• DOLAR
  $3.874,5600
 • EURO
  $1,1333
 • ALTIN
  $60.705,1000
 • BIST
  $186,9000
İŞKUR SAHADA

İŞKUR SAHADA

İŞKUR SAHADA Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, Tasarım Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren ve internet üzerinden tüm Türkiye’ye satış yapan Plus Aksesuar Firmasına ziyaret gerçekleştirdi. İl Müdürü AKALIN, Burdur’da tasarım mobilya imalat sektöründe hizmet veren Plus Aksesuar firmasını ziyaret edip 2021 yılı teşvikleri ve İŞKUR’un Aktif İş Gücü Hizmetlerince yürütülen İşbaşı […]

İŞKUR SAHADA
Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre AKALIN, Tasarım Mobilya Sektöründe faaliyet gösteren ve internet üzerinden tüm Türkiye’ye satış yapan Plus Aksesuar Firmasına ziyaret gerçekleştirdi.
İl Müdürü AKALIN, Burdur’da tasarım mobilya imalat sektöründe hizmet veren Plus Aksesuar firmasını ziyaret edip 2021 yılı teşvikleri ve İŞKUR’un Aktif İş Gücü Hizmetlerince yürütülen İşbaşı Eğitim Programını anlattı.
İşsizliğin azaltılması, nitelikli iş gücünün ve istihdamın arttırılmasına yönelik 2021 yılında birçok teşvikin programa alındığını ve uygulandığını belirten Akalın, “İlimiz de az bulunan bir sektörde üretim yapan Plus Aksesuar firması ile şu ana kadar “Ahşap Hediyelik Eşya Yapımcısı” mesleğin de 4 adet İşbaşı Eğitim Programı düzenledik. Bu eğitimlerden 6 kişi faydalandı. Teşvikler ve İşbaşı eğitim Programları sayesinde çalışan sayısını 39 kişiye kadar çıkardılar. Pandemi döneminde de üretimlerini azaltmadan devam eden firmamıza İstihdama katkılarından dolayı teşekkür ederim.”dedi.
Plus Aksesuar firmasının kurucularından Kudret ve Celal BEDEL ziyaret ve firma ile ilgili yaptığı açıklamada: “2017 yılında telefon aksesuarlarının İnternet üzerinden satışı ile başladık. Daha sonra emekli olan babamızın yaptığı ağaç ürünlerini de pazarlamaya başladık ve ürünlere fazlasıyla talep olduğunu gördük. Üretimimizi artırmaya karar vererek sanayide bulunan küçük işyerinde hediyelik ahşap ürünleri yapıp internet üzerinden pazarlamaya devam ettik. Pandemi sürecinde online alışverişe olan taleple birlikte işlerimiz artmaya başladı ve şu an faaliyet gösterdiğimiz işyerine taşınıp işlerimizi büyüttük. Bu süreç de İŞKUR da çalışan danışmanımız bize Eleman temini ve Teşvikler ile ilgili çok yardımcı oldu. İŞKUR’a vermiş oldukları destek için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM