• DOLAR
  $2.437,7400
 • EURO
  $1,6655
 • ALTIN
  $61.709,9900
 • BIST
  $309,2200
“Bucak’ta covid’i sıfır hale getirelim ve sıfır yasakla normal yaşama dönelim”

“Bucak’ta covid’i sıfır hale getirelim ve sıfır yasakla normal yaşama dönelim”

‘Bucak artık karar sende, covid 0 ve yasak 0′ Bucak’ta covid-19 salgın hastalığı kapsamında alınan tedbirler uygulanmaya devam ederken, denetimler de aralıksız sürüyor. Bucak Kaymakam Erol Tanrıkulu, her hafta Perşembe günleri kurulan kapalı halk pazarlarında covid-19 tedbirleri denetiminde bulundu. Denetimde Kaymakam Erol Tanrıkulu’ya Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Karakaya, Bucak Esnaf […]

‘Bucak artık karar sende, covid 0 ve yasak 0′
Bucak’ta covid-19 salgın hastalığı kapsamında alınan tedbirler uygulanmaya devam ederken, denetimler de aralıksız sürüyor. Bucak Kaymakam Erol Tanrıkulu, her hafta Perşembe günleri kurulan kapalı halk pazarlarında covid-19 tedbirleri denetiminde bulundu. Denetimde Kaymakam Erol Tanrıkulu’ya Belediye Başkan Yardımcısı Oğuzhan Erdoğan, İlçe Emniyet Müdürü Erdal Karakaya, Bucak Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yusuf Erdoğdu ve zabıta ekipleri eşlik etti.
Kaymakam Erol Tanrıkulu halk pazarında tezgah başında satıcı ve Pazar alışverişi yapan vatandaşlar ile konuşarak, Covid-19 salgın hastalığı el ele verilmesi ve alınan tedbirlere uyulması halinde hep birlikte en aşağı seviyelere çekilerek, Burdur ve ilçelerinin şu andaki çok riskli kırmızı konumdan önce turuncu, sonra varı ve maviye dönüşeceğini söyledi.
Kaymakam Erol Tanrıkulu yaptığı açıklamada, “Pazartesi gününden bu tarafa yoğun bir şekilde denetimlerimizi arttırdık. Önceki süreçte de denetimlerimiz devam ediyordu. Bu haftaki denetimlerimize STK’larda ağırlıklı bir şekilde katılmış oldu. Zaten bizim daha önceden kamu personellerinden oluşan bir denetim ekibimiz vardı. Bu denetim ekibin içerisine STK’lar girmiş oldu. Muhtarlarımız tekrar sisteme dahil oldu. Daha önceden vefa sosyal destek grubunda görevli bütün arkadaşlarımız denetimde yoğun bir şekilde denetim faaliyetini sürdürüyorlar.
Sizler de biliyorsunuz ki sayın Cumhurbaşkanımızın yeni Covid’le mücadele de açıkladığı kriterler artık vatandaşımızda birebir mücadelenin içine girmiş oldu. Biz Bucak için diyoruz ki ‘Bucak artık karar sende, covid 0 ve yasak 0’ diyoruz. Bu sloganla denetimlerimizi artık çok yoğun bir şekilde Bucak ilçemizde sürdüreceğiz.
Burdur’da alınan kararlarda Bucak ilçemizin çok büyük bir etkisi var. Bucak İlçemiz nüfus olarak kalabalık bir ilçe ve Bucak’ı Burdur’un bir ilçesi olarak değerlendirdiğimizde Bucak’ta yüksek oranda riskli bir ilçemiz. Yani renk kategorisinde kırmızı olarak tabir ettiğimiz yüksek riskli bir ilçemiz. Bizler de Bucak olarak sarı ve mavi renkte olduğu gibi yasakların kalktığı bir ilçe olmak istiyorsak o zaman hep beraber sıkı bir şekilde covid tedbirlerine uyacağız. Uymayan vatandaşlarımızı uyaracağız. Bu pandemiyle mücadele de inşallah Bucak’ımızı turuncuya sarıya ve hızlı bir şekilde maviye geçireceğiz ki Bucak’ta da yasaklar kalkmış olsun.
Vatandaşlarımız esnaflarımız iş yerlerini açmış olsun, öğretmenlerimiz çocuklarımız okulları çok özlediler okullarına gitmiş olsun. Ama bu artık Bucaklıların elinde. Dolayısıyla sıkı bir takiple herkesin kurallara uyduğu bir dönem geçirirsek bunu öncelikle biz bir hafta içinde maviye geçelim istiyoruz. O yüzden bütün vatandaşlarımızdan ben yüksek duyarlılık bekliyorum. İnşallah hep beraber Bucak’ta covid’i sıfır hale getirelim ve sıfır yasakla normal yaşama dönmüş olalım.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM