ALAATTİN MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL 3. İFTAR YEMEĞİ

Ana Sayfa » Gündem » ALAATTİN MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL 3. İFTAR YEMEĞİ
Paylaş
Tarih : 28 Mayıs 2019 - 12:27

ALAATTİN MAHALLESİ’NDE GELENEKSEL 3. İFTAR YEMEĞİ
Bucak Alaattin Mahallesinde hayırseverlerin katkılarıyla 6 bin kişilik iftar yemeği düzenlendi. Mahallede hayırseverlerin katkılarıyla her yıl Ramazan ayında geleneksel hale getirilen iftar yemeğine bu yıl semazen gösterileri de eklendi. İftar öncesi yapılan semazen gösterileri katılımcılardan büyük ilgi gördü. Festival havasında geçen iftar programında palyaçolar çocukları eğlendirdi. Pamuk şeker ve uçan balon satışları da çocukları mutlu etti. 
İftar yemeğine AK Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cumartesi Pazarını hınca hınç doldular Bucaklılar yer bulmakta zorlandılar. İftar vaktine yakın saatte gelen vatandaşlar da yer bulamayarak geri döndüler.
Programa katılan vatandaşlar iftar duasından sonra orucunu açtı. İftar yemeği hakkında konuşan Milletvekili Yasin Uğur, Mübarek Ramazan ayında Bucak halkıyla birlikte iftar açmaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.
Tüm İslam Aleminin yaklaşan Ramazan Bayramı kutladı. Milletvekili Yasin Uğur, “Ramazan ayının bu rahmet ikliminde sizlerle birlikte olmaktan memnunuz mutluyuz. Rabbim İnşallah bu birliğimizi beraberliğimizi Ramazan ayının hürmetine de daim kılsın. Devletimize milletimize zaval vermesin. Ramazan bayramına da az bir zaman kaldı, bu vesileyle de hem sizlerin hem bütün hemşerilerimizin Ramazan Bayramı da mübarek olsun diyorum” dedi.
Alaattin Mahallesi Muhtarı İsmail Tuncer, “Yıllardır geleneksel hale getirdiğimiz mahalle iftarımızı daha da geniş katılımla sürdürüyoruz. Bu yıl değişik faaliyetlerle çocukları sevindirecek, tam bir Ramazan etkinliğini andıracak eski Ramazan şenliklerini anımsatacak şekilde çalışmalarımızı yaptık, halkımızı davet ettik. 6 bin kişilik iftar yemeği hazırlığı yapıldı. Katılım çok güzel, amacımıza ulaştık. Programımıza katılan herkese teşekkür ediyorum.”diyerek İftar programına destek ve katkı sağlayan tüm hayırseverlere de teşekkür etti.

SPONSOR REKLAMLAR

BENZER HABERLER

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ?

“SANAYİ MİRASIMIZA SAHİP ÇIKABİLDİK Mİ? Bucak Hizarcılar ve Marangozlar Odası Başkanı İsmail İnan, “Ustalardan çıraklara, siyasilerden

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha

MAKÜ’den Örnek Bir Proje Daha Ülkedeki madenlerin yurtiçinde işlenip katma değerinin yükseltilerek ülke ekonomisine katkısının artırılması

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE

SEL VE SU BASKINLARINA ANINDA MÜDAHALE Bucak’ta ve köylerinde etkili olan yağışlar, sel ve su baskınlarına neden oldu. Burdur İl Özel İdaresi,

EN SON HABERLER

KÖŞE YAZARLARI