“Kadınlar toplumun omurgasıdır, Huzurlu kadın, huzurlu toplumdur”

Ana Sayfa » Gündem » “Kadınlar toplumun omurgasıdır, Huzurlu kadın, huzurlu toplumdur”
Paylaş
Tarih : 08 Mart 2019 - 7:37

“Kadınlar toplumun omurgasıdır, Huzurlu kadın, huzurlu toplumdur”
AK Parti Burdur Milletvekili, TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Yasin Uğur, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Milletvekili Yasin UĞUR yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi: “Aile, toplumun en küçük yapı taşıdır ve her birey önemlidir ancak kadın aileyi bir arada tutan hatta bu sebeple toplumu bir arada tutan önemli bir aktördür.
Hem bir anne, hem de iş hayatında yer alan bir insan olması kadınlarımızı ailenin ve toplumun temel taşı haline getirmiştir. Kadın sadece yaşamış olduğumuz dönemde değil her dönemde erkeğin yanında yer alıp en büyük destekçisi olmuştur. Yakın tarihimize baktığımızda Kurtuluş Savaşı yıllarında bir Nene Hatun en az erkekler kadar bağımsızlık için mücadele etmiştir. O ve onun gibi mücadele etmiş bütün kadınlarımızı rahmetle anıyoruz.
Kadınlarımız, Kurtuluş Savaşı sürecinde gerek alanlarda, gerekse şefkatli elleriyle cephe arkasında hep var olmuşlardır. İstiklal Savaşı’nda çocuğunun üstündeki battaniyeyi bile kağnıda taşıdığı mermilerin üzerine örten bu cefakar insanların önünde saygı ile eğiliyorum. Eğitimde, sağlıkta, ekonomide, sosyal hayatının her alanında kadınlarımızın daha aktif olması hepimiz için gurur vericidir.
Yüce dinimiz kadına bir gün değil her daim değer vermemizi emretmektedir. Dinimizin kadınlara verdiği değeri “Cennet anaların ayakları altındadır” Hadis-i Şerifi ile daha iyi anlayabiliriz. Bu bağlamda manevi yaşantımızın olgunluğa erişmiş olması kadına yönelik şiddet ve vahşetin önlenmesi için en önemli çözüm yolu olacaktır.
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı-mız Recep Tayyip Erdoğan her platformda kadınlarımızın toplumda yerini ve önemini vurgulamıştır. Kadınlarımıza hem siyasette, hem bürokraside de önemli görevler verilmektedir.
Kadın haklarının güçlenmesi için anayasa değişikliği, medeni kanunda cinsiyet ayrımcılığına son veren düzenlemeleri, aynı zamanda soyadlarını kadınlarımız rahatlıkla kullanabiliyor olması, kamu kurumlarında başörtüleri ile birlikte çalışabilmeleri, istihdamda daha fazla alan açılması, eşit işe eşit ücret düzenlemesini yapan yine AK Parti iktidarları olmuştur. Kadınlar konusunda düzenlemeler hız kesmeden devam edecektir.
Kadınlar toplumun omurgasıdır. Huzurlu kadın, huzurlu toplumdur.
Sadece bugün değil, her gün huzurlu ve sağlıklı olmanız temennisiyle 8 Mart Dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun.’’

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI