MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Özkurt, “Sözünü verdiğim tüm projeleri yerine getireceğim”

Ana Sayfa » Gündem » MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Özkurt, “Sözünü verdiğim tüm projeleri yerine getireceğim”
Paylaş
Tarih : 07 Mart 2019 - 8:00

MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Özkurt, “Sözünü verdiğim tüm projeleri yerine getireceğim”
MHP Bucak İlçe teşkilatı, geçtiğimiz hafta Bucak Ziraat Odası Başkanlığı’na seçilen Bilal Özel’i ziyaret ederek yeni görevinin hayırlı olmasını diledi. Ziyarete, MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Özkurt, MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte, MHP Bucak İlçe Başkanı Süleyman Demirezen, Belediye Meclis Üyesi Adayları, İl Genel Meclisi Üyesi Adayları ve Parti Teşkilat Üyeleri katıldı.
Ziraat Odası Meclis toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette konuşan Ziraat Odası Başkanı Bilal Özel, MHP Teşkilatı’na ve Belediye Başkan Adayı Azmi Özkurt’a ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek çalışmalarında başarılar diledi. Özel, “Azmi hocam her ne kadar eğitimci kimliği ile ön plana çıkmış olsa da aslında bizim kayıtlı üyemiz ve tarım sektörünün içerisinde olan bir çiftçimizdir. Bu konuda kendilerine başarılar diliyoruz. Aday oldukları için kendilerini tebrik ediyoruz. Beklentilerimiz büyük. Kendilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim.”dedi.
Başkan Bilal Özel’e yeni görevinin hayırlı olmasını diledi, çiftçilik ve tarımla alakalı başarılı çalışmalar içinde yer almasını temennisinde bulunan MHP Bucak İlçe Başkanı Süleyman Demirezen, “Ben de yönetim kurulum adına ve aday arkadaşlarım adına Bilal beyi kutluyorum. İnşallah ilçemize tarım alanında çığır açacaktır. Zaten kendisinin iştikal sahası da budur. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. İnşallah bunun semeresini arkadaşlarımızın projeleriyle beraber Bucak görecektir. Bucak bunu dünden hak etmiştir. İnşallah iş ehlindedir. Kendisine güveniyoruz.”dedi.
Bucak’ın %70’inin tarım ve hayvancılıkla geçindiğini aktaran MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Azmi Özkurt, Bucak’ın en büyük ihtiyacının meyve-sebze hali ve seracılık olduğunu aktardı.
Belediye Başkanı seçildiği takdirde Bucak için yapmayı planladığı projelerini paylaşan MHP Bucak Belediye Başkan Adayı Azmi Özkurt, “Bucak Ziraat Odası Başkanı sayın Bilal Özel kardeşimizi bugün ziyaret etmek üzere geldik. Öncelikle kendilerine yeni görevlerinde başarılar diliyorum. Kendisi bizzat çiftçidir. Sivil Toplum Kuruluşunun yönetimine gelmesi bizim için çok sevindirici bir konudur. İnşallah Bilal Özel Başkanımızla Belediye Başkanlığı bize nasip olursa çok güzel projelerimiz var. Bucak’ımızın hemen hemen %70’i tarımla iştikal etmektedir ve Ziraat Odamızın da yanılmıyorsam 14 bin civarında 14 bin üyemiz Ziraat Odası ve Belediyemiz ortaklığında projelerle harekete geçirilirse Bucak ekonomisine çok büyük katkı sağlayacaktır. Özellikle bizim projelerimizin içerisinde hal projemiz var. Çünkü Bucak’ta üretilen tarım ürünlerinde pazarlama sıkıntısı vardır. Çiftçilerimiz sahte tüccarlarla dolandırılmakta, yetiştirdiği ürünü değerlendirememektedir. Ancak biz hal projemizi gerçekleştirdiğimizde Bucak’ta üretilen tüm ürünler hak ettiği fiyatı hak ettiği kazancı sağlayacaktır. Bir diğer projemiz de sera projesidir. Belediye öncülüğünde yine Ziraat Odamızla beraber Bucak’ta hem işsiz vatandaşlarımıza iş imkanı istihdam sağlamak ve Bucak’ımızın güzel verimli topraklarını değerlendirerek, Bucak’ımızı Türkiye genelinde tıbbi aromatik bitkiler bölgesi haline getireceğiz. Bunun hem tanıtımı konusunda hem de seraların kurulumu konusunda biz belediye olarak her türlü olanağı yapmayı taahhüt ediyoruz. Ben aynı zamanda tarımda Ziraat Odasının üyesiyim, tarım konusunda ülkemizin tarımla kalkınacağına inanan birisiyim. Bununla ilgili özellikle solucan gübresi ile ilgili araştırmam şu anda köyümde üretiliyor. Solucan gübresi ile sağlıklı doğal bitkiler yetiştirme projem var. Bunları İnşallah harekete geçireceğiz, Bucaklı çiftçilerimize ÇKS belgelerindeki arazileri oranda belediyemizin Belpaş’tan petrollerinden maliyetine mazot temin edeceğiz. Ziraat Odası üyelerimize İnşallah, bu da çiftçilerimize bir katkı sağlayacak, hem de ürettikleri üründeki maliyeti düşecektir. Özellikle ben Ziraat Odasının şu anda genç dinamik bu işin içinden gelen bir arkadaşımızın buraya Başkan olmasından dolayı gerçekten çok memnuniyet duydum. Görevinizde başarılar diliyorum.”dedi.
MHP Burdur İl Başkanı Hikmet Ökte de “Hemşehriniz olarak Burdur’dan selamlar getirdim. Siyasi partimiz olarak siyasi partimiz olarak 15 seçim bölgesinden 14 tane adayımız var. Bunun 1 tanesi de Azmi hocam. Azmi hocamla bugün esnaf ziyaretini yapmak için ilçemize teşrif ettik. Bilal Özel kardeşime hayırlı olsun demeye geldik. Tüm Bucaklı hemşerihlerime genç dinamik, çalışkan bu işin erbabı olan bir kardeşim geldiği için Bucak Ziraat Odası geçmişte görev yapan değerli kardeşlerimizden almış olduğu görevi bir basamak daha artırarak daha başarılı noktalara getirecektir. Buna inancım sonsuzdur çünkü çiftçilikten geldiği için çiftçiliğin ne olduğunu, derdini tasasını her şeyini bilen bir kardeşimiz bundan dolayı tebrik ediyorum. 25 gün sonra Bucak kaderini belirleyecek. 31 Mart akşamı Bucak’ın geleceği için, Bucak’a gelecek yatırımlar için Azmi hocam ve ekibiyle beraber bu yola çıktık. Azmi hocama güvendik, Azmi hocama güvenimiz sonsuzdur. Zorluğun ne olduğunu biliriz. Belediyede hem 657 hem de esnaf zihniyetiyle daha fazla katkı sağlayacağına inancımızdan dolayı da hem Bucak halkı, hem genel merkezimiz tercihini Azmi hocamdan yana kullanmıştır. 31 Mart’ta yapılacak olan Mahalli İdareler seçiminde Milliyetçi Hareket Partisinin hem Belediye Başkanı hem de Belediye Meclis Üyeleriyle birlik ve beraberlik içerisinde İl Genel Meclisi Üyesi Adaylarımızla beraber zaferle çıkacağız. Çünkü Bucak yatırıma, hizmete aç, bunu İnşallah Allah’ın izniyle 1994-2004 arasında yapmış olduğumuz Belediye Başkanlığından yarım kalan hizmetleri tamamlamaya geldik. Bunun için hemşerilerimden Azmi hocam için ekibine Belediye Meclis Üyesi Adaylarıma desteklerini bekliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi 15 Temmuz’dan sonra hem iktidardır, hem de muktedirdir. Türk bürokrasisi olarak Burdur’da ve Ankara’da Milliyetçi Hareket Partisinin açamayacağı bir kapı yoktur. Alınamayacak bir hizmet yoktur. Yıllardır siyasetin içindeyim. 24 Haziran’da Milletvekili adayı idim. Bugün buraya Milletvekili adayı değil, bir il Başkanı olarak geldim ama seçileydim de Milletvekili olarak gelip Azmi hocamla birlik ve beraberlik içerisinde çalışıp Bucak’ımıza hizmeti hep birlikte yapacaktır. Ama nasip değilmiş, ama Sayın Genel Başkanımın verdiği görevle tekrar il Başkanlığına geldik. Bucak’ımızın ve Burdur’umuzun tüm köy ilçe belde merkez olmak üzere yapılacak hizmetlerde Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı ve şahsım olarak 24 saat halkımızın emrindeyiz.”dedi.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI