• DOLAR
  7,8158
 • EURO
  9,4809
 • ALTIN
  461,55
 • BIST
  10,5045
“hHalkımızın sağlığı için serbest ve bakiye klor ölçümleri yapıyoruz”

“hHalkımızın sağlığı için serbest ve bakiye klor ölçümleri yapıyoruz”

BUCAK BELEDİYESİ HER GÜN 48 NOKTADA İÇME SUYU KONTROLÜ GERÇEKLEŞTİRİYOR Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri insani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarına uyması için 8 adet içme suyu deposundan ve içme suyu şebeke ağının 40 noktasından günlük dijital yeni sistem olan klor kontrol ekipmanı ile ölçümlerine […]

BUCAK BELEDİYESİ HER GÜN 48 NOKTADA İÇME SUYU KONTROLÜ GERÇEKLEŞTİRİYOR
Bucak Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri insani tüketim amaçlı suların teknik ve hijyenik şartlara uygunluğu ile suların kalite standartlarına uyması için 8 adet içme suyu deposundan ve içme suyu şebeke ağının 40 noktasından günlük dijital yeni sistem olan klor kontrol ekipmanı ile ölçümlerine devam ediyor. Bucak Belediyesi tarafından 2020 yılı içinde 8 adet içme suyu ve terfi depoları ile şehir şebekesinin 40 noktasından 4819 kez numune alınarak kontrolleri yapılmış ve günlük kontrolleri yapılmaya devam etmektedir.
Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal yaptığı açıklamada, “Kent genelinde şebekeye verdiğimiz içme suyumuz ile ilgili gerek su depolarımızda gerekse de içme suyu şebeke ağlarında halkımızın sağlığı için serbest ve bakiye klor ölçümleri yapıyoruz. Kontrollerimiz devam ediyor. Kent genelinde şebeke ile evlerinize gelen içme suyumuz gerek mikrobiyolojik gerekse kimyasal parametreler açısından su kalitesi İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkında Yönetmelik standartlarına uygundur.” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM