BUCAK ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG GRUP ŞAMPİYONU

Ana Sayfa » Gündem » BUCAK ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG GRUP ŞAMPİYONU
Paylaş
Tarih : 05 Mart 2019 - 7:02

BUCAK ADEM TOLUNAY FEN LİSESİ ORYANTİRİNG GRUP ŞAMPİYONU
Manisa’nın Salihli ilçesinde düzenlenen Okul Sporları etkinlikleri kapsamında 16 ilden 500 sporcunun katıldığı Liselerarası Oryantiring Grup Birinciliği yarışmasında Genç Kız kategorisinde Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Kız Oryantiring Takımı üstün başarı gösterdi. Kübra BİLİR de Genç Kız (B) kategorisinde üstün performans göstererek Manisa Grup Yarışmasında Şampiyon oldu.

Manisa’nın Salihli ilçesinde Okul Sporları etkinlikleri kapsamında Liselerarası Oryantiring Grup Birinciliği yarışması düzenlendi. 2 Mart 2019 tarihinde Lidya Uygarlığının başkenti Sardes Antik Kentinde (Dünyada paranın ilk kez kullanıldığı antik kent) düzenlenen yarışmaya gençler kategorisinde toplam 16 ilden 500 sporcu katıldı.
Genç Kız kategorisinde Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi Kız Oryantiring Takımı (Kübra Bilir, Zehra Gül Savaş, Selen Yıldırım, İlayda Acılar, Sabiha Nur Kurt) üstün başarı gösterdi. Kübra BİLİR Genç Kız (B) kategorisinde üstün performans göstererek Manisa Grup Yarışmasında Şampiyon oldu. Bucak Adem Tolunay Fen Lisesi sporcuları, Afyon’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasında Burdur’u temsil edecekler.
Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni Zafer GÖKSU, yarış parkurunun zor olmasına rağmen sporcularının iyi iş çıkardığını belirtti ve sporcularını gayretlerinden dolayı tebrik etti. Zafer Göksu; Afyon’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlanacaklarını ve altın madalya kazanacaklarını ifade etti.
Adem Tolunay Fen Lisesi Müdürü Nermin ULUIŞIK ise; “Çalışmalarının karşılığında kıymetli bir başarı elde ettikleri için okulumuz adına çok mutluyum. Şampiyon Kübra BİLİR, 29 Mart 2019’da Afyon’da düzenlenecek olan Liselerarası Oryantiring Türkiye Şampiyonasında Burdur’umuzu, Bucak’ımızı ve okulumuz Adem Tolunay Fen Lisesini başarı ile temsil edeceğine inanıyorum.”şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR

CİHANGİR İSLAM BUCAK’A GELİYOR İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İSLAM, Bucak’a geliyor. Saadet Partisi Bucak İlçe Başkanlığı

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET!

AK GENÇLİK’TEN ANMA GECESİNE DAVET! Ak Parti Bucak Gençlik Kolları seçim çalışmalarının yanında sosyal etkinliklerde de bulunuyor. Ak Gençlik,

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ

FARKINDALIK KONSERİNE TÜM HALKIMIZ DAVETLİ Bucak Melekler Engelliler Derneği, 21 Mart Dünya Down Sendromu Günü dolayısıyla bir etkinlik düzenliyor.

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI