• DOLAR
  6,8609
 • EURO
  7,7799
 • ALTIN
  399,29
 • BIST
  1,1332
BUCAK OSB MTAL ÜRETİYOR : “Tüketen Değil Üreten Gençlik”

BUCAK OSB MTAL ÜRETİYOR : “Tüketen Değil Üreten Gençlik”

BUCAK OSB MTAL ÜRETİYOR : “Tüketen Değil Üreten Gençlik” Bucak Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üretim yapmaya devam ediyor. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 5000 adet çift kişilik ortaokul sırası,7500 adet sıra tablası üretimi siparişi aldı. Üretim çalışmalarına öğretmen ve öğrenciler tarafından başlandı. […]

BUCAK OSB MTAL ÜRETİYOR : “Tüketen Değil Üreten Gençlik”
Bucak Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, üretim yapmaya devam ediyor. Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 5000 adet çift kişilik ortaokul sırası,7500 adet sıra tablası üretimi siparişi aldı. Üretim çalışmalarına öğretmen ve öğrenciler tarafından başlandı. Ayrıca yıl içinde çeşitki kurum ve kuruluşlara da sipariş üzerine farklı ürünler imal ettiler. Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, Milli eğitim Şube Müdürleri ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu, OSB Yönetim Kurulu üyeleri, Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde yapılan proje çalışmalarını ve döner sermaye çalışmalarını yerinde inceledi. Atölyeleri gezen heyet, Organize Sanayi Bölgesi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Ayşe Ünal’dan ve öğretmenlerden bilgi aldı.
Okul Müdürü Ayşe ÜNAL yapılan çalışmalarla ilgili bilgilendirme yaparak okulda üretim yapılan atölyeleri gezdirdi. Okul Müdürü Ayşe Ünal, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında 5000 adet çift kişilik ortaokul sırası, 7500 adet sıra tablası üretimi siparişi aldıklarını, Mesleki Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünden gönderilen bütçe ile üretim için gerekli olan Kurt Ağzı Açma Makinesi ile Malafalı Boru Bükme Makinesi aldıklarını belirtti.
Ayrıca Mobilya ve İç Mekan Tasarımı Alanı için gerekli olan bir makinenin hayırsever işadamlarının katkılarıyla okula kazandırıldığını, üretim çalışmalarına öğretmen ve öğrenciler tarafından başlandığını söyledi. Bunların yanı sıra yıl içinde Bucak Belediyesi tarafından verilen siparişle 1 adet otobüs durağı, 50 adet bayat ekmek kutusu üretimi yaptıklarını; ayrıca Burdur Devlet Hastanesi, Burdur Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarına çöp kovası ve geri dönüşüm kutusu satışı gerçekleştirdiklerini, Burdur Valiliği tarafından yürütülen proje kapsamında 1 adet Z kütüphane üretimi yaptıklarını belirtti.
Organize Sanayi Bölgesi ve okul işbirliği ile Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından onaylanmış olan hibe programı kapsamında “AR-GE Odaklı Yenilikçi Tasarım Ve Beceri Atölyesi” kurulumu için gerekli çalışmalar başlatıldığını söyledi.
Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü tarafından satın alma işlemi gerçekleştirilen makinelerin kurulumunu yaparak deneme üretimi çalışmalarına başladıklarını belirten Okul Müdürü Ayşe Ünal, yapılan bu çalışmalar sırasında maddi ve manevi olarak desteklerini esirgemeyen Bucak İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar ve Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu’na teşekkür etti.
Bucak İlçe milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, “Bir yıllık refah istiyorsan tohum ek, On yıllık refah istiyorsan, ağaç dik, Yüz yıllık refah istiyorsan, insan yetiştir’’ anlayışıyla ‘’Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin’’ geliştirilmesinin hem bu öğrencilerin iyi yetişmesi hem ülkemizin kalkınması açısından büyük önem arz ettiğini, bu bakımdan alanda yapılan her çalışmanın değerli olduğunu belirtti.
Mesleki alan öğretmenlerinin ve öğrencilerin yetkinliklerini arttırmada, projelerin önemli katkı sağlama potansiyeli olduğunu, ‘’Meslek Lisesi’’ mezunlarının iş gücüne katkısının fazla olduğunu ve iş bulmada diğer liselere göre daha avantajlı olduğunu belirten Neşet YAZAR, Mesleki eğitimin içinden gelen bir müdür olarak bu tür çalışmaların kendisini gururlandırdığını, okula her alanda desteklerinin devam edeceğini söyledi. Mesleki eğitimin güçlendirilmesine yönelik olarak çalışmaların arttırılarak “Tüketen Değil Üreten Gençlik” yetiştirilmesini arzu ettiğini belirtti.
Neşet Yazar, okulda çalışmalara devam eden öğretmen, öğrenci, okul yönetimi ve personele;ayrıca verdikleri destekten dolayı Bucak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu’na teşekkür etti.
Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı aynı zamanda Bucak Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Yalçın Meçikoğlu da, eğitim öğretim ve üretim çalışmalarına destek vermeye devam edeceklerini, atölyelerde yeni üretim alanlarının oluşturulmasına yönelik olarak katkı sağlayacaklarını belirtti. Okulda yapılan çalışmaların kendisini çok memnun ettiğini belirten Hasan Yalçın Meçikoğlu, ‘’Okul, bizim okulumuz.’’ diyerek makine ekipman konusunda desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM