ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER

Ana Sayfa » Eğitim » ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER
Paylaş
Tarih : 03 Mayıs 2019 - 8:02

ATATÜRK İLKOKULU’NDA HEM BEDEN HEM DE AKIL GELİŞİMİNDE YENİLİKLER
Bucak Atatürk İlkokulunda, öğrencilerin beden gelişimi için okul bahçesinde yeni düzenleme yapılırken akıl gelişimleri için de Future Clasroom Laboratuarı açıldı.
Bucak Atatürk İlkokulunda Future Clasroom Laboratuarı açıldı. Öğrencilere dünyayı ve kendini tanıyan, teknolojiyi uygulayan, çağdaş uygarlık seviyesine erişmiş üretken bireyler olarak yetiştirme amacı doğrultusunda Küçük Kâşifler projesiyle yola çıkan Atatürk İlkokulu, okul bahçesinde düzenleme yaptı ve FUTURE Clasroom Laboratuarı oluşturdu. Okul Bahçesinde çocuk oyunları ile rengarenk yeni oyun alanları oluşturulan Atatürk İlkokulunda, bilgi, yetenek, keşif, kodlama gibi öğrencilerin gelişimi destekleyen FUTURE Clasroom Laboratuarı da açıldı.
Açılışa, Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal, İl Milli eğitim Şube Müdürü Süleyman Çakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Damarcan, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, öğretmenler katıldı.
Açılış öncesi okul çalışmalarında büyük destek sağlayan ve her anlamda okul idaresinin yanında olan Okul Aile Birliği Başkanı Hakan Çetiner’e plaketini Kaymakam Yalçın Sezgin takdim edildi.
Okul Müdürü Şenay Kurt da, Kaymakam Yalçın Sezgin ve Belediye Başkanı Emrullah Ünal’a katkılarından dolayı teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.
Açılış öncesi bir kısa bir konuşma yapan Kaymakam Sezgin, “Okul Müdürümüzü, Okul Aile Birliği Başkanımızı ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Okul Bahçemizde rengarenk, cıvıl cıvıl bir oyun alanı oluşturulmuş. Bu güzel düzenleme her ilkokulda olması gereken bir çalışma. Öğrencilerimizin oyun oynayabileceği güzel şekiller çizilmiş. Biz okullarımızda özellikle geleneksel oyunlarımızın oynanacağı alanları belirlersek teknoloji bağımlısı çocuklar değil oyun oynayan, kaynaşan bir gençlik yetiştiririz. Bu konuda bütün okullarımıza görev düşüyor. Atatürk İlkokulumuzda olduğu gibi bu çalışmaları yaygınlaştırmamız gerekiyor. Okul bahçelerimizi daha sevimli hale getirmeliyiz.
Ayrıca bugün açılışını yapacağımız Future Clasroom Laboratuarının da hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu laboratuvarın çocuklarımızın gelişimi için önemli olduğunu düşünüyorum. Bilim, yetenek, zeka, kodlama, bilgi, keşif amacı taşıyan bu tip sınıfların, laboratuarların da her okulumuzda yer alması gerektiğini düşünüyorum. Bu çalışmalarda emeği geçenleri, katkıda bulunanları, Okul Müdüremizi, Okul Aile Birliği Başkanımızı tebrik ediyorum.”dedi.
Daha sonra Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı Emrullah Ünal ve öğrenciler tarafından Future Clasroom Laboratuarının açılışı gerçekleştirildi. Laboratuardaki materyaller öğrenciler tarafından katılımcılara anlatıldı. Laboratuar, icatlar, zeka oyunları, robotlar, el işleri, deneyler ve çeşit çeşit dokümanlarla öğrencilerin kullanımına açıldı.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI

BAŞKAN ÜNAL’DAN ANKARA ÇIKARTMASI Bucak Belediye Başkanı Emrullah ÜNAL, Bucak yatırım projeleri ile ilgili Bakanlıklara ziyaretler gerçekleştirmek

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR

HUZUREVİ ve YAŞLI BAKIM MERKEZİ 20 HAZİRAN’DA İHALEYE ÇIKIYOR AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Yasin Uğur, Burdur Merkezde

MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU

YENİ ASKERLİK SİSTEMİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ MİLLİ SAVUNMA KOMİSYONU ÜYESİ MİLLETVEKİLİ YASİN UĞUR MÜJDEYİ DUYURDU AK Parti Burdur Milletvekili

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI