• DOLAR
  $4.033,7300
 • EURO
  $1,3865
 • ALTIN
  $49.515,8200
 • BIST
  $325,1600
“Öncelik hayatın,Öncelik Yayanın”

“Öncelik hayatın,Öncelik Yayanın”

Bucak’ta Kırmızı Çizgi Çekildi! “Öncelik hayatın,Öncelik Yayanın” Bucak’ta yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kırmızı çizgi uygulaması kapsamında Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndaki ışıksız yaya geçitlerine Kırmızı Çizgi çekildi. İçişleri Bakanlığı tarafından trafik ışığı olmayan yollarda yayaların üstünlüğünü belirtmek amacıyla “Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” sloganı ile kırmızı çizgi projesi 81 ilde yaya geçitlerinde yayaya […]

Bucak’ta Kırmızı Çizgi Çekildi! “Öncelik hayatın,Öncelik Yayanın”
Bucak’ta yayaların geçiş üstünlüğüne dikkat çekmek için İçişleri Bakanlığı’nca başlatılan kırmızı çizgi uygulaması kapsamında Mehmet Akif Ersoy İlkokulu’ndaki ışıksız yaya geçitlerine Kırmızı Çizgi çekildi.
İçişleri Bakanlığı tarafından trafik ışığı olmayan yollarda yayaların üstünlüğünü belirtmek amacıyla “Kırmızı Çizgimizi Çekiyoruz” sloganı ile kırmızı çizgi projesi 81 ilde yaya geçitlerinde yayaya öncelik tanıma amacıyla dün başladı . Bu kapsamda Bucak Mehmet Akif Ersoy İlkokulu önünde etkinlik düzenlendi.
Etkinlikte Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu ve Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal, Bucak Cumhuriyet Savcısı İsmail Sarı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar, İlçe Tarım Ve Orman Müdürü Ahmet Gönenç, Burdur İl Genel Meclisi Üyeleri Hatice Dalgar ve İbrahim Avcıl, MHP Bucak İlçe Başkanı Süleyman Demirezen, MHP Bucak Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Mutlucan eşliğinde kırmızı çizgi çekildi.
Etkinlikte açıklamada bulunan Kaymakam Erol Tanrıkulu; “İçişleri Bakanlığımızca trafik ışığı olmayan yollarda yayaların üstünlüğünü önceliğini belirtmek için “Öncelik hayatın, Öncelik Yayanın” diye bir proje başlatılmıştır. Ve bugünde yaya çizgimizin ortasına bir kırmızı çizgi çizerek yaya önceliği kırmızı çizgi bizim önceliğimizdir kırmızı çizgi bizim sınırımızdır. diyerek bir farkındalık çalışması başlatılmış oldu. bütün Türkiye’de kırmızı çizgimizi çocuklarımızla beraber çiziyoruz ve diyoruz ki “Öncelik hayatın öncelik yayanın” yaya geçidi bizim kırmızı çizgimizdir diyoruz ve tüm trafikteki şoförlerimize trafikte seyir halindeyken yayaya yol vermele-rini öncelik vermelerini istihdam ediyoruz.”dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM