• DOLAR
  6,7688
 • EURO
  7,6343
 • ALTIN
  366,99
 • BIST
  1,1292
“KARARLARA HEP BİRLİKTE UYALIM”

“KARARLARA HEP BİRLİKTE UYALIM”

DıŞ ORTAMDA MASKE ZORUNLU VALİ ŞILDAK “MASKE VE SOSYAL MESAFE KARARLARINA HEP BİRLİKTE UYALIM” Burdur İl Umumi Hıfzıssıhha kurulu 14.05.2020 tarihli ve 39 sayılı kararı ile vatandaşların evlerinin ve işyerlerinin dışında bulundukları bütün ortamlarda maske takmaları zorunlu hale getirildi. Maske takılması ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak kolluk birimleri tarafından yapılan denetimler arttırılacak. Burdur İl […]

DıŞ ORTAMDA MASKE ZORUNLU
VALİ ŞILDAK “MASKE VE SOSYAL MESAFE KARARLARINA HEP BİRLİKTE UYALIM”
Burdur İl Umumi Hıfzıssıhha kurulu 14.05.2020 tarihli ve 39 sayılı kararı ile vatandaşların evlerinin ve işyerlerinin dışında bulundukları bütün ortamlarda maske takmaları zorunlu hale getirildi. Maske takılması ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak kolluk birimleri tarafından yapılan denetimler arttırılacak.
Burdur İl Umumi Hıfzıssıhha kurulu 14.05.2020 tarihli ve 39 sayılı kararlar şöyle:
1.Koronavirüs salgınının yayılımının engellenmesinde en önemli unsur maske kullanımı ve sosyal mesafenin korunması olduğundan, vatandaşlarımızın evlerinin ve işyerlerinin dışında bulundukları bütün ortamlarda maske takmaları zorunlu hale getirilmiştir.
2.Bütün dış ortamlarda, cadde, sokak, meydan ve diğer ortak kullanım alanlarında maske takılması ve sosyal mesafenin korunmasına yönelik olarak kolluk birimleri tarafından yapılan denetimler arttırılacaktır.
3.Berber, kuaför ve güzellik merkezleri tarafından, randevu ile hizmet verilen bütün müşterilerin isim ve telefon bilgileri günlük olarak düzenli şekilde kayıt altına alınacak ve yapılacak denetimlerde hazır halde bulundurulacaktır.
Vali Hasan Şıldak, alınan kararlar ve uyulması gereken kurallarla ilgili yaptığı paylaşımlarda vatandaşları uyarmaya devam ediyor.
Bu kapsamda yine sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, dünden itibaren İl genelinde başlayan maske takılmasının ve 1.5 metre sosyal mesafeye uyulmasının zorunlu hale geldiğini duyuran Vali Şıldak, evden çıkıldığı andan itibaren bütün dış ortamlarda alınan karar doğrultusunda bu iki tedbirin mecburi olduğunu kamuoyuyla paylaştı.Son günlerdeki rahatlama göze çarpsa da İlimizde bugüne kadar ortaya koyulan anlayış, duyarlı yaklaşım ve tedbirlere gösterilen uyumun takdire şayan olduğunu ifade eden Vali Şıldak, bundan sonraki aşamada da daha dikkatli ve temkinli olarak birlikte hareket edip sürecin en doğru şekilde yürütülmeye devam edeceğini vurguladı.
Yine zorunlu olmadıkça dışarıda bulunulmaması gerektiğinin altını çizen Vali Şıldak, maske takılması zorunluluğu ile birlikte aynı şekilde, dışarıda bulunulan bütün ortamlarda sosyal mesafe kuralına uyulmasının da zorunlu hale getirildiğini, uymayanlar hakkında idari para cezası yaptırımı uygulanacağını ifade etti.
Yaptığı paylaşımda bu iki kuralın, hastalığın yayılmasını önleyen en önemli iki tedbir olduğunu vurgulayan Vali Şıldak, hep birlikte ortak hareket edilmesini isteyerek bu kuralların denetimini etkili şekilde yaparak herkesin istisnasız toplum sağlığına katkı sağlamasını rica etti.
Vali Hasan Şıldak yaptığı paylaşımda; “Saygıdeğer Burdurlular,Covid-19 mücadelesinde bugüne kadar ortaya koyduğunuz anlayış, duyarlı yaklaşım ve tedbirlere gösterdiğiniz uyum takdire şayandı 🙏 Ancak daha önce de ifade ettiğim gibi son günlerde tedbirlerin uygulanmasında önemli ölçüde rahatlama olduğu gözlemlenmektedir. İnşallah bundan sonraki aşamada daha dikkatli ve temkinli olarak birlikte hareket ederek en doğru sonuçlara ulaşacağız. Yine zorunlu olmadıkça dışarıda bulunmamanızı öneriyorum. Dışarıda bugünden itibaren bütün vatandaşlarımızın maske takmasını zorunlu hale getirdik. Evinizden çıktığınız andan itibaren caddede, sokakta, kaldırımda dükkanınızın önünde, aracınızın içinde, yani bütün dış ortamlarda maske takılması mecburidir. Aynı şekilde, dışarıda bulunduğunuz bütün ortamlarda sosyal mesafe kuralına uyulmasını da zorunlu hale getirdik. Kişilerin arasında en az 1.5 metre mesafe bulunmalıdır. Bu iki kural, hastalığın yayılmasını önleyen en önemli iki tedbirdir. Değerli Vatandaşlarımız,Bu kuralların denetimini etkili şekilde yaparak herkesin istisnasız toplum sağlığına katkı sağlamasını istiyoruz. Ceza uygulaması ile karşılaşmamaları için halkımızın duyarlı olmasını, kurallara tam olarak uymasını özellikle rica ediyorum. Ülkemizin bu mücadeledeki başarısını ancak tedbirleri anlayışla uygulamaya devam ederek koruyabiliriz. Burdur’a güveniyor ve hep birlikte ortak hareket etmeye davet ediyorum…” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • Koç
 • Boğa
 • İkizler
 • Yengeç
 • Aslan
 • Başak
 • Terazi
 • Akrep
 • Yay
 • Oğlak
 • Kova
 • Balık
KOÇ BURCU YORUMU
BOĞA BURCU YORUMU
İKİZLER BURCU YORUMU
YENGEÇ BURCU YORUMU
ASLAN BURCU YORUMU
BAŞAK BURCU YORUMU
TERAZİ BURCU YORUMU
AKREP BURCU YORUMU
YAY BURCU YORUMU
OĞLAK BURCU YORUMU
KOVA BURCU YORUMU
BALIK BURCU YORUMU
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM