• DOLAR
  7,7837
 • EURO
  9,4579
 • ALTIN
  460,13
 • BIST
  10,4945
“Ne kadar geç yalanırsak o kadar iyi”

“Ne kadar geç yalanırsak o kadar iyi”

“Covid-19 Ölüm Oranları Artıyor” Covid-19 hasta sayısının ve ölüm oranının arttığının altını çizen Dr. Kadir Sezgin “Virüs eninde sonunda hepimizi bulabilir ama en geç bulaşanlar en şanslı kesim olacaktır.”dedi. Bucak Devlet Hastanesi eski başhekimi Dr. Kadir Sezgin, yaptığı açıklamada sonbaharın gelmesi ile Covid-19’un etkinliğini artırdığını belirtti. Toplumda alabildiğine bir umursamazlık, vurdumduymazlık olduğunun altını çizen Dr. […]

“Covid-19 Ölüm Oranları Artıyor”
Covid-19 hasta sayısının ve ölüm oranının arttığının altını çizen Dr. Kadir Sezgin “Virüs eninde sonunda hepimizi bulabilir ama en geç bulaşanlar en şanslı kesim olacaktır.”dedi.
Bucak Devlet Hastanesi eski başhekimi Dr. Kadir Sezgin, yaptığı açıklamada sonbaharın gelmesi ile Covid-19’un etkinliğini artırdığını belirtti. Toplumda alabildiğine bir umursamazlık, vurdumduymazlık olduğunun altını çizen Dr. Sezgin, “Virüs eninde sonunda hepimizi bulabilir ama en geç bulaşanlar en şanslı kesim olacaktır. Çünkü virüsün en çok hastalık yapıcı ve öldürücü dönemini yaşıyoruz. Bilimsel tespitler göstermiştir ki her virüs bir süre sonra insan lehine mutasyona uğramakta ve daha az hasar verici olmaktadır. Dolayısıyla ne kadar geç yalanırsak o kadar iyidir.”ifadelerini kullandı.
Bucak Devlet Hastanesi eski başhekimi Dr. Kadir Sezgin, Covid-19 ile ilgili yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi: “COVİD 19, Sonbahar ile birlikte virüs etkinliğini arttırmış durumda. Hastalanma ,hastaneye ve yoğun bakıma yatış ve maalesef ölüm oranları dramatik olarak artıyor.
Bu şekilde giderse önümüzdeki birkaç ay çok kritik. Başta sağlık çalışanları olmak üzere bu iş ile uğraşanlar ise tükenmek üzere..
Toplumda ise alabildiğine bir umursamazlık, vurdumduymazlık hakim.
Virüs eninde sonunda hepimizi bulabilir ama en geç bulaşanlar en şanslı kesim olacaktır. Çünkü virüsün en çok hastalık yapıcı ve öldürücü dönemini yaşıyoruz. Bilimsel tespitler göstermiştir ki her virüs bir süre sonra insan lehine mutasyona uğramakta ve daha az hasar verici olmaktadır. Dolayısıyla ne kadar geç yalanırsak o kadar iyidir.. Ayrıca virüse yakalanıp ben bunu atlattım da diyemiyorsunuz. Çünkü hastalığa yakalananlarda ciddi sekeller kalabiliyor. Virüsü geçirdikten 1 ay sonra kalp kriziyle, inme ile hastaneye gelenler olabiliyor.
Yapılması gerekenler ise belli;
Bu dönemde herkes kendinin doktoru olmak zorunda. Maske mesafe temizlik beslenme gibi sürekli hatırlatılan konulara azami dikkat etmek ana kural.
Kendi adıma, İşim olmasa hastanenin önünden geçmem, çarşı pazar avm cafe gibi alanlara dönüp bakmam. Ziyaret eğlence vb birçok faliyeti asla yapmam. Herkes tüm bunlara olabildiğince dikkat etmeli.
Bu arada beslenme ile ilgili birkaç notum olacak. Özellikle sosyal medyada sıkça paylaşılan bazı öneriler var. Misal; sirke, sarımsak, kekik, adaçayı vb… bunların hiçbiri maalesef virüsü öldürmüyor.
Yanlış, gereksiz ve fazla kullanımı ise ciddi sağlık sorunlarına neden olabiliyor.. Özellikle en fazla paylaşılan sirke. İçinizi dışınızı sirke ile yıkasanız bile faydası yok.
Lütfen bunlara dikkatli ediniz. Vitamin olarak ise; eksikliği varsa D vitamini ve C vitamini kullanımı faydalı. Bizden hatırlatması.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM