• DOLAR
  7,7837
 • EURO
  9,4579
 • ALTIN
  460,13
 • BIST
  10,4945
Bucak’ta Muhtarlar Gününde Can Azerbaycan Unutulmadı

Bucak’ta Muhtarlar Gününde Can Azerbaycan Unutulmadı

Bucak’ta Muhtarlar Gününde Can Azerbaycan Unutulmadı 19 Ekim Pazartesi günü Muhtarlar Günü dolayısıyla Bucak Cumhuriyet Meydanında saat 10:30 da çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Programa tüm Bucak Merkez mahalle muhtarları ve köy muhtarları katıldı. Program yağmurun etkisiyle, Bucak Belediyesi Toplantı salonunda düzenlenen törenle devam etti. Bucak merkez ve köy muhtarları adına, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali […]

Bucak’ta Muhtarlar Gününde Can Azerbaycan Unutulmadı
19 Ekim Pazartesi günü Muhtarlar Günü dolayısıyla Bucak Cumhuriyet Meydanında saat 10:30 da çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Programa tüm Bucak Merkez mahalle muhtarları ve köy muhtarları katıldı. Program yağmurun etkisiyle, Bucak Belediyesi Toplantı salonunda düzenlenen törenle devam etti. Bucak merkez ve köy muhtarları adına, Fatih Mahallesi Muhtarı Mehmet Ali Arslan tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi.
Muhtar Arslan konuşmasında, “Muhtarlığın temeli 19 Ekim 1829 yılına dayanmaktadır. 19 Ekim 2015 yılından bu yana 19 Ekim Muhtarlar günü olarak kutlanmaktadır. Demokrasinin ve milli iradenin ilk kapısı olan bizler, seçilmiş muhtarlarız. Her muhtarımız kendi mahallesinde ve köyünde halkın her türlü ihtiyacında gece gündüz demeden mesai kavramı gözetmeksizin canla başla çalışan kişileriz.
Muhtarlarımıza en çok önem veren devletimizin zirvesindeki kişi olarak sayın Cumhurbaşkanımız gelmektedir. Kendisine teşekkür etmeyi tüm muhtarlarımız olarak bir borç biliriz. Bu mutlu günümüzde bizi, buraya kadar gelen, telefon eden, sosyal medyadan büyük küçük herkese tüm muhtarlarımız adına teşekkür ederim.
Demokrasinin ve milli iradenin temel taşları olan tüm muhtarlarımızın Muhtarlar Gününü kutlarız. Sağlık sıhhat içinde görev yapmalarını temenni ederim.”dedi.
Muhtar olarak Azerbaycan’a destek verdiklerini de dile getiren Muhtar Arslan, “Mahalle ve köy muhtarları olarak iki bayrak tek millet olan Can Azerbaycan’ın bağımsızlık gününü kutlar, cephede savaşan kardeşlerimize başarılar diler, şehitlerimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımız sizinle Kardeş Can Azerbaycan.” dediler.
Muhtarlar Günü Programı, yapılan konuşmanın ardından Bucak Cumhuriyet Meydanı”nda bulunan Atatürk büstüne çelenk bırakıldı. Çelenk Bucak merkez mahalleleri ve köy muhtarları adına Cami Mahallesi Muhtarı Alim Günhan önderliğinde bırakıldı.
Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM