“BUCAK’IN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAK”

Ana Sayfa » Gündem » “BUCAK’IN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAK”
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2019 - 14:58

“BUCAK’IN İÇME SUYU SORUNU ÇÖZÜME KAVUŞACAK”
AK Parti Burdur Milletvekili TBMM Milli Savunma Komisyon Üyesi Yasin Uğur, Bucak ilçemizde meydana gelen içme suyu sorunuyla ilgili polemiklere açıklık getirdi. 
Uğur, ilçemizi besleyen 29 kuyudan ikisinde son günlerde yaşanan aşırı yağışlardan kaynaklı evsel atıkların süzülerek kuyulara sızması nedeniyle yoğun kirlenme olduğu tespit edildi. Bu iki kuyuda devre dışı bırakıldı. Diğer kuyularda tedbir amaçlı olarak klorlama yapıldığını belirtti.
Bucak içme suyu probleminin çözüme kavuşması için ilgili tüm kurumlarla görüştüğünü ifade eden Uğur, sözlerine şöyle devam etti.
BUCAK İÇME SUYU ŞEBEKE SORUNUMUZU ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ.
Son yaşadığımız olay Bucak ilçemizdeki içme suyu sorununun acil olarak çözüme kavuşturulması gerektiğini bir kez daha göz önüne sermiştir. Benim de Belediye Meclis Üyesi olduğum dönemde Bucak Belediyesi tarafından ilçemizin içme suyu şebeke altyapısının yenilenmesi için İller Bankasına başvurularak proje ihalesine çıkılmıştır.
2016 yılında bu proje tamamlanarak yapım maliyeti olarak 40 milyon tl proje keşif bedeli tespit edilmiştir. İller bankası ile bu projenin tekrar revize edilerek hayata geçirilmesi için görüşmeler yaptım. Bu arada Bucak Belediyesi olarak şehrimizin su şebeke hattı değiştirme çalışmaları kapsamında 2014 yılından 2018 yılına kadar başta yenilenen yollar olmak üzere 27986 metre su borusu yenilenmiştir.
BUCAK İÇME SUYU KAYNAK SORUNUMUZU ‘BURDUR İLÇELERİ VE BELDELERİ İÇMESUYU MASTER PLANI’ ÇERÇEVESİNDE ÇÖZÜME KAVUŞTURACAĞIZ.
Bucak ilçesinde içme suyu sorunu gündeme geldiğinde bahsedilen ‘MASTER PLAN’ın sadece Bucak ilçesine ait bir proje olmadığı bilinmelidir. DSİ 18. Bölge Müdürlüğünün ‘BURDUR İLÇELERİ VE BELDELERİ İÇME SUYU MASTER PLANI HAZIRLANMASI’ işi kapsamında Bucak ilçe merkezinin mevcut durumdaki içme suyu kaynakları ve tesisleri ile ilgili bilgiler hazırlanarak, ilçe merkezinin 2055 yılında beklenen içme kullanma suyu ihtiyacının alternatifli olarak çeşitli kaynaklardan ve tesislerden karşılanabilmesine yönelik çalışmalar yapılmıştır. Master plan çalışmaları tamamlanmak üzere olup bu kapsamda Bucak ilçesine ilave bir adet içme suyu sondaj kuyusu açılacaktır.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI