• DOLAR
  $3.874,5600
 • EURO
  $1,1333
 • ALTIN
  $60.705,1000
 • BIST
  $186,9000
BURDUR’DA 112.961 DOZ COVİD-19 AŞISI YAPILDI

BURDUR’DA 112.961 DOZ COVİD-19 AŞISI YAPILDI

BURDUR GENELİNDE BUGÜNE KADAR TOPLAM 112.961 DOZ COVİD-19 AŞISI YAPILDI Covid-19’a karşı önemli bir koruma kalkanı oluşturan aşılama çalışmaları Burdur’da başarılı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Burdur’da 14.01.2021 tarihinde başlanan aşılama çalışmaları, 6 Mayıs tarihi itibarıyla il genelinde 1. Doz 64.099, 2. Doz 48.862 olmak üzere toplam 112.961 doz aşı uygulandığı belirtildi. 85 yaş ve […]

BURDUR GENELİNDE BUGÜNE KADAR TOPLAM 112.961 DOZ COVİD-19 AŞISI YAPILDI
Covid-19’a karşı önemli bir koruma kalkanı oluşturan aşılama çalışmaları Burdur’da başarılı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Burdur’da 14.01.2021 tarihinde başlanan aşılama çalışmaları, 6 Mayıs tarihi itibarıyla il genelinde 1. Doz 64.099, 2. Doz 48.862 olmak üzere toplam 112.961 doz aşı uygulandığı belirtildi. 85 yaş ve üzeri vatandaşların tamamı ile yatalak ve özürlü vatandaşlara Toplum Sağlığı Merkezlerince oluşturulan mobil ekiplerle ve Evde Sağlık Birimlerince evlerinde aşı uygulandığı, ayrıca muhtarlar ile yapılan planlamalar çerçevesinde köylerde aşı uygulamaları yapıldığı belirtildi. Aşı kapsamında bulunanlar Biontech ve Sinovac aşılarını Ramazan süresince saat 24:00’e kadar aşı yaptırabiliyor.
Konu ile ilgili Burdur Valiliği tarafından yayımlanan basın bülteninde şu bilgilere yer verildi: “Covid-19’a karşı önemli bir koruma kalkanı oluşturan aşılama çalışmaları İlimizde başarılı bir şekilde uygulanmaya devam ediyor. Pandemi ile mücadelede en büyük silah olarak görülen aşılama çalışmaları, Ülke genelinde olduğu gibi İlimizde de, ilk günden itibaren başarılı bir şekilde yürütülüyor.
Sağlık Bakanlığımız tarafından belirlenen, hastalığa maruz kalma, hastalığı ağır geçirme ve bulaştırma riskleri ile hastalığın toplumsal yaşamın işleyişi üzerindeki olumsuz etkisi değerlendirilerek planlanan COVID-19 aşısı uygulanacak öncelikli grupların aşılama süreci devam ediyor.
Bu kapsamda İlimizde 14.01.2021 tarihinde başlanan aşılama çalışmaları, Bakanlığımızca açıklanan kriterler doğrultusunda sürdürülmektedir.
Bugün itibarıyla il genelinde 1. Doz 64.099, 2. Doz 48.862 olmak üzere 112.961 doz aşı uygulanmıştır.
85 yaş ve üzeri vatandaşlarımızın tamamı ile yatalak ve özürlü vatandaşlarımıza Toplum Sağlığı Merkezlerimizce oluşturulan mobil ekiplerle ve Evde Sağlık Birimlerince evlerinde aşı uygulanmıştır. Ayrıca muhtarlarımız ile yapılan planlamalar çerçevesinde köylerimizde yerinde aşı uygulamaları yapılmıştır.
Tüm ilçelerimizde toplum sağlığı merkezleri, ilçe sağlık müdürlüğü, hastaneler ve aile sağlığı merkezlerinde aşı uygulaması yapılmaktadır. Vatandaşlarımız Biontech ve Sinovac aşılarından istediklerini tercih edebilmektedir. Vatandaşlarımız aşı için randevularını Alo 182 ve internet ortamında MHRS sistemi üzerinden alabilmektedir.
Aşı, Aile Sağlığı Merkezinde yapılacağı zaman, kişinin kayıtlı bulunduğu aile hekimliği biriminde uygulanmaktadır. Kişinin çeşitli nedenlerle bağlı bulunduğu aile hekimine ulaşamadığı durumda ise en yakın aile hekimliği biriminden veya hastanede aşı uygulamaları için hali hazırda hizmet vermekte olan erişkin aşılama kliniklerinden/birimlerinden randevu alması durumunda aşılanması sağlanmaktadır.”
Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur’da devam eden Covid-19 aşılama süreciyle ilgili yaptığı değerlendirmede, sırası gelen vatandaşların hiç tereddüt etmeden randevularını alarak, aşılarını yaptırmalarının pandemiyle mücadelede çok önemli olduğunun altını çizdi.
Sağlık Bakanlığı tarafından, titiz bir aşı planlama süreci yürütüldüğünü ifade eden Vali Arslantaş, İlimizde de Sağlık teşkilatımız tarafından sürecin başarılı bir şekilde uygulandığını görmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, aşılama sürecin-de görev alan bütün sağlık çalışanlarına teşekkür etti.
Sırası gelen vatandaşların mutlaka aşılarını yaptırmalarını isteyen Vali Arslantaş, ayrıca alınan randevularada riayet edilme-sinin aşılama süreci açısından zaman kaybının önüne geçilmesini sağlayacağını ifade ederek Ramazan süresince de saat 24:00’e kadar aşılamanın yapıldığını sözlerine ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM