• DOLAR
  7,8823
 • EURO
  9,3207
 • ALTIN
  484,34
 • BIST
  1,1825
BUCAK 4. ETAP TOKİ KONUT SAHİPLERİ BELLİ OLDU

BUCAK 4. ETAP TOKİ KONUT SAHİPLERİ BELLİ OLDU

HEYECANLI BEKLEYİŞ SONA ERDİ BUCAK 4. ETAP TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ KONUT SAHİPLERİ BELLİ OLDU Bucak Alaattin Mahallesi 4. Etap Toplu Konut çekilişi noter huzurunda canlı yayında gerçekleştirildi. Yaklaşık 600 kişinin başvuruda bulunduğu 228 konut için heyecanlı bekleyiş dün sona erdi ve 228 kişi hayallerine kavuşarak ev sahibi oldu. Bucak Alaattin Mahallesi 4. Etap Toplu Konut […]

HEYECANLI BEKLEYİŞ SONA ERDİ
BUCAK 4. ETAP TOKİ KURALARI ÇEKİLDİ KONUT SAHİPLERİ BELLİ OLDU
Bucak Alaattin Mahallesi 4. Etap Toplu Konut çekilişi noter huzurunda canlı yayında gerçekleştirildi. Yaklaşık 600 kişinin başvuruda bulunduğu 228 konut için heyecanlı bekleyiş dün sona erdi ve 228 kişi hayallerine kavuşarak ev sahibi oldu.
Bucak Alaattin Mahallesi 4. Etap Toplu Konut Projesi çekilişi 25 Eylül 2020 tarihi saat 11.00’da noter huzurunda canlı yayında çekildi. Yaklaşık 600 kişinin başvuruda bulunduğu 228 konut için heyecanlı bekleyiş dün sona erdi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın himayelerinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın koordinasyonu ve Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın desteğiyle Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından yürütülen Bucak 4. Etap TOKİ konutlarının kura çekilişi dün noter huzurunda canlı yayında yapıldı.
Kura sonunda 228 kişi ev sahibi olurken 35 kişi de yedek olarak hak sahibi oldu.
TOKİ KURA SONUCU SORGULAMA NASIL YAPILACAK?
Bucak’ta kura çekilişin tamamlanmasının ardından TOKİ resmi internet sitesi üzerinden talihlilerin isimlerini yayınlayacak. Ayrıca sitede TC Kimlik No ile sorgulama da yapılabilecek.
TOKİ kura sonuçları tam liste halinde EMLAK GÜNDEMİ’nde olacak…
TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA KURADA ADI ÇIKANLAR NE YAPACAK?
Konut almaya hak kazananlar, duyurularda belirlenen tarihler arasında kategorilerine göre kendilerinden istenen belgeleri ibraz ederek başvuru şartlarına sahip olduklarını kanıtlarlar.
ADI YEDEK LİSTEDE OLANLAR NE YAPACAK?
Yedek listesindekilerin bu aşamaya kadar asil listede yer alanlarla aynı işlemleri yapmaları gerekmektedir. Daha sonra, asil alıcıların sözleşme işlemlerinin bitmesi ve kalan konut sayısının belirlenmesi beklenmelidir. Asil alıcılar sözleşme imzalama işlemlerini tamamladıktan sonra, kalan konutlar için yedek alıcılar kura sıralamasına göre işlemlerini yaparlar. Kalan konut sayısı kadar yedek alıcı çağrılmakta olup yedek alıcıların listesi ve işlem tarihleri ilgili merci tarafından ilan edilmekte ve İdarenin internet sitesinde duyurulmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM