• DOLAR
  7,8823
 • EURO
  9,3207
 • ALTIN
  484,34
 • BIST
  1,1825
Bucak Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Yaz Aylarında 1.043 Olaya Müdahale Etti

Bucak Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Yaz Aylarında 1.043 Olaya Müdahale Etti

Bucak Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Yaz Aylarında 1.043 Olaya Müdahale Etti Bucak’ta 32 personel, 9 araçla 7/24 vatandaşların can ve mal güvenliği için çalışan Bucak Belediyesi itfaiyesi yaz sezonunda Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında 1.043 olaya müdahale ederek vatandaşın yanında oldu. Bucak Belediyesi İtfaiye ekipleri, yazın artan sıcaklıklar, insanoğlunun dikkatsizliği, tarlalarda bilinçsiz anız yakmalar ve daha birçok sebeple bu […]

Bucak Belediyesi İtfaiye Ekipleri, Yaz Aylarında 1.043 Olaya Müdahale Etti
Bucak’ta 32 personel, 9 araçla 7/24 vatandaşların can ve mal güvenliği için çalışan Bucak Belediyesi itfaiyesi yaz sezonunda Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül aylarında 1.043 olaya müdahale ederek vatandaşın yanında oldu.
Bucak Belediyesi İtfaiye ekipleri, yazın artan sıcaklıklar, insanoğlunun dikkatsizliği, tarlalarda bilinçsiz anız yakmalar ve daha birçok sebeple bu yıl da büyük yangınlara müdahale etti. 7/24 mesaide olan İtfaiye ekipleri, yangınlara zamanında müdahale ederek en az zarar için canla başla mücadele bulundular. 32 personel ve 9 araçla 7/24 vatandaşların can ve mal güvenliği için çalışan Bucak Belediyesi İtfaiyesi Müdürlüğü, yaz sezonunda 1.043 olaya müdahale etti.
2020 Haziran- Eylül ayı arasında 46 arazi yangını, 27 ot-çöp yangını, 7 orman yangını, 29 araç yangını, 16 ev ve işyeri yangını, 56 su baskını, 68 hayvan kurtarma ve 15 trafik kazası kurtarma olmak üzere diğer vakalarla beraber toplamda 1.043 itfai olaya müdahale etti.
Bucak Belediyesi İtfaiye Müdürü Sedat Çavdar ve itfaiye ekibi 25 – 30 Eylül tarihleri arasında kutlanan İtfaiye Haftası münasebetiyle Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal’ı makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette çiçek takdiminde bulunan İtfaiye Müdürü Sedat Çavdar faaliyetleri ile ilgili Başkan Ünal’a bilgi verdi.
Başkan Ünal; “7 gün 24 saat Bucak için görevimizin başındayız”
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bucak Belediyesi olarak mesai saati gözetmeden 7 gün 24 saat Bucak için görev başında olduklarını belirtti. Başkan Ünal; “Bucak’ımız hassasiyetle korunması gereken bir incimiz. Yazın artan sıcaklıklar, insanoğlunun dikkatsizliği, tarlalarda bilinçsiz anız yakmalar ve daha birçok sebeple ne yazık ki bu yılda büyük yangınlar yaşadık. Ciğerlerimizi yakan bu orman yangınlarına Bucak Belediyesi ekipleri tarafından gerekli müdahaleler yapılarak bu felaketlerden en az zararla çıkılması için uğraşıldı.
Orman yangınlarının şehrimizde, ülkemizde bir daha yaşanmaması için gerekli dersler çıkarılmalı, vatandaşlarımız bilinçlendirilmeli en önemlisi de yangınla etkin mücadele için gerekli tedbirler alınmalıdır. Yangınlara karşı büyük bir özveri ile çalışan Bucak Belediyesi İtfaiye teşkilatımıza teşekkür ediyor, itfaiye haftasını kutluyorum.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM