• DOLAR
  $2.436,9100
 • EURO
  $0,8574
 • ALTIN
  $38.970,2100
 • BIST
  $171,5000
LÜTFEN DAHA ÇOK TEDBİR! BUCAK’TA COVİD-19 ARTTI

LÜTFEN DAHA ÇOK TEDBİR! BUCAK’TA COVİD-19 ARTTI

LÜTFEN DAHA ÇOK TEDBİR! BUCAK’TA COVİD-19 ARTTI Bucak’ta bugüne kadar koronavirüse yakalanan kişi sayısı 6 bine ve Covid-19 nedeniyle 100’e yakın kişi hayatını kaybetti. 1 Nisan günü itibariyle Bucak’ta toplam 126 vaka, bu vakaların 20’sinden fazlasını ise mutasyonlu virüs oluşturdu. 2 Nisan günü gelen yeni test sonuçlarında ise 20 kişiye Covid-19 vaka tanısı konuldu. Bucak’ta […]

LÜTFEN DAHA ÇOK TEDBİR! BUCAK’TA COVİD-19 ARTTI
Bucak’ta bugüne kadar koronavirüse yakalanan kişi sayısı 6 bine ve Covid-19 nedeniyle 100’e yakın kişi hayatını kaybetti. 1 Nisan günü itibariyle Bucak’ta toplam 126 vaka, bu vakaların 20’sinden fazlasını ise mutasyonlu virüs oluşturdu. 2 Nisan günü gelen yeni test sonuçlarında ise 20 kişiye Covid-19 vaka tanısı konuldu. Bucak’ta da bugüne kadar aşı olan kişi sayısı ise 10 Bin kişiye ulaştı.Bucak’taki vaka artışları dolayısıyla kırmızı alarm verildi ve koronavirüs tedbirleri artık üst düzeye çıkarıldı. Her türlü denetimler arttırıldı, Bölge Trafik ve Jandarma ekipleri giriş-çıkışlarda HES Kodu sorgulayıp, ateş ölçümü yapacak. Koronavirüsle topyekün mücadelenin devam edeceğini söyleyen Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu,”Vaka artışına artık kesinlikle izin verilmeyecek.Bu süreçte kural ihlali yapan hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak.”diyerek tedbirler konusunda uyardı.
Bucak’ta artan koronavirüs vakalarının ardından bazı bilinmeyen verileri Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu açıkladı. Risk haritası ile her ilin kendi vaka durumuna göre kurallara tabii tutulacağının açıklanmasının ardından denetimlerin sıklaştırıldığı Bucak’ta bugüne kadar kaç kişinin koronavirüse yakalandığı, hayatını kaybedenleri ve aşı yapılan kişi sayısını açıkladı.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, dün basın mensupları ile bir araya gelerek Bucak’ta covid-19 vakalarını ele aldı. Basın mensuplarından tedbirler konusunda kamuoyunun daha fazla bilgilendirilmesini isteyen Kaymakam Tanrıkulu, Bucak’ta 1 yıllık covid-19 rakamlarını açıkladı.
BUCAK’TA 10’DA 1’İ VİRÜSE YAKALANDI
Toplam nüfusu 65 Bin 51 olan Bucak’ta bugüne kadar koronavirüse yakalanan kişi sayısı 6 bine yakın olduğu ve vaka sayısının yanı sıra bugüne kadar Covid-19 nedeniyle 100’e yakın kişi hayatını kaybetti.
VAKA SAYISI YENİDEN ARTIŞTA
En çok vakanın bulunduğu 2 mahalle Fatih Mahallesi ve Yeni Mahalle oldu. 1 Nisan Cuma günü itibariyle Bucak’ta toplam 126 vaka, bu vakaların ise 20’sinden fazlasının mutasyonlu virüs olduğu bilgisi edinildi. 2 Nisan günü gelen yeni test sonuçlarında ise 20 kişiye Covid-19 vaka tanısı konuldu.
KARANTİNA TEDBİRLERİ
Vaka sayısının artması ile birlikte karantinada olması gereken kişi sayısı da arttı. Fakat karantinaya uymayan vatandaşlar tespit edilerek, cezai işlemin ardından KYK Yurduna götürülüyor. Bucak genelinde 197 kişilik filyasyon ekibi oluşturularak, temaslı tespiti ve karantina işlemlerini sürdürüyorlar.
6’DA 1’İ AŞILANDI
Koronavirüs aşısının Türkiye’ye gelmesinin akabinde aşılar 81 ile dağıtılarak, aşılama çalışmaları başlatıldı. Bucak’ta da bugüne kadar aşı olan kişi sayısı ise 10 Bin kişiye erişti.
KIRMIZI ALARM VERİLDİ
Tüm vaka artışlarının akabinde, Burdur’un tekrar kırmızı renge dönmemesi için koronavirüs tedbirleri artık üst düzeye çıkarılıyor. Ana arterlerde yapılan denetimler artık ara sokaklarda da yapılmaya başlandı. Bölge trafik ve jandarma ekipleri denetimlerde HES Kodu sorgulayıp, ateş ölçümü yaparak olası karantina ihlallerinin önüne geçilecek.
Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, açıklamasında, “Bucak Kaymakamlığı koronavirüsle topyekün mücadele sürdürecek. Vaka artışına artık kesinlikle izin verilmeyecek. Bu süreçte kural ihlali yapan hiç kimsenin gözünün yaşına bakılmayacak.” diyerek Bucak halkını tedbirler konusunda uyardı.
İlimizin Kırmızı Renkten Mavi Renge döndürülebilmesi için ilçemizin nüfus yoğunluğu sebebiyle ilimize katkısının yüksek olacağını ve önlemlerin arttırılması gerektiğini belirterek, farkındalığın en üst düzeye çıkarılacağını söyleyen Kaymakam TANRIKULU, Kaymakamlık tarafından yapılan afişlerin vatandaşların göreceği noktalara asıldığını, taziye ve cenaze merasimlerinde sosyal mesafe, maske ve hijyen hususlarında çok hassas davranılmasını, cenaze namazları kılınırken 1.5 metrelik sosyal mesafe kuralının kesinlikle uygulanmasını, köylerde vakaların hızlı bir şekilde sıfıra indirilmesi gerektiğini, mümkün olduğu kadar taziyelerin telefonla yapılmasını, havaların da normale dönmesi ile cuma namazı başta olmak üzere vakit namazların cami avlusu var ise cami avlusunda sosyal mesafe kuralları çerçevesinde kılınması gerektiğini ifade etti.
Bucak’ta Covid-19 salgın hastalığa karşı vatandaş-ların ve esnafların çok duyarlı olması gerektiğine dikkat çeken Kaymakam Tanrıkulu, tüm halkımızdan tedbirlere daha fazla uymalarını maske, sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.
Ayrıca Bucak’ta son günlerde vaka sayılarının oldukça fazla artış yaşandığına vurgu yapan Tanrıkulu, koronavirüs tedbirlerinde sokakta nasıl sosyal mesafe, maske ve hijyen kuralla-rına dikkat ediyorsak, aynı şekilde bu tedbirleri evimizde de uygulamamız gerektiğine vurgu yaparak, Bucak’ta tedbirleri daha sıkı tutarak “Sıfır Korona Sıfır Yasak” sloganı ile covid-19’un sona erdiği güzel günlere ulaşmak dileğinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM