macaristan’a, 10 öğrencimizi de yine 1 öğretmen refakatinde Portekiz’e götüreceğiz.” şeklinde konuştu.
Bu tür Avrupa Birliği projesi hazırlamaktaki amaçlarını da açıklayan Okul Müdürü Ahmet İŞLER, “Yenilikçiliği teşvik ederek, araştırmacı kimlik kazandırmak, İş birliği içerisinde, birlikte çalışma becerilerini kazanmalarını sağlamak, Farklı kültürleri tanıyan, anlayan ve farklılıklara saygı duyan bir yararlanıcı kitlesi oluşturmak, Günlük yaşamda ve iş hayatında karşılaşabilecekleri iletişim problemleri ile baş edebilmeye yönelik yabancı dil bilgisi ve becerilerini geliştirmek, Çalışma ortamlarında iş güvenliği kültürünü oluşturmak, Kişilerin bilgi beceri ve niteliklerinin geliştirilmesi yolu ile Avrupa iş gücü piyasasına uyum, istihdam ve rekabet edebilme güçlerini arttırmak” olarak açıkladı.
Okul müdürü Ahmet İŞLER, son olarak “Uzun soluklu bir çalışma neticesinde bu projeyi ortaya çıkaran tüm okul çalışanlarına, projeyi uygun bularak destekleyen Ulusal Ajans yetkililerine, projede görev alan tüm öğrencilerimize ve velilerimize sonsuz teşekkür ediyorum. İnşallah sağlıklı bir şekilde sonuçlandırırız.”ifadelerine yer verdi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ?

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ? Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan, “Ustalardan çıraklara, siyasilerden

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılması

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE Bucak’ta ve köylerinde etkili olan yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Burdur İl Özel İdaresi,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI