• DOLAR
  $2.421,9600
 • EURO
  $0,8543
 • ALTIN
  $38.766,9100
 • BIST
  $170,6200
Bucak Belediyesi’nin ekmek zammında etkisi ve yetkisi yok

Bucak Belediyesi’nin ekmek zammında etkisi ve yetkisi yok

Bucak Belediyesi’nin ekmek zammında etkisi ve yetkisi yok Bucak Belediyesi, geçtiğimiz hafta ekmeğe yapılan zam ile ilgili açıklama yayımladı. Açıklamada, ekmek fiyatlarının Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiği ifade edilerek, “Bucak Belediyesinin ekmek zammı konusunda herhangi bir dahili, etkisi ve yetkisi bulunmamaktadır.” denildi. Bucak Belediyesi tarafından yayımlanan […]

Bucak Belediyesi’nin ekmek zammında etkisi ve yetkisi yok
Bucak Belediyesi, geçtiğimiz hafta ekmeğe yapılan zam ile ilgili açıklama yayımladı. Açıklamada, ekmek fiyatlarının Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiği ifade edilerek, “Bucak Belediyesinin ekmek zammı konusunda herhangi bir dahili, etkisi ve yetkisi bulunmamaktadır.” denildi.
Bucak Belediyesi tarafından yayımlanan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Kıymetli Hemşerilerimiz,
Geçtiğimiz günlerde ekmeğe yapılan zam ile ilgili birçok soru ile karşılaşmaktayız. Bu yüzden bu açıklamayı yapma ihtiyaçı duyulmuştur.
Ekmek fiyatları Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlenmektedir. Fırıncı esnafının artan maliyetten dolayı talep ettiği zam Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ile Burdur Esnaf Odaları Birliği tarafından uygun bulunarak Bakanlığa gönderilmiş, Bakanlık tarafından ise zam talebi kabul edilmeyerek itiraz komisyonunda görüşülmüştür. Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Burdur Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden oluşan ekmeğe zam itiraz komisyonunda ise ekmeğin fiyatının 260 gr için 2 TL olmasına karar verilmiştir. İtiraz Komisyonu Burdur Valiliği, Burdur Belediyesi, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden teşekkül edilmiştir. Zam itiraz komisyonuna Burdur Belediyesi adına herhangi bir yetkili katılmazken, Burdur Valiliği red oyu vermiş, Ticaret ve Sanayi Odası ile Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği kabul oyu kullanmıştır.
Buradan da anlaşılacağı üzere Bucak Belediyesinin ekmek zammı konusunda herhangi bir dahili, etkisi ve yetkisi bulunmamaktadır.Kamuoyuna saygılarımızla duyurulur.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM