Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne

Ana Sayfa » Gündem » Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne
Paylaş
Tarih : 21 Mayıs 2019 - 12:24

Defterhane-i Amire Kalemi’nden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne
Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. Kuruluş Yıldönümünü nedeniyle Bucak İlçe Tapu Müdürü Özcan Taşçılar, bir basın açıklaması yayımladı. Açıklamada, “21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi olarak kurulan günümüzde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adı altında hizmet veren, yenilikten ve gelişmekten vazgeçmeyen her daim halk ile iç içe olan kurumumuzun 172.Kuruluş Yıl Dönümünün Kutlu olmasını diliyorum.”dedi.
Bucak Ilçe Tapu Müdürü Özcan Taşçılar’ın Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün 172. Kuruluş Yıldönümünü nedeniyle yayımlamış olduğu basın açıklaması şöyle: “21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi olarak kurulan günümüzde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü adı altında hizmet veren kuruluşumuz, yılların bilgi birikimi ve teknolojinin sağladığı imkanlarıyla taşınmaz alanında tek isim olma ayrıcalığını yakalamıştır.
Yılda 30 milyonun üzerinde insan ile diyalog halinde olan kurumumuz, sosyal anlamda da başlattığı ve destek verdiği projeler ile adından sıkça söz ettirmektedir. Kan bağışı başta olmak üzere Sosyal Sorumluluk Projelerine tüm personelin katılımını sağlayarak sosyal bilinci arttırmaktadır.
172. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, ISO 9001 Sertifikasıyla Uluslararası Standartlara haiz olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Uluslararası camiadan pek çok temsilci ile görüşmeler gerçekleştiren kurumumuz kültürler arası bilgi alış verişi ve diyaloğa katkı sağlamaktadır.
1936 yılında faaliyet göstermeye başlayan Bucak Tapu Müdürlüğü, kurulduğu günden bu yana Değerli Bucak halkı-na hizmeti tek hedefi haline getirmiştir. Gelişen teknolojiyle birlikte hizmetlerini güncelleyen müdürlüğümüz, taşınmaz alanında Bucak Halkının garantörlüğünü üstlenmiştir. Elektronik İpotek, Elektronik Haciz gibi uygulamaları ve elektronik sıra sistemiyle vatandaşın iş ve işleyişine yeni kolaylıklar getiren kurumumuz çok yakında işlem başvurularının E-Devlet üzerinden yapılabilir hale gelmesiyle de Tapu Müdürlüklerinde sıra bekleme durumunu tamamen ortadan kaldıracaktır.
Yenilikten ve gelişmekten vazgeçmeyen her daim halk ile içiçe olan kurumumuzun 172.Kuruluş Yıl Dönümünün Kutlu olması Dileğiyle…”

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ?

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ? Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan, “Ustalardan çıraklara, siyasilerden

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılması

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE Bucak’ta ve köylerinde etkili olan yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Burdur İl Özel İdaresi,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI