• DOLAR
  $1.317,7800
 • EURO
  $0,2667
 • ALTIN
  $31.900,0000
 • BIST
  $135,1100
Bin adet atık araç lastiğini toplandı

Bin adet atık araç lastiğini toplandı

SİNEK YUVASI ATIK LÂSTİKLER TOPLANIYOR Bucak Belediyesi, sivrisineklerin hızla üremesine zemin hazırlayan bin adet atık araç lastiğini topladı. Bucak Belediyesi, sivrisineklerin hızla üremesine zemin hazırlayan bin adet atık araç lastiğini topladı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, attıkları bu adımla birlikte hem mahallelerdeki çevre kirliliğinin önlendiğini hem de lastiklerin geri dönüşüme kazandırılmasıyla ekonomiye katkı sağlandığını söyledi. […]

SİNEK YUVASI ATIK LÂSTİKLER TOPLANIYOR
Bucak Belediyesi, sivrisineklerin hızla üremesine zemin hazırlayan bin adet atık araç lastiğini topladı.
Bucak Belediyesi, sivrisineklerin hızla üremesine zemin hazırlayan bin adet atık araç lastiğini topladı. Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, attıkları bu adımla birlikte hem mahallelerdeki çevre kirliliğinin önlendiğini hem de lastiklerin geri dönüşüme kazandırılmasıyla ekonomiye katkı sağlandığını söyledi.
Başkan Ünal açıklamasının devamında, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından sahada yoğun çalışmalar gerçekleştiriliyor. Lastiklerde su birikmesi ve biriken suyun ısınması ile milyonlarca sivrisinek hızlı bir şekilde üreyebiliyordu. Toplanan lastikler ile hem çevre ve görüntü kirliliğini önleniyor hem de geri dönüşüme kazandırarak ekonomiye katkı sağlanıyor.
Ayrıca sahada çalışan ilaçlama ekiplerimizin yaz aylarında geçekleştirdiği ilaçlama faaliyetleri için bin adet sivrisinek üreme kaynağını da ortadan kaldırılmış oluyor. Dolayısıyla böylelikle, yıl boyu kullanılacak olan ilaç miktarında da tasarruf ediliyor. 20 mahallenin tamamında da bu mücadele devam ediliyor.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM