• DOLAR
  $2.924,7100
 • EURO
  $0,9369
 • ALTIN
  $42.516,0300
 • BIST
  $150,0000
İLK AŞILAR YAPILDI

İLK AŞILAR YAPILDI

CORONAVAC AŞISI BURDUR’DA BAŞLADI Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a 5 bin 200 doz Covid-19 aşısı gönderildi. Burdur’a ulaşan aşıların yapılmasına sağlık çalışanlarından başlandı. İlk aşı Burdur İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor Reha Sermed Aygören’e yapılırken, haftanın 7 günü sabah 08.30’dan, gece 24.00’e kadar aşı yapımının devam edeceğini söyledi. Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a 5 bin 200 doz […]

CORONAVAC AŞISI BURDUR’DA BAŞLADI
Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a 5 bin 200 doz Covid-19 aşısı gönderildi. Burdur’a ulaşan aşıların yapılmasına sağlık çalışanlarından başlandı. İlk aşı Burdur İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor Reha Sermed Aygören’e yapılırken, haftanın 7 günü sabah 08.30’dan, gece 24.00’e kadar aşı yapımının devam edeceğini söyledi.
Sağlık Bakanlığı tarafından Burdur’a 5 bin 200 doz Covid-19 aşısı gönderildi. Burdur’a ulaşan aşıların yapılmasına sağlık çalışanlarından başlandı. Aşılamanın ilki Burdur Devlet Hastanesi camlı binada 3. katta tahsis edilen 20 yataklı serviste uygulandı. İlk aşı Burdur İl Sağlık Müdürü Operatör Doktor Reha Sermed Aygören ve Burdur Devlet Hastanesi Başhekim Doç. Dr. Nedim Ongun’a yapıldı.
Aşı öncesinde basın mensuplarına bilgi veren Burdur İl Sağlık Müdürü Operatör Dr. Reha Sermed Aygören, Burdur’da sağlık çalışanlarından başlanılan aşılamanın haftanın 7 günü sabah 08.30’dan, gece 24.00’e kadar devam edeceğini kaydetti. İlk etapta 5 bin 200 aşı geldiğini, peyderpey gelmeye devam edeceğini söyledi. Burdur Devlet Hastanesi’nde aşı için ayrılan serviste 20 yataklı bölümde 20 personel ile aşılamanın yapılmasının planlandığını aktardı. Ayrıca ilimizde görev yapan 90 aile hekiminin de riskli gruplardan başlamak üzere günde 24 aşı yapabileceğini kaydetti. Aşılamanın ilçeler dahil il genelindeki tüm devlet hastanelerinde yapılacağını belirtti.
“TÜM TOPLUMU AŞILAMIŞ OLACAĞIZ BELİRLİ SÜRE İÇERİSİNDE İNŞALLAH”
CoronaVac aşı yaptırmadan önce basın mensuplarına konuşan Müdür Aygören, “İlimizde sağlık çalışanlarından başlayarak aşılama sürecini başlatmış bulunuyoruz. Hayırlı olmasını diliyoruz. Pandemi sürecinde kurumlarımız, Sayın Valimizin destekleri ile yoğun bir mücadele verdik. Koordineli bir şekilde çalıştık. Sağlık teşkilatı olarak kendilerine minnettarız.
Valiliğimize, kolluk kuvvetlerimize, diğer işbirliği yaptığımız kurumlara. Bu anlamda iyi bir yere geldik. Sayılarımız düştü. Aşılama süreci ile de inşallah pandemi sürecini sonlandırarak, sağlıklı günlere kavuşmak istiyoruz. Şu anda aşılama sürecini sağlık çalışanlarından başladık.
Birazdan aşı olacağım, birkaç gün içerisinde bu süreci tamamladıktan sonra riskli gruplardan başlayarak, tanımlanmış vakalarımızın kılavuzuna uygun şekilde, onların yönlendirmeleriyle aşılama sürecine devam ederek, tüm toplumu aşılamış olacağız belirli süre içerisinde inşallah.” diye konuştu.
Müdür Aygören, “Bu sürecin bir dönemi kapatacağını, insanlığın ferağa ereceği bir döneme ışık tutacağını düşünüyorum.” sözlerine yer verdi.
“ÜLKEMİZ, İÇİN HEPİMİZ İÇİN HAYIRLI OLSUN”
Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Nedim Ongun, “Bugün aşı ile geldiğimiz süreçte hem mutluyuz. Hem de geleceğe dair umutluyuz. Bakan beyin de söylediği gibi tüm vatandaşlarımızın aşılanması, bu süreci nihayete erdirelim diye düşünüyorum. Ülkemiz, için hepimiz için hayırlı olsun.” dedi.
Kurum Çalışanı Naciye Çimendere de aşı sonrası açıklamasında, “Herkes olduğu biz de heyecanlıydık Aşımızı vurulduk. Hayırlı olsun inşallah. Sağlıklı günler diliyorum” ifadelere yer verdi. cagdasburdur

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM