• DOLAR
  $1.661,4200
 • EURO
  $0,4621
 • ALTIN
  $50.406,6700
 • BIST
  $186,9800
BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürü Bayram BALBAN, 17 Kasım 2020 tarihi itibariyle başlayan SGK’ya olan borçların yapılandırma fırsant ve avantajının yapılandırma için son başvuru tarihinin 01 Şubat 2021 olduğunu belirtti. Söz konusu yapılandırma kapsamında borcu olanları geç kalmamaları konusunda uyaran Müdür Balban, ilk taksitin son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 […]

BU FIRSATI KAÇIRMAYIN
Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Burdur İl Müdürü Bayram BALBAN, 17 Kasım 2020 tarihi itibariyle başlayan SGK’ya olan borçların yapılandırma fırsant ve avantajının yapılandırma için son başvuru tarihinin 01 Şubat 2021 olduğunu belirtti. Söz konusu yapılandırma kapsamında borcu olanları geç kalmamaları konusunda uyaran Müdür Balban, ilk taksitin son ödeme tarihinin 31 Mart 2021 tarihine uzatıldığını söyledi.
YAPILANDIRMA SÜRESİ UZATILDI…
İl Müdürü BALBAN 7256 sayılı yapılandırma Kanunun süresinin uzatıldığını hatırlatarak sayın Cumhurbaşkanımız tarafından yapılandırma için başvuru tarihi 01.Şubat 2021 tarihine ilk taksitin son ödeme tarihi ise 31 Mart 2021 tarihine uzatılmıştır.”dedi.
Bayram BALBAN açıklamasında, yapılandırmanın SGK’nın alacak stokunun eritilmesi, devletle barışarak temiz bir sayfanın açılması, işverenlerin geçmiş dönemlere ait prim borçları sebebiyle katlanmak zorunda oldukları finansman yükünün azaltılması ayrıca prim borçlarını ödemek veya ihya etmek suretiyle emekliliğe hak kazanacaklar için önemli bir fırsat olduğunu belirtti.
Bayram BALBAN ayrıca açıklamasında, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası arasında 7256 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında emekli olabilecek sigortalılara yönelik kredi iş birliği protokolü imzalandığını ve Protokol ile sigortalılara, Kredi kullanmak suretiyle Emekli olma imkânı getirildiğini belirtti.
BALBAN, bu imkândan yararlanmak isteyen sigortalıların sigorta prim borçlarına ilişkin yapılandırma başvurularını öncelikle il ve ilçe merkez müdürlüklerimize yapmaları gerektiğini ve İl Müdürlüğü/Merkez Müdürlüğü tarafından verilecek emekli olabileceklerine ilişkin yazısı ile birlikte Ziraat Bankası, Türkiye Halk Bankası ve Türkiye Vakıflar Bankası şubelerinden istedikleri bankaya müracaat edebileceklerini ifade etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM