ONAÇ BARAJINDA SU SEVİYESİ YÜKSELDİ

Ana Sayfa » Gündem » ONAÇ BARAJINDA SU SEVİYESİ YÜKSELDİ
Paylaş
Tarih : 06 Şubat 2019 - 14:44

ONAÇ BARAJINDA SU SEVİYESİ YÜKSELDİ
Onaç 2 Barajımız su rezervi %40 seviyelerine ulaştı.Bahar yağışları ile birlikte %55 seviyelerine kadar ulaşması bekleniyor. 2019 üretim sezonu su sıkıntılarının yaşanmayacağı bir yıl olacak.  
Bucak Sulama Birliği Başkanı Engin ÖLÇER, 2019 sulama sezonun 1 Şubat’tan itibaren başladığını belirterek Bucak Onaç barajında su seviyesinin yükseldiğini, 2019 üretim sezonun çiftçiler için su sıkıntılarının yaşanmayacağı bir yıl olacağını müjdeledi.
Onaç 2 Barajının su rezervinin %40 seviyelerine ulaştığını açıklayan Ölçer, Bahar yağışları ile birlikte su seviyesinin %55’lere kadar ulaşmasını beklediklerini ifade etti.
Konu ile ilgili Bucak Sulama Birliği Başkanı Engin ÖLÇER’in açıklaması şöyle: “2019 sulama sezonu 01.02.2019 tarihi itibarı ile başlamış olup sulama faaliyetlerine 05.05.2019 tarihinde başlanacaktır. Sulama faaliyetlerine başlanmasında ön görülen bu tarih de iklim değişiklikleri de göz önünde bulundurularak çiftçilerimizin lehine olacak şekilde düzenleme yapılabilecektir.
Bucak Sulama Birliği 2019 üretim sezonunda görev ve sorumluluk alanlarında tarımsal üretimde bulunacak su kullanıcılarımızın 30.04.2019 tarihine kadar Bucak Sulama Birliği Başkanlığına gelerek birinci ürünlerine ilişkin beyan vermeleri gerekmektedir. Bucak Sulama Birliğimizin almış olduğu karar neticesinde 2019 yılı planlı su dağıtımı kapsamında su kullanıcılarımızın birinci ürünleri (10.06.2019 tarihine kadar ekmiş olacakları) için 30.04.2019 tarihine kadar Bucak Sulama Birliğine gelerek beyan vermeleri gerekmektedir. Sulama Birliklerinin beyanname süreci D.S.İ. tarafından SUTEM isimli internet portalı üzerinden takip edilecektir. Planlı su dağıtımı toplanan beyanlar üzerinden oluşturulacağı için, sonradan verilecek beyanlar sistem tarafından kabul edilememektedir. Su kullanıcılarımızın mağduriyet yaşamaması için son beyanname tarihi olan 30.04.2019 tarihinden önce biriliğimize başvurmaları önem arz etmektedir.
Kış aylarının yağışlı geçmesi ile birlikte Onaç 2 Barajımız su rezervi %40 seviyelerine ulaşmıştır. Bahar yağışları ile birlikte %55 seviyelerine kadar ulaşması beklenmektedir.2019 üretim sezonu çiftçilerimiz için su sıkıntılarının yaşanmayacağı bir yıl olacaktır. Bu doğrultuda Birliğimiz ekiplerince sulama sezonu hazırlık, bakım ve onarım çalışmaları da eksiksiz yürütülmektedir.
Bu vesile ile 2019 üretim sezonunun tekrardan hayırlı ve bereketli olmasını yüce Allah’tan temenni ederiz.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR :

CUMHURBAŞKANIMIZI YANILTTILAR DİYENLER KENDİLERİNİ YANILTMIŞ ve KENDİLERİNİ ALDATMIŞLAR : AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Başkanlık Divanı

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI