MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU

Ana Sayfa » Eğitim » MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU
Paylaş
Tarih : 22 Mart 2019 - 11:12

MİNİKLER ARASI MUTLULUK YOLCULUĞU
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencileri ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında oyuncak kumbarası oluşturarak oyuncaklarını biriktirdiler. Kumbara dolduğunda hazırlanan oyuncak kolileri Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine ulaştırıldı. Küçük yüreklerden, küçük yüreklere giden bu yolda, hem veren hem de alan minikler, paylaşmanın ve yardımlaşmanın mutluluğunu yaşadılar.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu, ‘Haydi Sen de Oyna’ E twinning projesi kapsamında ortak okullar imkanları dahilinde bir adet oyuncak kumbarası oluşturarak çocukların getirdikleri oyuncakları biriktirdiler. Kumbara dolduğunda kendilerinin belirledikleri ihtiyaç sahibi okulların öğrencilerine oyuncakları ulaştırmak üzere kolileyerek hazırladılar. Bucak ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan da minik öğrencilerin oyuncak kumbarasına katkı yaparak projeye destek verdi. Bucak ilçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, okulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü, öğretmenler ve öğrenciler eşliğinde hazırlanan oyuncak kolileri Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine ulaştırıldı.
Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdürü Nazmiye Ulusan Öğütçü, “Haydi sen de oyna…” projemiz bir sosyal sorumluluk projesidir. Proje kapsamında ortak okullar imkanları dahilinde bir adet oyuncak kumbarası oluşturarak çocukların getirdikleri oyuncakları biriktirdiler. Kumbara dolduğunda Bucak Susuz İlkokulu, Karapınar İlkokulu ve Karacaören İlkokulu anasınıfları öğrencilerine oyuncakları ulaştırdık. Projemizle çocuklarımız paylaşmanın güzelliğini tatmış oldular. Belki de hayatlarında hiç oyuncağı olmamış kardeşlerine yardım etmenin mutluluğunu yaşadılar. Yeni oyuncaklarına kavuşan okullarımızdaki öğrencilerin de mutlulukları gözlerinden okunuyordu. Bizler de hem okul öğrencilerimiz adına hem de diğer okul öğrencileri adına mutlu olduk.”dedi.
Proje ile ilgili beklenen sonuçları ve hedefleri açıklayan Bucak Zübeyde Hanım Anaokulu Müdür Yardımcısı Figen Çalışkan Bütün, “Birbirlerini tanımayan çocuklar arasında bir sevgi bağı oluşması beklenmektedir. Öğrencilerimizin soyut kavramlar olan yardımseverlik, paylaşma, dayanışma gibi değerleri, gerçek davranışlara dönüştürmeleri ve somut olarak kavramaları beklenmektedir. Çocuklarımızın yardım ettikleri arkadaşlarıyla gerçek anlamda empati kurmaları beklenmektedir. Oyuncağı olmayan çocuklarımızın bu ihtiyaçlarının giderilmesi beklenmektedir.
Projenin hedefleri ise Çocukların oyun oynama hakkı dünya çocuk hakları sözleşmesi ile güvence altına alınmıştır. Oyun oynamak çocuklar için vazgeçilmez bir eylemdir. Projeye katılan öğrenciler kumbarada biriktirdikleri oyuncakları ihtiyaç sahibi bir okuldaki tanımadıkları arkadaşlarına göndereceklerdir. Böylece öğrencilerimize yardımseverlik, paylaşma, dayanışma değerlerinin kazandırılması ve empati duygularının geliştirilmesi hedeflenmektedir.”şeklinde konuştu.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI