Vali Hasan Şıldak, yok olmaya yüz tutmuş meslek ustalarını ziyaret etti

Ana Sayfa » Gündem » Vali Hasan Şıldak, yok olmaya yüz tutmuş meslek ustalarını ziyaret etti
Paylaş
Tarih : 17 Nisan 2019 - 15:35

Vali Hasan Şıldak, yok olmaya yüz tutmuş meslek ustalarını ziyaret etti
Vali Hasan Şıldak, Turizm Haftası kapsamında yok olmaya yüz tutmuş meslekleri devam ettirmeye çalışan Ustaları ziyaret etti.
Teke Yöresi Halk Sazları Ustası Tahsin Yarar’ı atölyesinde ziyaret eden Vali Hasan Şıldak, sonrasında Arasta esnaflarından Bakırcı Ustası Hasan İmrak ve Kalaycı Usta-sı Musa Yıldırım’ı iş yerlerinde ziyaret etti.
Kabak Kemane ve Cura sazlarını yapan ve icra eden ustalardan Tahsin Yarar’ı ziyaret sırasında, Kozağaçlı Mahalli Cura Sanatçısı Sabri Özdemir’de yer aldı. Saz ustası Tahsin Yarar’dan Kabak Kemane ve Cura sazlarının yapımı ve tarihiyle ilgili bilgiler alan Vali Şıldak, Teke Yöresinin Başkenti Burdur’un en önemli sazları arasında yer alan cura, kabak kemane ve sipsiyi beğeniyle dinlediğini ifade etti.
Devam eden ziyaretlerinde Arasta çarşısında Bakırcı Ustası Hasan İmrak ve Kalaycı Ustası Musa Yıldırım’ı ziyaret eden Vali Şıldak, kaybolmaya yüz tutan bu iki zanaatle ilgili kendilerinden bilgi aldı.
Turizm haftası kapsamında ziyarette bulunduğu üç ustaya Kültürel mirasımızı, değerlerimizi yaşatmaya devam ettikleri için teşekkür eden Vali Hasan Şıldak, çalışmala-rında başarılar diledi. Ziyaretler sırasında İl Kültür ve Turizm Müdür V. Abdullah Kılıç, Burdur Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Metin Sipahi de yer aldı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI

BAŞKAN ÜNAL, DOĞALGAZ İÇİN KOLLARI SIVADI Bucak’ta doğalgaz erişimi olmayan mahalle kalmayacak Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal çalışmalarına

“Bucak her yıl çok kitap okuyacak”

Kaymakam Sezgin, Basını da Unutmadı “Bucak her yıl çok kitap okuyacak” BEKAP 2 Kitap Günleri kapsamında Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, ilçede

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ

BEKAP 2 KİTAP FUARINI 12 BİN KİŞİ ZİYARET ETTİ BEKAP 2 Kitap Günleri sona erdi. Kitap Fuarında bulunan 250 binin üzerinde kitaplar, 10 günde

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI