İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR…

Ana Sayfa » Eğitim » İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR…
Paylaş
Tarih : 18 Ocak 2019 - 15:12

İYİ TATİLLER ÇOCUKLAR…
2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılının yarı yılı dün sona erdi. Bucak’ta 12 bin 869 öğrenci karnelerini aldı. İkinci yarı yıl dönemi 4 Şubat 2019 Pazartesi başlayıp 14 Haziran 2019 Cuma sona erecek.
2018 – 2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, 81 ilde öğrencilere dağıtılan karne ile bugün sona erdi. Türkiye’nin 81 ilinde, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan 18 milyon öğrenci dün karnelerini alarak yarıyıl tatiline girdi. Sabahın erken saatlerinde okudukları okullarına akın eden öğrenciler, öğretmenleri tarafından düzenlenen törenlerle karnelerini aldılar. Karne ile birlikte çeşitli belgeleri hak eden öğrencilere karnenin yanı sıra bazı ödüller verildi.  
2018 – 2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi, Bucak’ta da 74 kurumda 12 bin 869 öğrenciye dağıtılan karne ile sona erdi. Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Yalçın Sezgin, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan ve şube müdürleri ile birlikte Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda ve Anadolu Lisesi’nde karne dağıtım törenine katıldı.
İlk olarak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda karne dağıtan Kaymakam Belediye Başkan Vekili Sezgin, “Bugün 2018 – 2019 Eğitim Öğretim Yılı’nın karne günü. İlçemizde yaklaşık 12 bin öğrencimiz bugün karnelerini aldı. Bizde Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’nda karne heyecanına katıldık” dedi.
Karne dağıtmadan önce öğrencilere tavsiyelerde bulunan Sezgin, “Karneniz, sizin derslerinize olan ilginiz, ödevlerinizi yaparken dikkatiniz, gayretiniz öğretmenlerinizin derslerde anlattığı konuları ne derece öğrenmeni ile ilgili bir sonuç belgesidir. Ama ilk yarıda bu sonuçta eksikliğimiz var ise ikinci yarıda telafi edeceğiz. Tatilde bol bol dinleneceğiz, gezeceğiz, oyun oynayacağız ama kitap okumayı da ihmal etmeyeceğiz. BEKAP’tan da bizim size bir karne hediyemiz var. Geçen yıl da sinema günleri yapmıştık. Bu yıl da sinema günleri yapıyoruz. Sinema izlemeye gittiğinizde mısırınızı, naneli şekerinizi alacaksınız ve filmi izleyeceksiniz. Okullarınıza belirlenen günlerde geleceksiniz. Diğer günlerde de ailelerinizden izin alarak gelebilirsiniz. Hepinize güzel bir tatil diliyorum.” ifadelerini kullandı.
Konuşmanın ardından öğrencilere karne dağıtan Kaymakam Sezgin, öğrencileri tebrik ederek, başarılar diledi. Daha sonra Bucak Anadolu Lisesi’nde de karne dağıtım törenine katılan Kaymakam Sezgin, öğrencilere karnelerini dağıttı. Başarılar dileyerek kitap okumalarını tavsiye eden Kaymakam Sezgin, okul bahçesinde öğrencilere iyi tatiller diledi. Tören sonunda Kaymakam Belediye Başkan vekili Yalçın Sezgin, farklı dallarda derece alan öğrenci ve takımlara kupalarını vererek başarılar diledi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ

İÇME SUYU REZERVLERİNE BİR YENİSİ DAHA EKLENDİ Dsİ tarafından Kestel yolu Aladağ mevkiinde yürütülen sondaj çalışmalarını yerinde inceleyen

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ

KAYMAKAM SEZGİN’DEN, BAŞKAN ÜNAL’A “HAYIRLI OLSUN” ZİYARETİ Bucak Kaymakamı Yalçın SEZGİN, Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL`I makamında

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI

BDH’YE KARDİYOLOJİ UZMANI ATANDI Bucak Devlet Hastanesinde büyük bir eksiklik olan Kardiyoloji Bölümüne atama yapıldı. Vatandaşların tepkisine

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI