• DOLAR
  $3.880,3300
 • EURO
  $1,1346
 • ALTIN
  $60.998,8400
 • BIST
  $187,2000
“Gerçekten zor bir görev yapıyorsunuz”

“Gerçekten zor bir görev yapıyorsunuz”

“Gerçekten zor bir görev yapıyorsunuz” Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın Kurban Bayramı tatili ile birleşmesi sebebiyle Cuma günü basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bucak İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı. Bucak Oğuzhan Kent Ormanı’nda Cuma günü saat 09.00’da düzenlenen […]

“Gerçekten zor bir görev yapıyorsunuz”
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nın Kurban Bayramı tatili ile birleşmesi sebebiyle Cuma günü basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bucak İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutladı.
Bucak Oğuzhan Kent Ormanı’nda Cuma günü saat 09.00’da düzenlenen kahvaltı programına İlçe Kaymakamı Erol Tanrıkulu, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Cafer Oçan, Emniyet Müdür Vekili Mustafa Işık, Kurum Müdürleri, Bucak’ta görev yapan yerel ve ulusal basın mensupları katıldı.
Programda konuşma yapan Kaymakam Tanrıkulu, “Öncelikle 24 Temmuz Basın ve Gazeteciler Bayramınız kutlu olsun, bayramın hemen sonrasında bir bayram daha yaşamış oldunuz meslek mensupları olarak. Sizler de Bucak’ımızın sesi olarak olayların doğru bilgi olarak vatandaşımıza yansıtılmasında bir taraftan da demokrasimizin olmazsa olmaz hür iradenin yansıtılmasında gerçekten çok büyük görev alıyorsunuz. Bir sivil toplum kuruluşu görevini yapıyorsunuz. Bazı meslek mensupları vardır, bunlar 7-24 çalışır. Bizim gibi, Emniyet, Jandarma gibi… Sizler de 7 gün 24 saat esasına göre gece gündüz çalışan bir meslek mensuplarısınız. Gerçekten zor bir görev yapıyorsunuz. Bu görev içerisinde aileleriniz çok büyük görev alıyor, çok büyük rol alıyorlar. Sizleri her yönden destekliyorlar. Ben öncelikle böyle bir zorlu görev içerisinde başarılı bir şekilde görev yapmanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Çalışma hayatlarınızda her hangi bir olumsuzlukla karşılaşmadan daima başarılar diliyorum.
Bucak’ımızın sesi olarak özgür irademizin demokrasimizin olmazsa olmazları olarak siz değerli basın mensuplarımızın basın bayramını tebrik ediyorum. Bu vesileyle normalde 24 Temmuz günü bir araya gelecektik ama hafta sonuna gelmesinden dolayı ve bayram Arefesi arkasında olmasından dolayı bir çok arkadaşımız da tatildeydi. Bu nedenle biraz geciktirdik.”ifadelerini kullandı.
Konuşmasında Türkiye’deki orman yangınlarına değinen Kaymakam Tanrıkulu “Böyle bir organizasyonu üzüntülü bir ortamda yapmak istemezdik, daha coşkulu bir ortamda sizlerle bir araya gelmek isterdik. Üzüntümüz büyük, Türkiye’nin dört bir yanında maalesef orman yangınları var. Ülke olarak orman yangınlarıyla mücadele ediyoruz. Kolay da bir mücadele değil, çünkü çok sayıda orman yangını var ve devam ediyor. Bundan dolayı milli servetimizin ormanlarımızın yok olması, can kayıplarımız var, bundan dolayı gerçekten çok üzüntülüyüz. İnşallah hızlı bir şekilde söndürürüz ve tekrarı yaşanmaz diyorum. Sizlerle de böyle bir ortamda bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğumu ifade etmek isterdim. Bundan sonraki çalışma hayatlarınızda başarılar dilerim. Sizlerin de zaman zaman bizlerden beklentileriniz olabilir, zaman zaman bizlerin de hatalarımız ama bizim bütün basın mensuplarımıza her zaman için sizler nasıl tarafsız, objektif bir şekilde haberleri vatandaşlarımıza ulaştırıyorsanız bizler de bütün yaptığımız faaliyetleri basın eşit bir şekilde tarafsız bir şekilde ulaştırıyoruz ki doğru bir şekilde vatandaşımıza ulaşsın. Bazen bizim göremediğimiz şeyler olabilir bizim yaklaşımlarımız da farklı algılara sebep olabilir. Bizler başlangıçta bunları öngörememiş olabiliriz ama sizlerden de zaman zaman geri dönüşler alıyoruz. Dolayısıyla objektiflik ve tarafsızlık konusunda doğru bilginin sizler vasıtasıyla vatandaşlarımıza ulaşması noktasında azami gayret gösteriyoruz. Bu anlamda doğrudan bizimle ve arkadaşlarımızla da irtibata geçebiliyorsunuz. Dolayısıyla bu karşılıklı bir çalışma anlayışı. Bu anlayış içerisinde de bu güne kadar tarafsız objektif bir şekilde doğru bilgiyi araştırarak vatandaşımızla milletimizle paylaştınız.
Milletimizin Bucak’ımızın sesi oldunuz. Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum. Sizler de bizlerden istediklerinizi ifade edebilirseniz ben de mutlu olurum.” şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından basın mensuplarından gelen talepleri dinledi.
Program sonrasında, günün anısına geleneği bozmayan kaymakam Erol Tanrıkulu, fotoğraf çeken basının fotoğrafını çekmeyi ihmal etmedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM