• DOLAR
  $2.421,9600
 • EURO
  $0,8543
 • ALTIN
  $38.766,9100
 • BIST
  $170,6200
BURDUR GÖLHİSAR YUSUFCA GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

BURDUR GÖLHİSAR YUSUFCA GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR

BURDUR GÖLHİSAR YUSUFCA GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR DSİ, Burdur’a yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Burdur ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. DSİ, son yıllarda modern sulama projelerini […]

BURDUR GÖLHİSAR YUSUFCA GÖLETİ’NDE ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR
DSİ, Burdur’a yaptığı yatırımlarla illerimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Burdur ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.
DSİ, son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyor. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları, üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.
Burdur Gölhisar Yusufca Göletinde çalışmaların devam ettiğini açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, Çalışmaları devam eden Burdur Gölhisar Yusufca Gölet’inin tamamlanması ile gölette depolanacak su ile 1.310 dekar tarım arazisinin sulanma-sının sağlanacağını söyledi.
Gölet altı sıyırma kazıları, dolusavak kazıları, dipsavak imalatı ve enjeksiyon çalışmalarının tamamlandığını ifade eden Genel Müdür Yıldız, “Gövde dolgu imalatı ve dolusavak imalatlarına devam edilecektir. Temelden yüksekliği 45 metre ve su depolama kapasitesi 411.000 m3 olan Burdur Gölhisar Yusufca Gölet’inin tamamlanması ile 2020 birim fiyatları ile dekar başına 1.500 TL Gelir artışı ve ülke ekonomisine yıllık 1.965.000 TL katkı sağlanması hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM