• DOLAR
  $3.880,3300
 • EURO
  $1,1346
 • ALTIN
  $60.998,8400
 • BIST
  $187,2000
“Bucak’ımız büyük projelerle bayrağı taşıyan öncü ilçe olmaya devam edecek”

“Bucak’ımız büyük projelerle bayrağı taşıyan öncü ilçe olmaya devam edecek”

BUCAK BELEDİYESİ İLE MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ Bucak Belediyesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerde ve projelerde işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal imza attı. Bucak Belediyesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi […]

BUCAK BELEDİYESİ İLE MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ ARASINDA İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ
Bucak Belediyesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerde ve projelerde işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal imza attı.
Bucak Belediyesi ile Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi arasında sosyal, kültürel ve bilimsel etkinliklerde ve projelerde işbirliği protokolü imzalandı. Protokole Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal imza attılar.
Protokol imza törenine Rektör yardımcıları Prof. Dr. Durmuş Acar, Prof. Dr. Hüseyin Dalgar, Bucak İşletme Fakültesi Dekanı, Rektör Danışmanı Prof.Dr. Ömer Tekşen, Bucak Belediye Başkan yardımcıları Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan, Yasin Çiçek ile Rektör Danışmanı Doç. Dr. Ali Murat Alparslan’da katıldı.
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz, “Protokol imzaladığımız Bucak Belediyesi ile eğitim, kültür ve sosyal alanlarda geliştireceğimiz önemli projelerin ilk adımını atıyoruz. Bu işbirlikleri bizim için hem şehrin hem kurumlarımızın gelişimi ve ilerlemeleri adına önem arzediyor. Attığımız bu imza Bucak Belediyesine ihtiyaç duyduğu alanlarda her türlü destek vereceğimiz anlamı taşıyor.”dedi.
Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz; “Yerel Dinamiklerle İşbirliği hem şehrin hem kurumlarımızın gelişimi ve ilerlemeleri adına önem arzediyor”
Protokol imza töreninde açıklama yapan Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz “İlkler hep güzeldir. Yerel dinamiklerle olan işbirliğini bir adım öteye taşıyoruz. Protokol imzaladığımız Bucak Belediyesi ile eğitim, kültür ve sosyal alanlarda geliştireceğimiz önemli projelerin ilk adımını atıyoruz. Bu işbirlikleri bizim için hem şehrin hem kurumlarımızın gelişimi ve ilerlemeleri adına önem arzediyor. Attığımız bu imza Bucak Belediyesine ihtiyaç duyduğu alanlarda her türlü destek vereceğimiz anlamı taşıyor. Buradaki temel yaklaşımımız, akademideki biriken bilginin ve teknolojinin belediye aracılığıyla hizmetlere yansımasıdır. Üniversitenin bölgesel kalkınma misyonu bağlamında ürettiği ve üreteceği projelerde Bucak ilçesinin aktif katkısının bulunabilmesi adına ortak çalışmalar yürütülebilecektir. İlçe düzeyinde akademik birimlerle işbirliği içerisinde ilçenin gelişimine yönelik özgün nitelikte ortak projeler geliştirilebilecektir. Protokolün Burdur’muza ve Bucak’ımıza ve Belediyemize hayırlar getirmesini diliyorum.” dedi.
Başkan Emrullah Ünal “İstişare sünnettir, ortak çalışma da bereket’
Bucak Belediyesinde düzenlenen protokol imza töreninde konuşan Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ilçemiz ve bölgemiz açısından çok önemli bir değer. Gelecekte Ülkemize yön verecek olan gençlerimiz bu bilim yuvasından yetişiyor. Biz de Üniversitemiz ile işbirliği yaparak üniversitemizin ve değerli hocalarımızın tecrübe ve birikimlerinden yararlanarak ilçemizin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayabilecek panel, sempozyum, kongre, çalıştay, Belediye personellerimizin eğitimi ve diğer konularında işbirliği protokolü imzaladık. ‘İstişare sünnettir, ortak çalışma da bereket’ getirir anlayışıyla imzaladığımız bu protokol, bizim ilgi alanımıza giren konularda hem eğitim, araştırma hem de danışmanlık konularında birbirimize destek vereceğimiz ve başarı yolunu yan yana yürüyeceğimiz anlamı taşıyor. Bu protokolü çok önemsiyoruz. Belediye hizmetlerimizde bilimsel temeli ve bilimsel altyapısı olan çalışmalarımız arttı daha da artacak. Bildiğiniz üzere Belediye Başkan Yardımcılarımızdan birisi de Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Oğuzhan Erdoğan Hocamız. Bu birliktelikte bizlere destek olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Adem Korkmaz başta olmak üzere Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum.
Bizler de Bucak Belediyesi olarak bilimsel çalışmaların gelişmesi ve şekil alması adına üniversitemize katkı sunacağız. Bucak’ımız büyük projelerle bayrağı taşıyan öncü ilçe olmaya devam edecek. Attığımız imzaların bizler ve şehrimiz adına bereketli ve güzel sonuçlar doğurmasını temenni ediyorum.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM