• DOLAR
  $2.429,2800
 • EURO
  $1,6191
 • ALTIN
  $61.766,2900
 • BIST
  $312,6500
Çanakkale Şehitliği Bayrağı Burdur’a Geldi

Çanakkale Şehitliği Bayrağı Burdur’a Geldi

“BAYRAKTAR GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ” 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü ve Şehitler Anma Günü münasebetiyle düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu – 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında, 18 Mart tarihinde Çanakkale Şehitliğinde göndere çekilecek ay yıldızlı bayrağımız Burdur’a geldi. Akdeniz Bölgesi illerinden Hatay’dan yola çıkarak Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya İl Temsilcileri aracılığı ile bugün […]

“BAYRAKTAR GENÇLERİMİZLE GURUR DUYUYORUZ”
18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümü ve Şehitler Anma Günü münasebetiyle düzenlenen “Anadolu Gönül Yolu – 81 Genç 81 Bayrak” etkinliği kapsamında, 18 Mart tarihinde Çanakkale Şehitliğinde göndere çekilecek ay yıldızlı bayrağımız Burdur’a geldi. Akdeniz Bölgesi illerinden Hatay’dan yola çıkarak Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana, Mersin, Antalya İl Temsilcileri aracılığı ile bugün Burdur’a gelen ay yıldızlı bayrağımız Burdur Valisi Ali Arslantaş’ın katılımıyla gerçekleşen törende Antalya temsilcisi Alparslan Ergül tarafından, Burdur temsilcisi Gülşah Karakılıç teslim edildi.
Bayrak teslim sırasında duygu dolu anlar yaşadığını ve gençlerimizle gurur duyduğunu belirten Vali Arslantaş burada yaptığı kısa konuşmasında; “Bayrağımızı hem teslim edenin coşkusu, heyecanı, hem teslim alanın vazife bilinci coşkusu bizleri ziyadesiyle memnun etti. Cumhuriyetimizin bekçileri olarak gördüğümüz gençlerimizi bayrak taşıyanlarımız, bayraktarlarımız olarak görmekten de memnun olduk. Tekrar hoş geldiniz. Teslim aldığınız andan itibaren layıkıyla koruduğunuz bayrağımızı, kardeşinize teslim ettiniz ve teslim alan kardeşimizde Isparta’daki temsilci kardeşimize teslim edecek. Ben her ikinizi de tebrik ediyorum.” dedi.
Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından organize edilen törende Burdur İl Temsilcisi tarafından Valilik bahçesinde teslim alınan bayrağımız 5 Mart 2021 tarihinde Isparta Valiliği’nde düzenlenen törenle Akdeniz bölgesini temsilen Çanakkale’ye götürülmek üzere Isparta temsilcisine teslim edildi. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Şehit Yakınları ve Gaziler Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen bu anlamlı etkinlik ile gençlerde var olan milli tarih bilincinin geliştirilmesi, vatan, bayrak sevgisinin gelecek kuşaklara aktarılması amaçlanıyor. Etkinlik kapsamında Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına bağlı kuruluşlarda kalan gençlerimiz tarafından taşınan ülkemizin 7 bölgesinden Çanakkale’ye intikali sağlanacak 7 bayrak 81 ilden gelen gençlerin katılımıyla 18 Mart 2021 Perşembe günü Çanakkale şehitliğinde düzenlenecek törenle göndere çekilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM