Burdur’da Toprağa Gömülü Ceset Bulundu

Ana Sayfa » Gündem » Burdur’da Toprağa Gömülü Ceset Bulundu
Paylaş
Tarih : 11 Şubat 2019 - 8:04

Burdur’da Toprağa Gömülü Ceset Bulundu
Torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak bulunan cesedin kimliği belirsiz Afgan uyruklu bir kadına ait ceset olduğu tespit edildi. 
Burdur’da boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi bulundu. Torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak kimliği belirsiz bir kadına ait ceset olduğu tespit edildi. Ceset üzerinde yapılan incelemelerde, Afgan uyruklu bir şahıs olduğu belirlenerek maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.
Olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen 2 şahıs Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alındı.
Konu ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yapılan açıklama şöyle: “08.02.2019 günü saat 18:00 sıralarında Bağlar Mahallesi Taşar Kuyu Sokak üzerinde bulunan boş arazide bulunan çukurda toprağa gömülü vaziyette insan cesedi olduğuna dair ihbar yapılması üzerine olay yerinde yapılan incelemelerde; torbalar içerisinde, toprağa gömülü olarak kimliği belirsiz bir kadına ait ceset bulunduğu tespit edilmiştir.
Ceset üzerinde yapılan incelemelerde, maktulün parmak izleri alınmış, yapılan sorgulama sonucunda, İlimizde uluslararası koruma başvurusu sahibi kişi olarak ikamet etmekte olan ve 09.01.2019 tarihinden itibaren kayıp şahıs olarak aranan Afgan uyruklu bir şahıs olduğu tespit edilmiştir.
Maktulün cesedi gerekli incelemelerin ardından Devlet Hastanesi morguna kaldırılmıştır.
Olayla ilgisi olabileceği değerlendirilen iki şahıs Cumhuriyet Başsavcılığının talimatı ile yakalanarak gözaltına alınmış olup soruşturmaya kapsamlı olarak devam edilmektedir.”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

KAYMAKAMLIK UYARDI!

KAYMAKAMLIK UYARDI! Muhtar adaylarının YSK’ nın 1130 no’lu kararında belirtilen yasaklara uymalarını istedi.   Bucak Kaymakamlığı

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK

MAKÜ 2019 YILINDA DA HIZLA BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin

ORMAN ÜRÜNLERİ ÇALIŞMALARININ TAKİBİ VE KONTROLÜ HİZMETİ ALINACAKTIR

ORMAN ÜRÜNLERİ ÇALIŞMALARININ TAKİBİ VE KONTROLÜ HİZMETİ ALINACAKTIR ORMAN İŞLETME MÜDÜRLÜĞÜ-BUCAK DİĞER ÖZEL BÜTÇELİ KURULUŞLAR

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI