• DOLAR
  7,7760
 • EURO
  9,4571
 • ALTIN
  460,34
 • BIST
  10,4777
BUCAK’A İKİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

BUCAK’A İKİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU

“GURURUMUZSUNUZ GENÇLER” Bucaklı gençler, ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin GURURU oldular. Oryantiring Bucaklı Elif Sena Uygun ve Trap Atışları yarışmalarında Baki Yaşar Türkiye birincisi oldu. Gururumuz olan gençler, uluslararası yarışmalarda derece elde ederek bayrağımızı dalgalandırmak istiyor. Bucaklı gençler, Bursa ve Sakarya’dan Türkiye şampiyonlukları ile döndüler. Sakarya’da yapılan Oryantiringte yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Elif Sena Uygun ve […]

“GURURUMUZSUNUZ GENÇLER”
Bucaklı gençler, ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin GURURU oldular. Oryantiring Bucaklı Elif Sena Uygun ve Trap Atışları yarışmalarında Baki Yaşar Türkiye birincisi oldu. Gururumuz olan gençler, uluslararası yarışmalarda derece elde ederek bayrağımızı dalgalandırmak istiyor.
Bucaklı gençler, Bursa ve Sakarya’dan Türkiye şampiyonlukları ile döndüler. Sakarya’da yapılan Oryantiringte yarışmalarında Türkiye Şampiyonu olan Elif Sena Uygun ve Bursa’da yapılan Trap Atışları yarışmaların Türkiye Şampiyonu olan Baki Yaşar, elde ettikleri dereceler ile ilçemize, ilimize ve ülkemize büyük gurur yaşattılar. Şampiyon gençler başarıları ile gençlere de örnek oldular.
Oryantirin Türkiye Şampiyonu Elif Sena Uygun, Trap Atışları Türkiye Şampiyonu Baki Yaşar beraberinde Bucak Gençlik Hizmetleri Spor Müdürü Zeki Çelik, Bucak Oryantiring Federasyonu Burdur İl Temsilcisi ve Antrenör Fatih Uygun, Bucak Trap Atıcıları Gençlik Spor Kulübü Dernek Başkanı Osman Özdemir ile Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu’nu makamında ziyaret ettiler.
Üstün başarılarını Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ile paylaşan gençler, spora ve sporcuya vermiş oldukları destekten dolayı Kaymakam Tanrıkulu’na teşekkür ettiler.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu da, Trap Atıcılığı ve Oryantirig yarışmalarda Türkiye Şampiyonu olan Bucaklı sporcuların ziyaretlerinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, gururumuz olan gençleri tebrik etti. Bucaklı sporcu gençlerin hem Bucak’ta hem bölgede hem de gururlandığımız bir başarı Türkiye şampiyonluğunu getirdiklerini ifade ederek, “Oryantiringte Elif Sena kardeşimiz Bucak’ta yapılan yarışmalarda birinciliği vardı. Son olarak bize Türkiye birinciliğini de getirdi. Bu birincilik ile birlikte uluslar arası yarışmaya katılacaktı, pandemiden dolayı bu hakkı korunarak ertelenmiş oldu. Oryantiring sporu Türkiye’de yaklaşık 20 yıldır yapılıyor, böyle bir sporu öğrenerek Bucaklı sporcularımız hem Bucak hem bölgede başarılı olurlarken hem de gururlandığımız bir başarı Türkiye şampiyonluğunu getirmiş oldular. Bu sporu hem tanıttılar hem de ilçemize derece getirdiler. İnşallah Elif kardeşimiz uluslararası yarışmalara katıldığı zaman da Türk bayrağımızı gönderde dalgalandırmış olacak. Elif kardeşimiz aynı zamanda Ege Üniversitesi Beden Eğitimini kazandı. İki başarıyı bir arada getirmiş oldu. bu da sporla, sanatla uğraşan çocuklarımız akademik başarıda elde ediyorlar. Sevdikleri bölümü bilinçli olarak kolay bir şekilde elde ettiklerini görüyoruz. Sosyal alanda başarı sağlayan gençlerimiz akademik alanda da başarı sağlıyorlar.
Aynı şekilde Baki kardeşimizde Trap Atışlarında Türkiye şampiyonluğunu ilçemize getirdi. Bu kardeşimiz de uluslararası yarışmalarda hem ilimizi, ilçemizi ve ülkemizi temsil ederken inşallah ay yıldızlı bayrağımızı gönderde dalgalandırmış olacak. Trap Atışları da yine Türkiye Federasyonunda yeni olan ve avcılık federasyonuna bağlı olan bir spor dalı. Trap Atışlarında Bucak olarak şöyle bir artımız var. Gerek milletvekillerimiz gerek yöneticilerimiz büyük çabalarla başkanımız da özveri ile çalışarak Bucak’a bir poligon hediye etmişler. Poligonumuzun bölgemizde tek poligon olması son derece önemli. Trap atışları, ateşli silahın spor haline dönüşmüş hali. Belli bir kural içerisinde yapılmasından dolayı plakların havaya atılması sonucu onların vurularak yapılması sağlanan bir spor.
Her iki spor dalının da fazla bilinmeyen spor olmalarının karşısında genç kardeşlerimizin bu sporları bilinir hale getirerek derece elde etmeleri ve derecelerinin de ulusal çapta büyük olması, uluslar arası yarışmalarda ülkemizi temsil edecek olmaları bizlere büyük bir gurur yaşattı. Kardeşlerimizi yetiştiren hocalarımıza çok teşekkür edi-yoruz. Farkındalık oluşturularak gençlerimiz için model oluyorsunuz. Gençlerimizi ve onların bu başarısında emeği geçen herkesi kutluyorum.”şeklinde konuştu.
Oryantirinte Türkiye şampiyonu olan Elif Sena Uygun da: “19 Yaşındayım. Ege Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümünü kazandım. 2014 yılından bu tarafa oryantiring ve bisikletli oryantiring sporu yapıyorum. 2018 yılında milli sporcu seçildim, 2018 yılından bu tarafa ülkemi temsil etmek için yarışlarda koşuyorum. Hedefim uluslararası yarışmalarda ülkeme şampiyonluk kazandırarak Türk bayrağını gönderlerde dalgalandırmak. Ağustos ayında Sakarya’da yapılan bisikletli oryantiring yarışmalarında Türkiye birincisi oldum. Bu başarımın ardından Fillandıya’da yarışmalara katılacaktım. Pandemiden dolayı yarışmalar ertelendi. Yarışmalar ertelenip, iptal olsa da her zaman yarışmalara hazır olmak için çalışmalarımı sürdürüyorum. Hedefimiz var. hedefimize ulaşmak için hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğim. Başarılarımda emeği geçen başta Sayın kaymakamımıza, belediye başkanımıza,il-ilçe temsilcilerimize, hocalarımıza arkamda duran, destek veren herkese teşekkür ediyorum.”dedi.
Trap atışlarında Türkiye Şampiyonu olan Baki Yaşar, “Korkuteli Fatma Mehmet Cadıl Fen Lisesinde okuyorum. 8 yaşında silah tutmaya başladım, 11 yaşından itibaren trap atmaya başladım. Küçüklüğümden bu tarafa gelen bir hevesim vardı. Bunu iyi amaç için kullandım. Silaha hevesim vardı ama hiç bir şekilde maganda gibi düğünlerde ve benzeri yerlerde silah atarak değil profesyonel bir şekilde yapmayı tercih ettim. 8 senedir trap atıyorum. Bundan önce bölgesel derece olarak Türkiye ikinciliğim, üçüncülüğüm vardı. Türkiye birinciliği de kaçınılmaz oldu benim için. Bursa’da yapılan yarışmada da Türkiye birincisi oldum.
Bu bir silahlı spor. Silaha merakı olan gençlere de buradan seslenmek istiyorum. Hiç bir şekilde herhangi bir canlıya zarar vermeden silah meraklarını plakları vurarak gidermelerini tavsiye ediyorum. Desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımıza ve kaymakamımıza teşekkür ediyorum. Yol gösteren abilerime, poligonumu-za destek olan Mehmet Başarır’a ve en büyük destekçim babama çok teşekkür ediyorum.” dedi.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, ziyaret sonunda Türkiye şampiyonu sporculara plaket takdiminde bulu-narak başarılarının devamını temenni etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM